סדנת סטוריטלינג – Storytelling

ספר של עופר רשף
להטיס את הפרפרים במבנה – מהדורה חדשה – לרכישת הספר לחצו על התמונה

עופר רשף | “להיות מנהיג הפרזנטציה” – חי מול קהל

סדנת סטוריטלינג (Storytelling) - רקע

“בוקר טוב. לפני 10 שנים….”, כך פתח בסיפור אחד מלקוחותיי, מנהל המחלקה ההמטולוגית באחד מבתי החולים בארץ את הפרזנטציה עליה עבדתי איתו, “טיפלתי בחולה CML. טיפלתי בו בכל הכלים שהיו ברשותי אז. הסתכלתי לו בעיניים וראיתי כיצד הוא סובל. חשתי את כאביו מפלחים את גופי. חשתי חסר אונים. אני זוכר ששאל אותי, “דוקטור… מה עוד ניתן לעשות?”, ועניתי, “אני עושה את כל שביכולתי…”. כעבור זמן קצר מלמל לעברי, “אני מבין שזה הסוף…”. שתקתי. בכיתי כאשר נפטר בידיי. לפני חצי שנה הגיע אלי מטופל במצב דומה. הפעם, ידעתי, יש לי את הכלים להאריך את חייו, להקל על סבלו, לשפר את איכות חייו. לו רק היו לי אז את הכלים, את התרופה שיש בידיי היום…”

זהו כוחו של הסיפור – Story. הוא מסייע לנו להמחיש את המסר, להדגים אותו ולחזק אותו. באמצעות היכולת לספר סיפור נרגש, נצחיק, נעורר מחשבה. כאשר אנו מספרים סיפור, אנו באים לידי ביטוי בצורה טובה הרבה יותר בשפת הגוף שלנו, בקשר העין, בקול, באופן בו אנו מתלהבים. זה יכול להיות סיפור אישי שקרה לנו, סיפור ששמענו או סיפור שקראנו. אנו מכינים את הסיפורים והדוגמאות מראש, משום שישנה חשיבות רבה לתכנון הסיפורים ולשילובם במקום המתאים ביותר. עם זאת, אין זה אומר שאין מקום לספונטניות וליצירתיות תוך כדי הפרזנטציה.

סטוריטלינג עסקי חיוני לבידול מותג בשוק הרווי והתחרותי כל כך של ימינו, והוא מאפשר “להאניש” את המותג ולהפוך אותו לנגיש ואמין יותר. הטכניקה מאפשרת למותג לבלוט על ידי יצירת קשרים עמוקים יותר עם הצרכנים, אשר מוצפים בפרסומות מדי יום שהפכו אותם לחסינים להרבה ממאמצי השיווק.

סטוריטלינג מגביר את יעילות השיווק על ידי בניית נאמנות למותג באמצעות סיפורים שיוצרים קשרים אישיים, שיפור העברת המסר מכיוון שסיפורים זכורים יותר ממסרים שיווקיים סטנדרטיים, עידוד מעורבות הקהל באמצעות מדיה חברתית ודיונים, ותמיכה בקבלת החלטות על ידי טיפוח קשרים רגשיים שמניעים רכישות. בעיקרו של דבר, סטוריטלינג הוא כלי אסטרטגי שמתאים מותג לערכים ולשאיפות של הקהל שלו, מטפח מעורבות, נאמנות והצלחה עסקית, וחשוב ביותר עבור מנהלים, אנשי מכירות ושיווק להשגת תקשורת יעילה.

יתרונות סדנת סטוריטלינג בהנחיית עופר רשף

 • יצירת השיפור הדרמטי והמהיר ביותר ביכולת המשתתפים בשיפור המיומנויות שלהם.
 • קבלת מירב הכלים להצלחה בנושא. .
 • מרצה עם הניסיון מהעשירים ביותר בישראל בהנחיית סדנאות ומתן הרצאות בנושא.
 • ניסיון ניהולי עשיר במסגרת תפקידים בכירים בסקטור הפרטי והציבורי מול קהל אשר בא לידי ביטוי במתן כלים בסדנאות
 • הדרכה מקצועית ללא פשרות, עוצמה אישית וכריזמה, עמידה נעימה מול קהל והרצאה/סדנה מושקעת ומעניינת.
 • יכולת מיוחדת של המנחה להעצים אנשים ולהוציא מהם את המיטב.
 • “תפירה אישית”- עבודת הכנה יסודית נעשית על מנת להתאים את הלמידה לעולם התוכן של הארגון, לפרופיל הקבוצה ולצרכי המשתתפים.
 • אינטראקציה עם הקהל תוך שילוב דרמה והומור רב.
 • יצירת חוויה עוצמתית ומהנה למשתתפים.

מטרת סדנת סטוריטלינג

מטרת הסדנה היא להקנות, לפתח ולשפר אצל כל משתתף את היכולת לספר סיפור כדי שיוכל להעביר מסרים בצורה משכנעת, מרגשת ואפקטיבית.

תועלות סדנת סטוריטלינג בהנחיית עופר רשף

 • שיפור התוצאות העסקיות הארגוניות
 • הגדלת היקפי מכירות והגברת נאמנות הלקוחות. 
 • מיצוב גבוה יותר של החברה והמוצרים. 
 • השגת תוצאות ניהוליות תודות להעברה אפקטיבית של מסרים. 
 • העברה אפקטיבית של החלטות. 
 • חסכון בזמן בישיבות ובדיונים. 
 • הגברת מחויבות של מנהלים ועובדים לארגון ולמטרותיו. 
 • העצמת המיצוב האישי של המציגים. 

סדנת סטוריטלינג - מתודולוגיה

עבודת הכנה נעשית על מנת להתאים את הלמידה לפרופיל ודרישות המשתתפים. דגש מושם על התנסות, מתן טקטיקות וכלים מעשיים, תרגול ומעורבות גבוהה של כל המשתתפים לאורך כל הלמידה. כל משתתף יכין סיפור לספר במסגרת ההרצאה ויתבצעו תרגולים מדגמיים, ככל שיאפשר הזמן. כל תרגול יוקלט על גבי הטלפון האישי של המתרגל או באמצעות התוכנה להעברת מסרים מרחוק באמצעותה תתקיים ההרצאה.

המשתתפים יצפו כל אחד בתרגול שלו ויקבלו הנחיות במה להתמקד על מנת להפיק מסקנות ולקחים ליישום כבר בפעם הבאה שיספרו סיפור.  כל מתרגל יקבל משוב אישי, מובנה ומקצועי הן מהמנחה והן מיתר המשתתפים.

סדנת סטוריטלינג - קהל יעד

מנהלים, אנשי מכירות, אנשי שיווק, עובדים בכלל תחומי הפעילות הנדרשים להעביר מסרים ופרזנטציות בתוך ומחוץ לארגון באוריינטציות טכניות, שיווקיות, מקצועיות ועסקיות, בארץ או בחו”ל.

הסדנה מתאימה למציגים בעלי ניסיון אשר עברו את סדנת “פרזנטציה אפקטיבית”. ניתן לעבור את הסדנה גם ללא השתתפות בסדנת פרזנטציה אפקטיבית, אך במקרה זה השליטה בתורת הפרזנטציה המלאה תהיה חלקית.

בנוסף, הקורסים שלי – עמידה מול קהל וסודות שפת הגוף יכולים להתאים ולסייע לכם ברכישת מיומנויות פרזנטציה חשובות.

 

נושאים מרכזיים בסדנת סטוריטלינג

 • מהו סיפור? ההבדל בין סיפור לתיאור כללי
 • סיפור בסביבה עסקית – הגדרת מטרה ומסר מרכזי
 • תכנון הסיפור תוך מיקוד בקהל היעד
 • הסיפור כסצנה חיה
 • הפעלת חושים בסיפור
 • שילוב “השיחה” בסיפור
 • מבנה הסיפור
 • הכנה אישית
 • תרגולים אישיים

סדנת סטוריטלינג - משך הסדנה

הרצאה: בין שעה – 2 שעות.
סדנה: 2 מפגשים של 3-5 שעות
.

בנוסף, הקורסים הדיגיטליים שלי – עמידה מול קהל וסודות שפת הגוף – יכולים להתאים ולסייע לכם ברכישת מיומנויות פרזנטציה חשובות.

שאלות נפוצות

צוות הארגון ילמד כיצד להשתמש ביעילות בסטוריטלינג כדי לתקשר את ערכי המותג, להתחבר לקהל הארגון ברמה הרגשית, ובסופו של דבר להגביר מעורבות ומכירות.

בעולם עסקי ותחרותי נדרשים מנהלים, אנשי שיווק ומכירות ועובדים אחרים להעביר מסרים דרך פרזנטציות בישיבות ובפגישות. קיימת משמעות רבה לאופן בו מעבירים את המסרים, ונמצא כי סטוריטלינג הוא כלי חזק, רב עוצמה, היוצר ריגוש ועניין אצל השומעים ומצליח להעביר את המסר בהצלחה ובאפקטיביות. סדנת לספר סיפור storytelling מספקת כלים לבניית הסיפור והעברתו באופן משכנע, מרגש ואפקטיבי.

סטוריטלינג היא רק מיומנות אחת, גם אם חשובה מאוד, מני רבות. לכן תמיד אני ממליץ לעבור ראשית את
סדנת הפרזנטציה המלאה, ורק אז להעמיק את הידע ויכולות הסטוריטלנינג שלכם בסדנת הסטוריטלינג.

מכיוון שהשימוש בכלי הוא עוצמתי ויכול לשמש למטרות רבות, ניתן לראותו בתחום העברת פרזנטציות אפקטיביות, ישיבות, פגישות ועוד תחומים רבים במיוחד בעולם העסקי בו לסטוריטלינג קיימת משמעות רבה.

בעקבות משבר הקורונה, עסקים רבים יישמו תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מואצת ועברו לקיים סדנאות למנהלים ולעובדים באמצעות שיחות וידאו. לסדנאות וובינר אונליין אופי שונה כמובן מסדנאות פנים-אל-פנים, אולם החסם הפסיכולוגי בשימוש בשיחת וידאו כבר מאחורינו ועסקים רבים מוצאים בכך יתרונות, לרבות חסכון בזמן והפחתת עלויות. סדנה זו מותאמת במלואה למתכונת אונליין. ניתן לקיים וובינר זום או להשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו אחרת לנוחותכם. 

לפרטים נוספים על סדנאות אונליין אנא צרו עמי קשר.

מהם ההבדלים בין סיפור לתיאור כללי? איך מספרים סיפור בסביבה עסקית? איך מגדירים מטרה ומסר מרכזי? איך לספר את הסיפור ועדיין להישאר בפוקוס והקשבה לקהל? איך מספרים סיפור כאילו מספרים אותו בפעם הראשונה? מבלי להישחק?
באתר נמצאים כל הנושאים עליהם אנו עוברים בסדנת הסטוריטלינג.

ניתן להשלים את ההרשמה באתר שלנו דרך דף זה של הסדנה, או להשאיר פרטים ונחזור אליכם בהקדם.

כן, ניתן להתאים אישית את הסדנה כדי לענות על הצרכים והאתגרים הייחודיים של תעשיות ותחומים שונים על פי בקשה.

סדנה זו מתמקדת במיוחד בסיפור עסקי, ומשלבת תיאוריה עם ניסיון מעשי. היא מועברת על ידי עופר רשף, מומחה מוביל בתחום בישראל, בעל ניסיון רב בסטוריטלינג, אימון והדרכות בהקשר עסקי.

אין צורך בידע מוקדם, אך מומלץ מאד לעבור ראשית את סדנת הפרזנטציה המלאה. עוד עוזרת הבנה בסיסית של עקרונות השיווק.

לשם מדידת ההשפעה של השימוש בסטוריטלינג במאמצי השיווק שלכם, חיוני להגדיר יעדים ברורים לסטוריטלינג. המטרה הסופית היא לאמוד מעורבות רגשית, שינויים בתפיסת המותג ושינויים התנהגותיים, מתוך הכרה בכך שהערך האמיתי של סיפור סיפורים עשוי להתבטא בנאמנות ארוכת טווח למותג ובקשרי לקוחות, ערך שקשה לכימות.

ניתן למדוד חלקית את השפעת השימוש בסטוריטלינג על ידי מעקב אחר מדדי מעורבות (כמו צפיות, לייקים, שיתופים ותגובות), ניטור צמיחת קהלים, הערכת עליות חדות בתנועה באתר, הערכת שיעורי המרה ואיסוף משוב לקוחות.

ניתן גם למדוד שינויים במודעות ובתפיסה של המותג, לנתח שיתוף תוכן וויראליות, לחשב החזר ההשקעה (ROI), לאסוף משוב מעובדים ומלקוחות ולבצע ניתוח מתחרים. 

כן, סטוריטלינג יכול להיות מיושם ביעילות על כל סוגי העסקים, כולל B2B. אמנם הסגנון והתוכן עשויים להשתנות בין B2C וB2B, אך עקרונות היסוד עומדים בעינם. כדאי לדעת שדווקא עבור ארגוני B2B סטוריטלינג יכול להיות כלי רב עוצמה להעברת רעיונות מורכבים, הצגת ערך ובניית מערכות יחסים משמעותיות.
סרטונים - פרזנטציה אפקטיבית
להעביר פרזנטציה באנגלית – מתוך הפודקאסט: תורת המסרים

נועדנו לעמוד על במות – מתוך הפודקאסט: תורת המסרים

עופר רשף תחרות מרצה השנה – להיות מנהיגי הפרזנטציה

עופר רשף | עמידה מול קהל – להיות מנהיג הפרזנטציה – חי מול קהל

פרזנטציה אפקטיבית – משפט הסיכום

דוגמה אישית בפרזנטציה

זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

סדנאות נוספות שלי

קורסים לעובדים ולמנהלים

סדנת מכירות

סדנת מכירות לחברות וארגונים – רקע יוסי, איש מכירות מתחיל בחברת טכנולוגיה צעירה ומבטיחה, היה מלא במוטיבציה עם קבלתו לתפקיד, אך הרגיש קצת אבוד מול

קרא עוד »

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.