הרצאות למנהלים ועובדים

הרצאות למנהלים ועובדים - הרצאות מעניינות המקנות כלים להצלחה

כיצד מקנים לעובדים כלים לעבודה יעילה? איך משפרים את יכולות התקשורת של הצוות הניהולי עם דרג העובדים? איך אפשר לשמור על אווירה טובה במשרד והאם אפשר לגבש צוות עובדים שעובד מהבית? לכל השאלות האלה תוכלו למצוא תשובות בסדרת הרצאות למנהלים ועובדים של עופר רשף.

                                                                                     עופר רשף | עמידה מול קהל – להיות מנהיג הפרזנטציה – חי מול קהל

הרצאות למנהלים ועובדים – איך הן מועילות לארגון?

ההרצאות שאני מעביר תורמות לארגונים במגוון דרכים, בעיקר על ידי שילוב של ידע תיאורטי עם כלים מעשיים שניתן ליישם באופן מיידי בחיי היום יום של הארגון. כל הרצאה מתוכננת להתמקד בצרכים הייחודיים של הארגון, תוך התחשבות בתרבות הארגונית וביעדים הספציפיים שהוא שואף להשיג. התאמה זו מאפשרת הגברת המודעות, המעורבות והמוטיבציה של העובדים והמנהלים כאחד. 

בתחום פיתוח המנהלים, למשל, ההרצאות מספקות כלים לשיפור יכולות ההנהגה, קבלת החלטות, וניהול זמן אפקטיבי, מה שמוביל לקידום תוצאות הארגון ושיפור האקלים הארגוני. בתחום המכירות, ההרצאות מעניקות טכניקות מכירה מתקדמות, פיתוח מיומנויות שכנוע ושיפור הביצועים בפגישות מכירה, מה שמוביל להגדלת ההכנסות. בנושא שפת גוף ופרזנטציה, ההרצאות מעצימות את היכולת להעביר מסרים בצורה יעילה ומשכנעת, תוך כדי שיפור כישורי התקשורת וההצגה בפני קהל. בתחום השכנוע וההשפעה, ההרצאות מלמדות איך להשפיע על אחרים באופן חיובי ואתיקלי, לקדם רעיונות ומיזמים באופן שמעודד תמיכה ומעורבות מצד חברי הארגון.

בסופו של דבר, ההרצאות מסייעות לארגונים לשפר את היכולת שלהם להתמודד עם אתגרים, לקדם חדשנות, ולשפר את היכולת להשיג את מטרותיהם. הן מעודדות חשיבה ביקורתית, יצירתיות, ומוטיבציה גבוהה, תוך כדי חיזוק תחושת השייכות והמחויבות למטרות הארגון. הן מאפשרות לכל חברי הארגון להתמודד עם השינויים המתמידים החלים בעולם העסקי, לחוש שייכים יותר לארגון וליהנות משביעות רצון מוגברת בעבודתם, מה שתורם ליכולת למצות את מלוא הפוטנציאל שלהם בארגון.

הרצאות מעניינות בשלל תחומים

הרצאות מעניינות הן למעשה הרצאות שבהן הקהל חש מעורב. זה מתרחש כאשר הקהל חש שההרצאה “מדברת אליו”, כלומר, רלוונטית לו, מספקת לו מידע וכלים שיוכל להיעזר בהם באופן מעשי ושישפרו את חייו. בהרצאה טובה הקהל חש “מובן”, ומחובר רגשית אל המרצה ואל החומר המועבר. ההרצאות שלי מפעילות את הקהל רגשית, מפתיעות, מרגשות, כוללות הומור וסיפורים אמיתיים להמחשה. הן מותאמות לכל קהל וכל ארגון באופן ספציפי, כך שהקהל תמיד חש “מובן” ושהדברים רלוונטיים לו. 

תוכלו למצוא כאן מגוון עשיר של הרצאות למנהלים ועובדים שלכולן מטרה אחת – לסייע למשתתפים להשיג את מטרותיהם ואת מטרות הארגון בו הם פועלים, להגדיל את רווחי החברה ואת שביעות רצון העובדים וההנהלה. תמצאו הרצאות פיתוח מנהלים, הנעת עובדים, אמנות המכירה, פרזנטציה והעברת מסרים, שכנוע והשפעה, שפת גוף או איך להתכונן לריאיון עבודה

הרצאות למנהלים – איך הן מסייעות להצלחתם?

בהרצאות למנהלים שאני מקיים כיום, אני שם דגש על השינויים בעולם הניהול ודרכים להתמודות עם האתגרים שעוד מצפים למנהלים בעתיד הקרוב וזה שעוד לא נראה לעין. 

נוכחתי שמנהלים רבים הפועלים על פי שיטות ניהול מסורתיות (כגון תכנון שמבוסס על דו”חות קודמים בלבד) ושאינם פתוחים לשינויים מעמידים את הארגון בהם עומדים בו בסכנה ממשית. מנגד, ישנם מנהלים שרוצים לצלוח אתגרים, לשפר, להעיז ולכבוש את יעדם. הם צמאים לידע ויש להם את הצורך להשתפר ולהשיג תוצאות. השתתפותם בהרצאות ורכישת הכלים הרלוונטים לתפקידם, יעזרו להם למימוש העצמי, מיצוי מלוא הפוטנציאל שלהם ולהשגת תחושה חיובית יותר לגבי עבודתם והארגון בו הם חברים.

השקעה במנהלים בסופו של דבר תניב רווחים לארגון ותבסס את יציבותו, גם בתקופות מאתגרות. בין אם המנהלים בארגון שלכם צריכים כלים חדשים לניהול, זווית ראיה חדשה על המציאות או שינוי פרדיגמות ודפוסי חשיבה שמרניים, ההרצאות שלי יתאימו להם בדיוק. בהרצאות שלי למנהלים אני חותר ‘לפתוח את הראש’ למחשבות וכיוונים חדשים, לא לקחת דבר כמובן מאליו (במיוחד מהעבר), לחשוב באופן יצירתי וללמוד כלים וידע יישומי שיוביל את העובדים, המנהלים והארגון כולו להצלחה בהשגת היעדים. 

כשאתם מזמינים הרצאות למנהלים ועובדים, אני עושה כל מאמץ להתאים את נושא ההרצאה לצרכים שלכם ולקהל הרלוונטי, לקבוע זמן נוח לכל המוזמנים, בין אם ההרצאה מתקיימת בזום או פרונטלית ולוודא שכל הנוכחים בהרצאה מעורבים ונהנים ממנה.

הרצאות למנהלים ועובדים עם עופר רשף

שיתוף בנקודת מבט אישית לגבי שינויים מתמידים בעולם העסקי

גם אני, כמנהל ‘רשף הדרכה’ נאלצתי להתמודד עם שינויים תכופים, כמו למשל אלה שתקופת הקורונה, ולאחר מכן המלחמה בעזה הביאו לפתחי. בבת אחת הכל השתנה. ממצב בו אני מנחה כמעט כל יום סדנה או מבצע אימון אישי למנהלים… דממה.  קיבלתי שיחות טלפון שהודיעו על ביטולי  סדנאות והרצאות. מ-100 ל-0 בבת אחת.

חששות מלאו אותי: “כיצד אתפרנס? האם אצטרך לשרוף את כל חסכונותיי? מה אעשה כל היום?” עמדה בפניי בחירה: לשקוע במרה שחורה ולישון עד הצהרים כל יום או לקום כל בוקר לעבודה ולהתחיל להמציא את עצמי מחדש. במשך חצי השנה הראשונה לתקופת הקורונה, למשל, לא נחתי לרגע ועסקתי כל הזמן ביצירה ועשייה. בניתי אתר חדש ומשודרג, לימדתי את עצמי לצלם ולערוך קורסים דיגיטליים (מהחדר בביתי), החלפתי את הצוות המקצועי שעבד איתי, יצאתי למסעות פרסום ושיווק והעברתי סדנאות והרצאות בזום.

את הידע שצברתי במשך כ-30 שנה אני מעביר כיום בהרצאות וסדנאות לעובדים ולמנהלים, פרונטלית או אונליין בזום. אני מסייע לנהל טוב יותר חברות וארגונים רבים, כולל מהגדולים והמובילים במשק הישראלי ובחו”ל. אני מלמד אותם כיצד ניתן לשפר את התוצאות העסקיות שלהם ואת היכולות האישיות של כל מנהל ועובד.

הרצאות למנהלים בכירים

הרצאות למנהלים בכירים מותאמות לאתגרים ולצרכים הייחודיים של רמות הניהול הגבוהות בארגון. הן נועדו לספק למנהלים הבכירים כלים, תובנות וגישות חדשות שיעזרו להם להוביל את הארגון ביעילות רבה יותר, להתמודד עם תחרות גוברת, לנהל שינויים ארגוניים ולקדם אסטרטגיות להצלחה לטווח הארוך. כמה מהנושאים העיקריים בהרצאות למנהלים בכירים:

אסטרטגיה וחזון ארגוני: הפיתוח והיישום של אסטרטגיות ארגוניות ברמה הגבוהה ביותר, כולל חשיבה אסטרטגית, תכנון והגדרת חזון לארגון.

ניהול שינוי: כיצד להוביל תהליכי שינוי בארגון, לזהות הזדמנויות לשיפור ולהתמודד עם התנגדות לשינוי.

פיתוח והנעת צוותים: בניית צוותים גבוהי ביצוע, ניהול דינמיקות צוות, והגברת המוטיבציה והמחוייבות בקרב עובדים.

מיומנויות הנהגה: פיתוח מיומנויות הנהגה כמו קבלת החלטות, ניהול ממשקים, ניהול סכסוכים, תקשורת ברמה הארגונית ויושרה אתית.

חדשנות ויצירתיות: עידוד חשיבה יצירתית וחדשנית ברמות הניהול הבכירות כדי למצוא פתרונות חדשניים לבעיות ארגוניות.

ניהול זמן ופריון: שיפור יכולת הניהול של זמן ומשאבים, כולל יישום שיטות פריון אישיות וארגוניות.

ההרצאות מתוכננות להיות אינטראקטיביות ומעוררות השראה, עם דגש על שיתוף פעולה ולמידה מהפעילות היומיומית של הארגון. הן מספקות למנהלים בכירים פרספקטיבות חדשות, מאפשרות להם להתבונן מחדש על אתגרים והזדמנויות, ולקבל כלים פרקטיים לשיפור הביצועים האישיים והארגוניים. מטרתן של הרצאות למנהלים בכירים היא לחדש ולפתח אצל המנהלים מודעות, כישורים ומיומנויות חדשות. בסוף ההרצאה  יצאו עם ידע שיעזור להם לקדם ולהשיג את המטרות הרצויות להם. הרצאות למנהלים יכולות לקצר את הדרך להצלחה. 

הרצאות מעניינות לעובדים ומנהלים - פעילות משותפת מרעננת

מלבד המטרות הפרקטיות שלשמן מזמינים את ההרצאה, היא עונה על צרכים נוספים, חשובים לא פחות, כמו למשל יציאה מהשגרה. זהו סוג של יום כיף והעשרה לעובדים ולמנהלים, שמשפר מצב רוח ואווירה ותורם להתרעננות. זהו גם אירוע חברתי, שניתן לשלב בו סדנאות או הרצאות קלילות נוספות או פעילויות חווייתיות מסוגים שונים. היציאה ליום שכולו עניין והעשרה יכול לתרום פלאים לארגון ולאפשר לאנרגיות חדשות לזרום. זמן הרצאה עומד בממוצע על בין שעה לשלוש שעות, והיא יכולה להיות מועברת למספר בלתי מוגבל של אנשים, להבדיל מסדנה אשר מוגבלת במספר משתתפיה על פי הנושא והיקף התרגולים. ניתן להזמין גם הרצאות קלילות וקצרות יותר לימי גיבוש, כנסים ואירועים.

הרצאות לחברות וארגונים של עופר רשף

וגם הרצאות השראה...

הרצאות למנהלים ועובדים מועברות במגוון נושאים החל משיפור המכירות והשירות של העובדים ועד לשיפור התוצאות של המנהלים ויכולתם. ניתן להזמין הרצאה לנושא ספציפי בו אתם מעוניינים להעשיר את הידע של עובדיכם. אם אתם מעוניינים להפיח השראה, אני מעביר גם הרצאות השראה מעניינות במיוחד, כמו סדנת “לרוץ אל האושר”. כל הרצאה יכולה גם להפוך לסדנה מעשית יותר, שבה אני מקנה כלים נוספים שיעזרו לכם להתפתח ומתרגל אותן אתכם. הנה כמו מן ההרצאות הפופולריות ביותר:

הרצאה למנהלים ועובדים - סגנונות תקשורת

בהרצאתי על סגנונות תקשורת למנהלים ולעובדים, אני מפתח את ההבנה והמודעות לאופנים שונים שבהם אנשים מתקשרים, ואיך אפשר להשתמש בידע זה לשם שיפור איכות התקשורת בארגון. ההרצאה מתמקדת בזיהוי והבנת הסגנונות השונים של תקשורת, כולל תקשורת ישירה ועקיפה, פסיבית-אגרסיבית, תקשורת מילולית ובלתי-מילולית, תקשורת אסרטיבית, ועוד – ואיך כל אחד מן הסגנונות משפיע על הדינמיקה בקרב צוותים ועל התקשורת הבינאישית ביניהם. 

אני מדגיש את חשיבות האסרטיביות וההקשבה הפעילה כאמצעים ליצירת תקשורת יעילה וחיובית, תוך פיתוח מיומנויות כמו פתיחות למשובים, תיאום ציפיות, וניהול קונפליקטים בצורה בונה. ההרצאה מועברת תוך שימוש בדוגמאות אמיתיות מהשטח, תרגילים אינטראקטיביים, וסקירה של מחקרים רלוונטיים ותוצאותיהם, ועוד. היא מסייעת למנהלים להבין איך להתאים את סגנון התקשורת שלהם לצרכים השונים של בעלי התפקידים בארגון שלהם, ובכך לשפר את היעילות וההרמוניה בסביבת העבודה.

תקשורת בינאישית אפקטיבית

ההרצאה בנושא תקשורת בינאישית אפקטיבית היא הרצאה מרתקת לעובדים ומנהלים אשר בוחנת את הליקויים המרכזיים בתקשורת בין אנשים ואת המקור להם. ההרצאה מציעה מגוון דרכים כיצד להתמודד באופן יעיל ואפקטיבי עם קשיי תקשורת בין בעלי תפקידים בתוך ומחוץ לארגון על מנת ליצור תקשורת יעילה ונעימה ולהפחית חיכוכים. 

ניהול משא ומתן אפקטיבי

הרצאה זו חשובה למנהלים אשר רוצים להשיג יותר במשא ומתן. היא בוחנת את המושג “משא ומתן” וכיצד ניתן לשאת ולתת כך ששני הצדדים ישיגו את מטרותיהם ויחושו הצלחה, win-win. ההרצאה מציעה טקטיקות שונות לניהול משא ומתן אפקטיבי, תוך כדי דגשים כיצד לתכנן נכון את המשא ומתן על מנת להגיע לתוצאות הרצויות. 

אומנות המכירה והמיקוד בלקוח

הרצאה לשיפור כישורי המכירות של עובדי מכירות ומנהליהם. ההרצאה בוחנת לעומק את המשמעות של המיקוד בלקוח ובהצגת המוצר כנותן תועלות. ההרצאה בוחנת כיצד להיות קשובים לצרכי הלקוח ולתקשר איתו באופן שעונה עליהם באופן מיטבי. ניתן לקיים סדנת מכירות מלאה ומורחבת.

הרצאה מרתקת - מתן שירות

הרצאה לשיפור מתן שירות של עובדים בתפקידי שירות לקוחות ומנהליהם. ההרצאה עוסקת בהגדרת שירות אפקטיבי, מספקת ידע וכלים למתן שירות איכותי ובדרכים לממש שירות היוצר נאמנות לקוחות. ההרצאה משלבת דוגמאות והמחשות, נותנת כלים מחשבתיים ויישומיים על מנת להשיג שירות מיטבי.

הרצאה מעשית - פרזנטציה ומצגת אפקטיבית

הרצאה למנהלים העוסקת בעקרונות המרכזיים של העברת פרזנטציה אפקטיבית באופן שיעורר עניין רב ומתמשך בקרב קהל היעד ותאפשר העברת המסרים שלכם כך שישיגו את מטרתם. ההרצאה משלבת דוגמאות והמחשות מעולמי תוכן שונים ויוצרת לעיתים אף מהפך מחשבתי ותודעתי באופן בו יש להעביר מצגת אפקטיבית. 

שפת גוף אפקטיבית

הרצאה זו מיועדת למנהלים ועובדים, ועוסקת במרכיבים המרכזיים של הפעלת שפת גוף אפקטיבית בתקשורת בינאישית, בעבודה ובעסקים, במסגרות אישיות ובלתי פורמליות, בפרזנטציה ובהופעה בפני קהל, במכירות ובשירות ובמצבים תקשורתיים שונים. ההרצאה משלבת העברת ידע כולל הדגמות חיות של המרצה, מבדרות מצד אחד ומעוררות מודעות מהצד השני. 

תוכלו למצוא אצלי עוד מגוון סדנאות וקורסים לעובדים ולמנהלים שאני מעביר כבר מעל 30 שנה במטרה למנף את התוצאות העסקיות ולהגדיל את ההצלחות ומכירות של החברה שלכם!  

 
בין לקוחותי
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.