קורס פיתוח מנהלים

קורס פיתוח מנהלים - להוציא לפועל את הייעוד שלכם בארגון

מטרתו של קורס פיתוח מנהלים היא לפתח את היכולת הניהולית של מנהלים ולספק להם כלים שיסייעו להם לעמוד באתגרי ויעדי החברות והארגונים בהם הם פועלים. במהלך הקורס, נתקדם ונעבוד על צמצום הפער בין המקום בו נמצאים משתתפי התוכנית בראשית התהליך לבין החזון הניהולי לגביהם והייעוד שלהם בארגון.

קורס פיתוח מנהלים - גישה

פיתוח מנהלים הוא תהליך המתפרש על פני חמישה תחומים מרכזיים לאורך כל המפגשים: תפיסת התפקיד, מודעות, פיתוח תחושת מסוגלות, ידע ומיומנות. שילוב תחומים אלו מסייע להטמעה של התכנים הנלמדים וליישומם באופן מעשי בחיי העבודה שמעבר לתוכנית. נבחן כל אחד מן התחומים:

תפיסת תפקיד:
 הגדרה של תפקיד “המנהל במיטבו”. במסגרת זו מגבש הארגון ומשתתפי הקבוצה את האופן בו הם תופסים את תפקיד המנהל, את מסגרת הסמכות והאחריות.

מודעות: היכולת להכיר ולהודות בחוזקות ובחולשות האישיות שלנו היא המפתח לפיתוח אישי, שיפור מיומנויות ויכולות והתקדמות תפקודית בניהול. כדי להגיע למודעות עצמית כנה ומלאה נתבונן בתהליכים גלויים וסמויים מן העין, ננתחם ונבין את מקורם ואת מידת תועלתם לתפקוד הניהולי שלנו. כך ניתן להרחיב את טווח המודעות האישית על חשבון “מרחב העיוורון” האישי, לשפר את התפקוד שלנו בעבודה ובתחומי חיים נוספים.

פיתוח תחושת מסוגלות: הניסיון הארגוני, הניהולי והפסיכולוגי מראה כי עובדים בכלל, ומנהלים בפרט, צומחים דרך חוויות של הצלחה. במסגרת הסדנה יחוו המנהלים חוויות של הצלחה מתוך מטרה להתפתח ולצמוח במסגרת תפקידם כמנהלים.

ידע: במסגרת התוכנית יועבר ידע למשתתפים המבוסס על מחקרים עדכניים, תיאוריות מקובלות רלוונטיות וניסיון ניהולי, הן של המערכת הארגונית והן של מנחה הקורס, עופר רשף. הידע מספק נדבך נוסף בתהליך הפיתוח של המנהל, ובמקרים רבים מסייע לרכישת מיומנויות ניהוליות נוספות ולשיפור מיומנויות קיימות.

מיומנויות: משתתפי קורס פיתוח המנהלים ירכשו ויתרגלו מיומנויות ניהוליות מגוונות. התוכנית תספק למשתתפים ארגז כלים ניהולי ואת היכולת להתמודד בצורה אפקטיבית עם האתגרים והמשימות העומדות בבסיס מטרות החברה או הארגון.

כיצד מסייע קורס פיתוח מנהלים למנהלים בשלבים שונים של תפקידם

הקורס שם את המנהל במרכז, תוך הבנה והתייחסות לתהליכים הפסיכולוגיים שהוא עובר ואיתם הוא מתמודד. ישנה משמעות רבה ללמידה במסגרת קבוצתית. הקבוצה מספקת הקשר ומשקפת את מצב המיומנויות הניהוליות שלנו. תהליכים אשר קורים בקבוצה דומים לאלה המתרחשים גם במציאות, בעולם האמיתי. אנו מנתחים אותם יחדיו, משקפים זה לזה את הדברים ומאפשרים מרחב בטוח לפיתוח אישי והעצמה הדדית.

אבחון מלא להתאמה של הקורס לצרכים שלכם

הסדנה מתחילה באבחון אשר מטרתו לבדוק את תפיסת הארגון בו אתם פועלים לגבי מהו מנהל מיטבי. האבחון המקדים מאפשר התמקדות בתחומים ונושאים רלוונטיים והתאמה של הסדנה בדיוק לצרכים שלכם ולצרכי הארגון או החברה, מתוך ההבנה כי לכל ארגון או חברה צרכים ספציפיים ותפיסות שונות לגבי תפקיד המנהל ותפקוד מיטבי שלו.

מבין הנושאים הנפוצים בקורס פיתוח המנהלים:

 • תפיסת תפקיד המנהל.
 • מנהיגות ניהולית וסגנון ניהולי.
 • הנעת עובדים.
 • הערכה ומשוב.
 • ראיון עובדים.
 • ניהול זמן ומשימות.
 • ניהול ישיבות ודיונים.
 • תקשורת בינאישית.
 • פתרון קונפליקטים.
 • עבודת צוות.
 • שכנוע והשפעה וניהול ממשקים ארגוניים.
 • ניהול משא ומתן.
 • יצירתיות וחדשנות בניהול.
 • פרזנטציה ומצגת אפקטיבית.
 • שירות ללקוחות פנים וחוץ.
 • מכירות.

הקורס מתגבש סופית לאחר האבחון בעבודה משותפת בין הנהלת הארגון לבין מנהל התוכנית. הוא עשוי לכלול עבודה בקבוצות עבודה, אימון אישי למנהלים, פיתוח מנהלים זוטרים באמצעות מנהלים בכירים, הרצאות, סיורים, ועוד. כל זאת על פי הנדרש על מנת לקדם את המנהלים המשתתפים בתוכנית.

קורס פיתוח מנהלים

קורס פיתוח מנהלים אונליין

בעקבות משבר הקורונה, עסקים רבים יישמו תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מואצת, ועברו לקיים סדנאות למנהלים ולעובדים, באמצעות שירותי וובינרים – שיחות וידאו. לסדנאות וובינר וקורסים אונליין אופי שונה, כמובן, מסדנאות פנים-אל-פנים, אולם החסם הפסיכולוגי שהיה נפוץ לגבי השימוש בשיחות וידאו כבר מאחורינו ועסקים רבים מוצאים בכך יתרונות, לרבות חסכון בזמן והורדת עלויות. ניתן לקיים סדנאות או וובינר אונליין ולהשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו לנוחותכם. סדנת פיתוח מנהלים מותאמת במלואה למתכונת אונליין.

לפרטים נוספים על סדנה זו ואחרות, פנים-אל-פנים או אונליין, אנא צרו קשר ואשמח לתת את כל הפרטים.

סרטונים - פיתוח מנהלים

בפתיחת קורס פיתוח מנהלים, מציג עופר רשף את תכני הקורס ואת ניסיונו בייעוץ והדרכה ואת ניסיונו הניהולי הפרקטי במסגרת תפקידים ניהוליים בכירים בסקטור הציבורי והפרטי.

עופר רשף מתוך ראיון בערוץ 10 על מנהיגות כמפתחת אנשים

עופר רשף | מתוך סדנת מנהיגות והנעת עובדים
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

סדנאות נוספות שלי

קורסים לעובדים ולמנהלים

סדנת מכירות

סדנת מכירות לחברות וארגונים – רקע יוסי, איש מכירות מתחיל בחברת טכנולוגיה צעירה ומבטיחה, היה מלא במוטיבציה עם קבלתו לתפקיד, אך הרגיש קצת אבוד מול

קרא עוד »

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.