תכנית פיתוח מנהלים

תכנית פיתוח מנהלים - להוציא לפועל את הייעוד שלכם בארגון

תכנית פיתוח מנהלים מטרתה לפתח את היכולת הניהולית של מנהלים על מנת לעמוד באתגריי ויעדיי החברות. בתחילת התהליך מוגדר “המנהל במיטבו” על פי גישת הארגון, הדרג הניהולי והדרג העובר את התוכנית. תוכנית פיתוח מנהלים באה במטרה לגשר את הפער בין המקום בו נמצאים המנהלים משתתפי התוכנית לבין החזון הניהולי לגביהם והייעוד שלהם בארגון.

סדנת תכנית פיתוח מנהלים - דרך הזום

בעקבות וירוס קורונה, עסקים רבים יישמו תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מואצת, ועברו לקיים סדנאות למנהלים ולעובדים, באמצעות שירותי וובינרים – שיחות וידאו. לסדנאות וובינר אונליין, אופי שונה כמובן, מסדנאות אופליין, אולם החסם הפסיכולוגי בשימוש בשיחת וידאו, כבר מאחורינו ועסקים רבים מוצאים בכך יתרונות , לרבות חסכון בזמן והורדת עלויות.

ניתן לקיים וובינר זום או להשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו אחרת לנוחותכם.

סדנת פיתוח מנהלים מותאמת במלואה למתכונת און ליין.

לפרטים נוספים על סדנאות אונליין, המועברות כשיחת ועידה, אנא צרו קשר ואשמח לתת את כל הפרטים.

תכנית פיתוח מנהלים - גישה

פיתוח מנהלים מבוסס על עבודה משולבת על חמישה עולמות תוכן, לאורך כל המפגשים: תפיסת התפקיד, מודעות, פיתוח תחושת מסוגלות, ידע ומיומנות. שילוב זה מסייע להטמעה של התכנים הנלמדים וליישומם בחיי העבודה שמעבר לתוכנית.

תפיסת תפקיד:
תפקיד “המנהל במיטבו”. במסגרת זו מגבש הארגון ומגבשים משתתפי הקבוצה את האופן בו הם תופסים את תפקיד המנהל, את מסגרת הסמכות והאחריות.
מודעות: על פי גישת התוכנית, מפתח לפיתוח אישי הוא היכולת להכיר את החוזקות והחולשות האישיות. זאת תוך כדי הסתכלות גם על התהליכים הסמויים מהעין ולהרחיב את טווח המודעות האישית על חשבון “מרחב העיוורון” האישי.

פיתוח תחושת מסוגלות:
הניסיון הארגוני, הניהולי והפסיכולוגי מראה כי עובדים בכלל ומנהלים בפרט צומחים דרך חוויות של הצלחה. במסגרת התוכנית לפיתוח מנהלם יחוו המנהלים חוויות של הצלחה מתוך מטרה להתפתח ולהצליח במסגרת תפקידם כמנהלים.
ידע: במסגרת התוכנית יועבר ידע למשתתפים הלקוח ממחקרים, תיאוריות וניסיון ניהולי, הן של המערכת הארגונית בכללה והן של המנחה. הידע מהווה נדבך נוסף בתהליך הפיתוח של המנהל ובמקרים רבים בסיס לרכישת המיומנות הניהולית.
מיומנויות: משתתפי תוכנית פיתוח מנהלים ירכשו ויתרגלו מיומנויות ניהוליות מגוונות. התוכנית תהווה ארגז כלים ניהולי למנהל וכן יכולת להתמודד בצורה אפקטיבית עם האתגרים והמשימות העומדות בבסיס מטרות התוכנית ומטרות הארגון

פיתוח מנהלים

שם את המנהל במרכז כולל התהליכים הפסיכולוגיים שהוא עובר ואיתם מתמודד. בתוכנית ישנה משמעות מהותית לקבוצה כמסגרת של למידה. בתוכנית פיתוח מנהלים הקבוצה היא ההקשר: על פי גישה זו תהליכים אשר קורים בקבוצה יקרו אף במציאות וניתוחם מהווה בסיס של פיתוח אישי והעצמה.

פיתוח מנהלים - איבחון

פיתוח מנהלים תחילתו באבחון אשר מטרתו לאבחן את “המנהל במיטבו” על פי  תפיסת הארגון.  האבחון המקדים מעלה מספר נושאים נפוצים בהם מתמקדות תוכניות של פיתוח מנהלים. נושאים המועברים בתוכנית הינם כאמור הרלוונטיים והמתאימים לארגון הספציפי.

מבין הנושאים הנפוצים בתוכניות פיתוח מנהלים:

 • תפיסת תפקיד המנהל.
 • מנהיגות ניהולית וסגנון ניהולי.
 • הנעת עובדים.
 • הערכה ומשוב.
 • ראיון עובדים.
 • ניהול זמן ומשימות.
 • ניהול ישיבות ודיונים.
 • תקשורת בינאישית.
 • פתרון קונפליקטים.
 • עבודת צוות.
 • שכנוע והשפעה וניהול ממשקים ארגוניים.
 • ניהול משא ומתן.
 • יצירתיות וחדשנות בניהול.
 • פרזנטציה ומצגת אפקטיבית.
 • שירות ללקוחות פנים וחוץ.
 • מכירות.

תוכנית פיתוח מנהלים מתגבשת סופית לאחר האבחון בעבודה משותפת בין הנהלת הארגון לבין מנהל התוכנית. פיתוח מנהלים מתבצע באמצעות עבודה סדנאית, עבודה בקבוצות עבודה, אימון אישי למנהלים, פיתוח מנהלים זוטרים באמצעות מנהלים בכירים, סיורים ועוד. כל זאת על פי הנדרש על מנת לקדם את המנהלים המשתתפים בתוכנית פיתוח מנהלים אל “המנהל במיטבו”.

סרטונים - פיתוח מנהלים

בפתיחת קורס פיתוח מנהלים, מציג עופר רשף את תכני הקורס ואת ניסיונו בייעוץ והדרכה ואת ניסיונו הניהולי הפרקטי במסגרת תפקידים ניהוליים בכירים בסקטור הציבורי והפרטי.

עופר רשף מתוך ראיון בערוץ 10 על מנהיגות כמפתחת אנשים

עופר רשף | מתוך סדנת מנהיגות והנעת עובדים
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

סדנאות נוספות שלי

קורסים דיגיטלים לעובדים ומנהלים

סדנת מכירות

סדנת מכירות לחברות וארגונים אנשים רבים סבורים שסדנת מכירות מיועדת לאנשים המכירות בחברה בלבד. הרי הם אלה שאחראים לביצועי המכירות של החברה וצריכים לעמוד ביעדים

קרא עוד »
storytelling סדנת סטוריטלינג

סדנת סטוריטלינג – Storytelling

סדנת סטוריטלינג (Storytelling) – רקע “בוקר טוב. לפני 10 שנים….”, כך פתח בסיפור אחד מלקוחותיי, מנהל המחלקה ההמטולוגית באחד מבתי החולים בארץ , את הפרזנטציה עליה עבדתי איתו . “טיפלתי בחולה

קרא עוד »