נאום המעלית – איך למכור רעיון ב-30 שניות? קורס חינם!

מחיר: חינם
תוכן זה הוגבל למשתמשים מחוברים בלבד. בבקשה כנסו לחשבון כדי לצפות בקורס.

תכולת הקורס: להצליח למכור רעיון (או את עצמך) ב-30 שניות

נאום המעלית: איך למכור רעיון (או את עצמך) ב- 30 שניות - קורס מתנה!

איך למכור רעיון, מוצר או "את עצמך" ב- 30 שניות. להגדיל רווחים והצלחות.
מגוון כלים פרקטיים, עם ניסיון הצלחה מוכח, בהם כל אחד יכול להשתמש

תועלות הקורס - איך למכור רעיון (או את עצמך) ב- 30 שניות: נאום המעלית

 • שיפור התוצאות העסקיות 
 • הצלחה בתהליכי שכנוע והשפעה
 • הגדלת מספר הלקוחות
 • הגדלת היקף הפעילות בקרב לקוחות קיימים
 • מיצוב גבוה יותר של המציג
 • מיצוב גבוה יותר של העסק
 • חיסכון כספי בשיווק ופרסום

מה תלמד בקורס?

 • הכנת “נאום מעלית” “elevator speech” – הצגה עצמית
 • Mingling
 • העברה אפקטיבית של “נאום מעלית” – הצגה עצמית
 • חסמים בביצוע “נאום מעלית”

הפרקים והשיעורים בקורס: איך למכור רעיון (או את עצמך) ב- 30 שניות:

בחר פרק ולחץ על הצג שיעור
להצליח למכור רעיון רשימת שיעורים: 8 שיעורים
שיעור 1 – פתיחה הצג שיעור
שיעור 2 – מהו נאום מעלית הצג שיעור
שיעור 3 – ניסוח נאום מעלית אישי הצג שיעור
שיעור 4 – העברה אפקטיבית של נאום 30 שניות הצג שיעור
שיעור 5 – חסמים בהעברה אפקטיבית של נאום המעלית הצג שיעור
שיעור 6 – סיכום הצג שיעור
בונוס – ראיון טלווזיוני על שיחת חולין כמקדמת עסקים הצג שיעור
בונוס – הראיון המלא – למכור את עצמך או רעיון ב-30 שניות – בתוכנית ‘מקצועני הצג שיעור
להצליח למכור רעיון רשימת שיעורים: 8 שיעורים
שיעור 1 – פתיחה הצג שיעור
שיעור 2 – מהו נאום מעלית הצג שיעור
שיעור 3 – ניסוח נאום מעלית אישי הצג שיעור
שיעור 4 – העברה אפקטיבית של נאום 30 שניות הצג שיעור
שיעור 5 – חסמים בהעברה אפקטיבית של נאום המעלית הצג שיעור
שיעור 6 – סיכום הצג שיעור
בונוס – ראיון טלווזיוני על שיחת חולין כמקדמת עסקים הצג שיעור
בונוס – הראיון המלא – למכור את עצמך או רעיון ב-30 שניות – בתוכנית ‘מקצועני הצג שיעור
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 

תיאור קורס: איך למכור רעיון (או את עצמך) ב- 30 שניות:

בעולם עסקי ותחרותי נדרשים בעלי עסקים ועצמאיים ליצור ולהפעיל באופן מושכל את רשת הקשרים החברתית והעסקית שלהם (Networking). זאת על מנת להצליח להגיע למגוון ולמרב האפשריות העסקיות האפשריות עבורם. במסגרת זו הם נפגשים עם לקוחות ועמיתים במגוון הזדמנויות, כאשר האפקטיבית ביותר היא בכנס, מקום המרכז בעת ובעונה אחת מספר רב של אנשים איתם ניתן ליצוק קשרים, ואשר באים אף הם במטרה ליצור קשרים חדשים.

נאום מעלית (באנגלית: Elevator Speech ביטוי הרווח באנגלית הוא Elevator pitch ) הוא סיכום קצר שמטרתו להגדיר בפשטות ובמהירות אדם, מקצוע, מוצר, שירות, ארגון או אירוע ואת הערך אותו מציע.

המונח משקף את הרעיון שיש להעביר את הסיכום במשך זמן נסיעה במעלית, המוערך בשלושים שניות עד שתי דקות. המונח נגזר מתרחיש של פגישה מקרית עם אישיות חשובה במעלית. אם השיחה בתוך המעלית בפרק זמן זה מעניינת ומציעה ערך מוסף, היא עשויה להמשך גם לאחר היציאה מהמעלית, להסתיים בהחלפת כרטיס ביקור או בקביעת פגישה עתידית.

אחד הסיפור הראשונים אודות “נאום מעלית” “Elevator Pitch”  –   מספר על פיליפ קרוסבי, מחבר הספר “אומנות הדרך האישית המתוקה שלך” (1972) והאיכות עדיין חופשית (1996) אשר הציע כי אנשים צריכים לנהל נאום מוכן מראש שיכול למסור מידע על עצמם או על איכות ותועלת שהם יכולים לספק וזאת תוך פרקקצר זמן, כלומר משך הזמן של נסיעה במעלית, אם אדם נמצא במעלית עם דמות בולטת. בעיקרון, “Elevator Pitch”  –  נועד לאפשר לאדם להציג את עצמו או רעיון לאדם שהוא בכיר ממנו בחברה, במוגבל מאוד (המושג Pitch מגיע מעולם הבייסבול. To pitch הכוונה היא לזרוק את הכדור אל עבר החובט במהירות ובדייקנות רבה. כך גם ב- “Elevator Pitch”  –  .

קרוסבי, שעבד כטכנאי בדיקות איכות, ואחר כך כמנהל האיכות בטלפון הבינלאומי וטלגרף, סיפר כיצד ניתן להשתמש “Elevator Pitch”  –   כדי לדחוף לשינוי בתוך החברה. הוא תכנן נאום ביחס לשינוי שרצה לראות וחיכה במעלית במטה הפיתוח בחברה בה עבד. קרוסבי עלה למעלית עם מנכ”ל החברה במטרה לשאת את נאומו. לאחר שהגיעו לקומה בה המנכ”ל ירד, התבקש קרוסבי למסור מצגת מלאה בנושא בפגישה לכל המנהלים הכלליים.

בעלי עסקים ועצמאיים, וכמובן גם שכירים ובעלי כל המקצועות, וכן אנשים בחיים הפרטיים, נדרשים פעמים רבות לשכנע אחרים, “למכור רעיון” או “למכור את עצמם” כך שיבחרו בהם, במספר שניות מועטות. רוב האנשים מסתבכים בלשונם, מדברים על חשיבות הדבר לעצמם ולא על חשיבות הדבר עבור המאזין.

יש אלה החושבים כי לא ניתן ללמוד מיומנויות כמו העברת “נאום מעלית””Elevator Pitch”  –   בקורס,  בסדנה. באמצעות קורס דיגיטאלי, לימודים באינטרנט. ניסיוני מראה אחרת. הנחתי אין ספור סדנאות ואימנתי מנהלים ואנשים רבים. ראיתי כיצד ניתן ללמד את הכלים. כיצד ניתן להצליח ליישם את הכלים ולהצליח ולשכנוע, למכור ולהשיג תוצאות והצלחות. אין ספק כי לעבודה צמודה עם המציגים יש יתרון על לימוד “נאום מעלית” “Elevator Pitch”  –   באמצעות קורס אינטרנטי, ובכל זאת הכלים שמקבלים בקורסים שהכנתי, שמועברים כקורסים און ליין, מועברים בצורה ברורה וקלה ליישום. 

ניתן כמובן להמשיך לייעוץ של המנחה המלווה את המציג ומסייע לו להטמיע את הכלים ולהצליח. ייעוץ וליווי זה יכול להתבצע גם כן, גם בפגישות פרונטאליות פנים אל פנים וגם בשיחות ועידה, שיחות זום או בכל פורמט של הדרכה דיגיטאלית והדרכה מרחוק.

קיימת אפשרות להמשיך את הקורס הדיגיטאלי במפגש פרונטאלי עם מספר מציגים על מנת ליצור קבוצת למידה ויישום של הכלים וכן ללוות את המציגים אשר רכשו את הקורס בפורמט של שיחת ועידה או הדרכה דיגיטאלית על מנת לסייע להם להצליח ליישם את הכלים.

בתהליך האימון האישי או הקבוצתי, מנסחים המשתתפים את נוסח הדברים שיאמרו במסגרת “נאום מעלית” “Elevator Pitch”  –  שלהם, בהנחיית המנחה, ומתבצעים תרגולים על מנת שכל משתתף יעביר את ה – “נאום מעלית” “Elevator Pitch”  –   בצורה המעניינת, שוטפת והאפקטיבית ביותר.

דוגמאות לנאום מעלית:

אומרים ש Timing is evrything וזה כל כך נכון בכל כך הרבה תחומים בחיים. תחשבו לדוגמא על הרגע שבו פגשתם לראשונה את בן / בת הזוג שלכם וחישבו – ללא תזמון מושלם – ורק עם שינוי קטן – המפגש הזה לא היה קורה! אז אם התמזל מזלכם וקיבלתם שניות בודדות עם האדם שאיתו הייתם רוצים לדבר (כמו במעלית לדוגמא) מה הייתם אומרים לו?

אם אתה נותן שירות או בעל עסק, אתה יודע שאתה זקוק לאום מעלית נהדר כאשר אתה מציג את עצמך בפני לקוחות פוטנציאליים. וזה באמת יכול לעשות הבדל בין אנשים להגיד אהה מעניין, או כן, בוא נשמור על קשר. לעומת, זה בדיוק מה שאני צריך, איך אוכל ליצור איתך קשר? מבינים את ההבדל? אבל לא תמיד קל לבצע זאת נכון ובכל זאת, זה אכן אפשרי עם קצת תרגול. אז הנה אני משתף אתכם בארבע דוגמאות לנאומי מעליות עסקיים שיעזרו לכם ליצור את שלכם. עבור כל דוגמה, תראה את הפורמט בו השתמשתי כדי שתוכל פשוט למלא את החסר ולהתאים אותו כראות עיניך.

דוגמה 1: אני עוזר לחברות טכנולוגיה שצומחות במהירות, ליצור מבנה בארגון שלהן כך שיוכלו בהצלחה להגדיל את העסק שלהן תוך שמירה על העובדים וגם על הלקוחות.

דוגמה 2: אני עוזר למנהלי עסוקים לנהל את זמנם ולהימנע משחיקה כדי שיוכלו ליהנות מעבודתם לשמור על הבריאות וליצור השפעה חיובית בארגון ובענף שלהם

דוגמה 3: אני מנהל מדיה חברתית לבעלי עסקים שרוצים להגדיל את העוקבים והמעורבות של הגולשים באינסטגרם ובפייסבוק לטובת הגדל המכירות ומבלי שזה יגזול יותר מחמש דקות ביום בממוצע.

דוגמה 4: אני יוצר אתרי איקומרס עם יחס המרה גבוהה במיוחד לעסקי המעוניינים להכפיל את המכירות שלהם באמצעות האינטרנט, עם החזר השקעה מובטח תוך 4 חודשים.

אם תבחין בדוגמאות שלי, אני מתמקד באתגר או למטרה של הלקוח ולהראות את התוצאות שהוא רוצה להשיג. עכשיו קח לך קצת זמן לכתוב את נאום המעלית העסקית שלך ונסה לומר את זה באופן טבעי בפעם הבאה שתראה לקוח (או מעסיק) פוטנציאלי.

המלצות על המרצה בקורס - עופר רשף

עופר הוא דוגמה למקצוען אמיתי שניחן בכישרון אישי רב וביכולת גבוהה לקחת את הדברים עד הקצה בהתמדה ובנחישות, להשתפר אישית ולגרום לאנשים שסביבו להיות טובים יותר בדרך בה הם מעבירים מסרים ועומדים בפני עמיתים ולקוחות"
ארז בנוביץ'
לשעבר מנכ"ל אקספריס
Ofer has the energies to promote the audience to next level of performance through self-exploration. He utilizes his proximity and familiarity with the public & private sector to provide path to success. He provides practical small tricks for great PPT.
Dan Slonim
V.P Intel

אנשים שקנו קורס זה התעניינו גם בקורסים הבאים: