אימון אישי לחיים

מתוך רצון לשיפור מתמיד, צמח האימון האישי שמטרתו למצות את יכולותיו של האדם באמצעות כלים המאפשרים לו להתגבר על מכשולים, להציב מטרות ולהגיע להגשמתן. אימון אישי נעשה באמצעות מאמנים שעברו הכשרה מתאימה ויכולים לקדם כל מטופל.

מטרותיו של אימון אישי לחיים

על פי רוב אפשר למצוא מתאמנים בתהליך אימון אישי עבור שיפור ההתנהלות העסקית שלהם. באמצעות אימון אנשי עסקים רבים משפרים את מיומנויותיהם ביצירת קשרים עסקיים, שירות לקוחות, טיפול בתלונות, בכוח אדם, הגדלת רווחי העסק ועוד.

לצד זה, מתאמנים רבים רואים באימון כלי לשיפור האני העצמי שלהם כדי להיטיב את המיומנויות החברתיות, ליצירת קשר זוגי ולטיפול במערכת הזוגית. אימון אישי הוא כלי יעיל מאוד לסובלים מהפרעות קשב וריכוז שדרכו הם לומדים כיצד לנהל את לוח הזמנים שלהם, תכנון משימות, עמידה ביעדים, התמודדות עם מצבי לחץ ותקשורת עם הסביבה.

כיצד מתבצע אימון אישי לחיים

תהליך האימון האישי לחיים מובל על ידי המאמן שמטרתו להביא את המתאמן לסיטואציות שבהן יתגלו מחשבותיו ומהלכי ההתנהגות האוטומטית שלו. על ידי הכרת ההרגלים ובדיקת המציאות המאמן מאפשר למתאמן לבחון את תחושותיו ולנתב שינוי של דרכי התגובה שלו בהתאם למציאות שאליה הוא נקלע. ישנם כלים שונים שבהם יכול המאמן אישי להשתמש כדי להביא את המתאמן לסיטואציות אלה כמו דמיון מודרך, שיקוף, שיתוף, אמפטיה, חשיבה יצירתית ועוד.

אימון אישי מותאם אישית

כדי להגיע להצלחה חשוב להבין מה המטרות של המתאמן ומה ברצונו להשיג בתהליך של אימון אישי, כדי שהמאמן יוכל להתמקד בתחום הרלוונטי למטרות המתאמן ויתאים את דרך הטיפול, משך הטיפול, מספר המפגשים ועוד. אימון זה מתאים לכל גיל שבו רוצה המטופל לשפר את איכות חייו בתחום מסוים או באופן כללי. כיום מתבצעים אימונים אישים גם בבתי הספר כדי למקסם את יכולותיהם של התלמידים ומנגד גם בבתי אבות כדי להוריד חרדות ודאגות אצל אוכלוסיית הגיל השלישי.

אימון אישי לחיים - מתודולוגיה

האימון משלב שיחות בין המאמן למאומן, העברת ידע ובתרגול על ידי סימולציות. במהלך האימון יתכן שימוש במצלמת D.V.D משוכללת ומתבצע צילום של התרגולים של המתאמן. התרגולים מנותחים על ידי המאמן והמאומן. המאומן מקבל תקליטורי D.V.D במהלך האימון ובסופו ובהם צילומי התרגולים והמשובים הניתנים במסגרת האימון.

אימון אישי לחיים בצומת דרכים

יש סיטואציות בחיים שבהן אין הזדמנות שנייה לרושם ראשוני ולכן יש חשיבות עצומה להעניק את הרושם הראשוני המיטבי והנכון ביותר כדי לסלול את המשך הדרך .
לכן חשוב שאדם זה יקבל מראש טיפים להתנהלות הנכונה ויפעל על פי ההנחיות המקצועיות כדי להגיע למטרה שהוא הציב לעצמו.

עופר רשף הוא מאמן בעל יכולות מוכחות והוא מעניק ייעוץ לעובדים הזקוקים לחיזוקים בצמתים כמו לדוגמה:

  • למנהלים אשר מעוניינים ליצור את המעטפת הנכונה עם עובדיהם. שיהיה בה האיזון הנכון בין סגנונות התקשורת השונים הכוללים דרישה נחרצת שכולם יבצעו את המשימות באופן מושלם ועם זאת להיות קשובים לעובדים ולנהל איתם מערכת יחסים נאותה, כיוון שהיא תשפיע בעתיד על שיתפי הפעולה היום יומיים.
  • למי שאחראי על ניהול משא ומתן בדרגים השונים וזקוק להכוונה באופן ביצוע מטלה זו. מהם השלבים הנכונים, אילו צעדים יש לנקוט, איך מתקדמים ויחד עם זאת שומרים את הקלפים החזקים וחותרים להשגת העסקה האופטימלית.
  • פיתוח כישורי מנהיגות כדי לנהל נכון את מערך העובדים, לשמש דוגמה של אופן ההתנהלות הנכון בכל חברה. כאשר העובדים מפנימים את דרך החשיבה של המנהל, השמיים הם הגבול וזה בדיוק מה שמלמד עופר רשף את הדרג הניהולי בחברה.
  • היערכות נכונה לראיון עבודה כדי לצלוח אותו ולהתקבל למשרת החלומות. זאת על ידי מתן דגשים נכונים, ושימוש בשפת גוף להעצמת הצדדים החיוביים של כל אדם.

מסגרת זמן של אימון אישי

מסגרת הזמן מותאמת לצרכי המאומן ומטרותיו. הפגישה הראשונה (אימון אישי במרכז) מהווה מסגרת בה קובעים המאומן והמאמן את מסגרת הזמן והעבודה של האימון.

חונכות וליווי אישי לנושאי תפקידים בתחום שיפור ביצועים בארגון

תהליך החונכות והליווי האישי בהטמעת הנושא של תרבות שיפור ביצועים ישלב בין יצירת מחויבות ארגונית רחבה לבין מומחיות במתולוגיות, נושאי התכנית הם:
• מטרת תוכניות חונכות וליווי אישי בהטמעת תרבות שיפור ביצועים
• קהל יעד
• מתודולוגיה של חונכות וליווי אישי בהטמעת תרבות שיפור ביצועים
• תוכניות חונכות וליווי אישי בהטמעת תרבות שיפור ביצועים

אימון אישי בהפעלת שפת גוף אפקטיבית

מנהלים, עובדים ואנשים בכלל מבקשים לקבל אימון בהפעלת שפת גוף אפקטיבית.
זאת ממספר סיבות מרכזיות:
• המתאמן מבקש להגדיל יכולותיו התקשורתיות עם הסביבה..
• המתאמן מבקש לרכוש כלים לשדר מסרים בצורה אפקטיבית.
• המתאמן מבקש לרכוש כלים בקריאת תשדורות של הסובבים אותו.
• המתאמן מבקש לשפר את יכולותיו הניהוליות.

מטרת האימון היא להכשיר את המתאמן בהפעלה אפקטיבית של התקשורת הבלתי מילולית ושפת הגוף.

אימון אישי לעובדים עם עופר רשף

אימו אישי באומנות המכירה

מנהלים ועובדים מבקשים לקבל אימון במיומנויות מכירה. זאת ממספר סיבות מרכזיות:
• המתאמן מבקש להתאמן לבד ולא בקבוצה בשל מעמדו בארגון.
• המתאמן מבקש להתאמן לבד בשל קושי שלו לקבל אימון בקבוצה.
• המתאמן מבקש לקבל אימון מחוץ למסגרת הארגון על מנת לשפר את יכולותיו ולהתקדם בו.
• מתאמן מקבל אימון לאור חוות דעת הממונים עליו ובהמלצתם.
• המתאמן הוא בעל עסק עצמאי.

מטרת האימון היא להקנות, לשפר ולפתח במתאמן יכולת מכירתית גבוהה, להעלות את מספר העסקאות הנסגרות במכירה ולהגדיל את מספר ההפניות מלקוחות קיימים. כך למנף את התוצאות העסקיות שלו והמסגרת בה הוא עובד.

אימון אישי בהכנה לראיון עבודה

מנהלים, עובדים ומועמדים למקומות עבודה מבקשים לקבל אימון בהתמודדות אפקטיבית עם ראיון עבודה . זאת ממספר סיבות מרכזיות:
• המתאמן מבקש להגדיל את סיכוייו לעבור את הראיון בהצלחה ולהתקבל למקום העבודה.
• המתאמן חווה בעבר חוויות של כשלון.
• המתאמן חש חשש לקראת הראיון.
• המתאמן מבקש לשפר את התקשורת הבלתי מילולית שלו בעת הראיון.
• המתאמן מבקש אימון על מנת לענות בצורה אפקטיבית על שאלות מכשילות בראיון.

מטרת האימון היא להקנות, לפתח ולשפר אצל המתאמן את המודעות והמיומנויות האישיות לעבור ראיון עבודה/קידום באופן המקצועי והאפקטיבי ביותר.

אימון אישי לניהול אפקטיבי

מנהלים רבים חשים כי אינם מנהלים באופן אפקטיבי שמשיג את מטרותיהם האישיות והארגוניות. מנהלים מבקשים לקבל אימון בניהול אפקטיבי. זאת ממספר סיבות מרכזיות:
• המתאמן מבקש להגדיר מחדש את חזונו ומטרותיו.
• המתאמן חש כי אינו מנהל בצורה אפקטיבית וחש תסכול והעדר מימוש עצמי.
• המתאמן חש כי אינו שולט היטב במיומנויות ניהוליות משמעותיות.

מטרת האימון היא להגביר את האפקטיביות הניהולית של המאומן, לקדם את יכולותיו לממש את מטרותיו האישיות והניהוליות ולהרחיב את סיכויו לפיתוח אישי ולאפשרויות קידום.

באמצעות ליווי מקצועי בסדנאות לחברות וארגונים של עופר רשף תוכלו למצוא אימון אישי לחיים במגוון תחומים והתאמה אישית למטרותיכם. השאירו פרטים, ונשמח להעניק לכם סיוע מקצועי ברמה גבוהה.

שאלות נפוצות

כל מי שעבר אימון אישי לחיים חש בעצמו ומעידים על כך גם כל הסובבים אותו שלא רק שחל שינוי באופן ההתנהלות שלו, לא אחת רואים גם מהפך חיובי.

קיימות סדנאות פרונטליות וגם בזום.

היערכות נכונה לראיון עבודה כוללת את הכנה מראש לשאלות הנפוצות, הבנת החברה והתפקיד, שימוש בשפת גוף חיובית, והצגת היכולות והניסיון בצורה מקצועית ומוכנה. הטיפים כוללים התמודדות עם שאלות דילמות, הדגשת יכולות ומראה אישיות חיובי.

המנהל יכול להשיג על ידי ייעוץ מקצועי בתחום האימון האישי לחיים את היעדים הבאים: יצירת איזון בין סגנונות התקשורת, יציבות בניהול משא ומתן, פיתוח כישורי מנהיגות, והכנה נכונה לראיונות עבודה.

ייעוץ מקצועי בתחום האימון האישי לחיים יכול לעזור לצוות העובדים בחברה: לשפר את היכולות התקשורת והניהול, לפתח מנהיגות והתנהגות משמעתית בחברה, והכנה מקצועית ונכונה לרגעי האתגר בחיים ובקריירה.

בין לקוחותי
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"