סדנאות פיתוח מנהלים

סדנאות פיתוח מנהלים - רקע

ייתכן זה עשוי להישמע לך קצת נדוש, אך היום יותר מתמיד, אני מוצא שתפקיד הניהול בחברות וארגונים, מורכב וקשה יותר מאי פעם. מנהלים, בכל רמות הדרג בארגון, נדרשים למיומנויות ניהול מורכבות מול השינויים המהירים שקורים לפתחנו. תקופת הקורונה, המחישה את זה בעוצמה שלא הכרנו לפני – כל העולם השתנה לנגד ענינו במהירות מטורפת וזאת בכל אחד מתחומי הניהול – מניהול עובדים, ניהול מכירות, ניהול לוגוסטי, ניהול שירות לקוחות, ניהול כספים ועוד. זה נשמע קצת מוזר, נוכח הקדמה הטכנולוגית, שבאה להקל על יכולות הניהול, חסכון במשאבים, ומעבר להתייעלות מקסימלית. יחד עם כל אלה, המנהל של היום, נדרש לגלות גמישות מחשבתית, יצירתיות סתגלנות לשינויים ובעיקר יכולות תקשורת בינאישית גבוהה.       להמשך קריאה»

סדנאות פיתוח מנהלים

בכדי לעמוד ביעדים העסקיים והאישיים, על המנהל של היום, לדעת להנהיג ולהניע את עובדיהם, לרתום מנהלים בכירים מהם ועמיתים, ליצור קשרים איתנים, ארוכי טווח ובעלי ערך רב עם לקוחותיהם, לתת שירות איכותי, לנהל ישיבות מורכבות, לנהל את הזמן והמשימות שלהם ועוד. סדנאות פיתוח מנהלים באות במטרה לצייד את המנהלים של היום בארגז הכלים המתקדם והעדכני ביותר, לטובת הצלחתו בתפקיד. ניתן לקרוא לזה גם סט מיומנויות ניהול מתקדם, למיקסום התוצאות העסקיות של הארגון בו הם עובדים.

פיתוח מנהלים תחילתו באבחון אשר מטרתו לאבחן את “המנהל במיטבו” על פי תפיסת הארגון. האבחון המקדים מעלה מספר נושאים נפוצים בהם מתמקדות תוכניות של פיתוח מנהלים. נושאים המועברים בסדנאות הינם כאמור הרלוונטיים והמתאימים לארגון הספציפי. הסדנאות מתבצעות באמצעות הרצאות פרונטליות או בשיחות ועידה בזום (לדוגמא). עם סיום תקופת הקורונה, בה לא התקיימו סדנאות כבעבר, חזרנו להעברת סדנאות באופן פרונטלי, הכוללת עבודה בקבוצות, והתנסות מעשית כבר במהלך הסדנא.

מהו פיתוח מנהלים?

היום, ישנם הרבה אנשים שפונים לתפקידים ניהוליים. עובדים, שרבים מגיעים למשרות ניהול אין את הידע הנדרש על מנת לבצע את התפקיד בהצלחה וגם כשיש להם את הכשרון, הוא לא ממומש באופן מקסימלי. אף אחד מאיתנו לא מגיע לעולם עם ניסיון וידע בניהול (או כל תחום אחר) אולם כל מי שמגיע למשרת ניהול, חייב לרכוש מיומנויות וידע, כדי להצליח בתפקיד, לשפר את תוצאות הארגון ולהניע עובדים לפעולה. כאשר אנשים מגיעים לתפקיד ניהולי לאחר לימודי מנהל עסקים, יש להם ידע (חלקי), אך אין להם מיומנות וניסיון מעשי ולכן מרביתם חווים קשיים ואתגרים בניהול. מנהלי משאבי אנוש ומנכ”לים של חברות וארגונים, שמבקשים למקסם את יכולות הדרג הניהולי, משכילים להעביר סדנאות פיתוח מנהלים באופן סדיר. המנהלים בארגון, הם החשובים ביותר כשמדובר בהשגת היעדים העסקיים,  וההשקעה בפיתוח מנהלים היא בעלת ההחזר הגדול ביותר לאורך זמן.

סדנת למנהלים מבית רשף הדרכה

אני מעביר סדנאות למנהלים תוכלו למצוא מגוון סדנאות אשר כל אחת נוגעת בסוגיה אחרת בתפקידו של המנהל. תוכלו לבחור את הסדנה המתאימה לכם וליצור איתי קשר. כאשר הסדנאות מועברות בקבוצה, מנהלים מגיעים לתוצאות טובות יותר והיכולות שלהם משתפרות. הסדנה שמה את המנהל במרכז בין כל האתגרים שהוא חווה ביום יום בעבודתו ועל ידי מתן פתרונות בנושאים בהם הוא מתמודד, המנהל יוצא עם ארגז כישורים והוא מבין כיצד לפעול במצבים עתידיים ולהתנהל בצורה אפקטיבית יותר.

 

מה קורה במהלך הסדנאות?

סדנאות פיתוח מנהלים מועברות לפי האתגרים אותם חווים המנהלים במהלך תפקידם כמנהלים, כאשר מטרת הסדנה היא לשפר את יכולתם ולמקסם את התוצאות. הסדנה מועברת באופן מותאם ועם התמקדות באתגרים האישיים שהמנהלים חווים ביום יום. כל ארגון והאתגרים שלו. בכל דרג ניהולי ובכל מחלקה בארגון אתגרים שונים.

 

סדנאות פיתוח מנהלים הן המגרש להתנסויות, חוויות ותרגול מצבים בהם מנהלים נתקלים במהלך עבודתם בתפקיד. הסדנה שוברת שיגרה, עוזרת לפתח חשיבה יצירתית, ראיה חדשה בנושא בעיות שלא נמצא להן פתרון ופיתוח כישורים ניהוליים. על ידי סימולציות, רכישת כלים וידע רב שצברתי בנושאים שונים כמו פיתוח צוות, מנהיגות, ניהול זמן ועוד, מנהלים יוצאים לדרך ניהולית טובה יותר עם ביטחון ומוטיבציה. 

 

נשמע לכם מעניין? מעוניינים לשפר את יכולות הצוות והמנהלים שלכם לנהל בצורה טובה יותר? אחרי למעלה מ 20 שנות ניסיון ומאות סדנאות שהעברתי, אני מזמין אתכם להשתתף בסדנאות למנהלים שיצרתי ולהגיע לתוצאות מרשימות כמנהלים ובכל היביטיו. מעוניינים להתייעץ? מוזמנים ליצור איתי קשר ואני אחזור אליכם בהקדם האפשרי.

בין לקוחותי
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
שיתוף ב facebook
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp