הדרכות וסדנאות

הדרכות וסדנאות - כללי

הדרכות וסדנאות המועברות על ידי, משולבות בהעברת ידע פרונטלי, דיון פעיל ובתרגול על ידי סימולציות בנושא הנלמד. הסימולציות לקוחות מהעבודה השוטפת של  המשתתפים.  עבודת הכנה נעשית על מנת להתאים את הלמידה לפרופיל ודרישות המשתתפים. דגש מושם על התנסות, מתן טקטיקות וכלים מעשיים, תרגול ומעורבות גבוהה של כל המשתתפים לאורך כל הלמידה. ישנן סדנאות המשלבות עבודה עם דפי עבודה אישיים ושאלונים וישנן סדנאות המשלבות משחקי סימולציה המנותחים לאחר מכן על ידי המנחה והקבוצה. הסימולציות, על פי הצורך, מלוות בצילום על ידי טלוויזיה במעגל סגור ומשוב ניתן לכול משתתף מיד בסיום הסימולציה על ידי המנחה והקבוצה. הוידאו הוא לעיני המתרגל בלבד לטובת שיפור יכולותיו. על פי הצורך, בחלק מהסדנאות משולבים סרטי הדרכה מקצועיים וקטעי סרטים, על מנת להמחיש סיטואציות שונות, לחדד ולהעצים מסרים. ישנן סדנאות המשלבות חומר רקע מחולק למשתתפים במהלך הסדנה או בסופה, זאת על פי מטרות ונושא הסדנה.

הדרכות וסדנאות פיתוח מנהלים

בעולם תחרותי בו פועלים מנהלים היום, נדרשים מנהלים להפעיל מיומנויות ניהוליות רבות ומגוונות. זאת על מנת לעמוד ביעדיהם העסקיים והאישיים. במסגרת זו עליהם לדעת להנהיג ולהניע את עובדיהם, לרתום מנהלים בכירים מהם ועמיתים, ליצור קשרים איתנים, ארוכי טווח ומניבי תועלת עם לקוחותיהם, לתת שירות איכותי, לנהל ישיבות מורכבות, לנהל את הזמן והמשימות שלהם ועוד, כול זאת תוך עמידה ביעדיהם. סדנאות פיתוח מנהלים באות במטרה לצייד את המנהלים בארזג כלים תוך רכישת מיומנויות ניהול על מנת שיוכלו להצליח בתפקידם בצורה המרבית תוך שיפור התוצאות העסקיות של הארגון בו הם עובדים.

מנהלי, עובדים ומנהלי פרויקטים, מנהלי לקוחות פנימיים, נדרשים, על מנת להצליח להפעיל כישורים שונים תוך שימוש במיומנויות רכות רבות ומגוונות. במסגרת זו הם נדרשים לתקשר באופן אפקטיבי עם בעלי העניין השונים בפרויקט ועם עמיתים וממונים בארגון, ולהפעיל בהצלחה מיומנויות של שכנוע והשפעה, תקשורת חיובית ואפקטיבית, האצלת סמכויות ופתרון קונפליקטים. סדנאות אלה זו באה במטרה לצייד את המנהלים, העובדים ומנהלי הפרויקטים במיומנויות אלה.

תועלות מסדנאות שכנוע והשפעה

לסדנה תועלות רבות, הן למשתתפי הסדנאות והן לארגון: למשתתפים יהיה את הידע והביטחון לתקשר ביעילות עם בעלי העניין ועמיתים או ממונים בכול נקודת תקשורת. תהיה שפה משותפת בין המשתתפים אשר תתגבש ותוטמע כאשר נעשה בה שימוש חוזר כל העת. פרויקטים יסתיימו בשיעור הצלחה גבוה יותר וכך יופחתו עלויות בטווח הארוך. המשתתפים ירכשו אמינות ומהימנות כאשר הם יודעים לתקשר בצורה אפקטיבית יותר עם האנשים הנכונים, תוך צמצום בעלויות הנובעות מתקלות, טעויות ואי הבנות בין גורמים שונים. תהיה להם יכולת טובה יותר להתמודד ביעילות עם בעיות שוטפות, לפתור קונפליקטים ולהאציל באופן אפקטיבי.
תהליך זה יביא לשיתוף פעולה כולל המתבצע ברחבי הארגון בצורה טובה ואפקטיבית יותר, דבר אשר ישפיע לחיוב על תרבות הארגון כולו.

בעולם עסקי ותחרותי נדרשים מנהלים, אנשי שיווק ומכירות, מהנדסים ומנהלי פרויקטים וכן עובדים, להעביר פרזנטציות הן בפני לקוחות חיצוניים והן בפני לקוחות פנימיים. כן ישנם ארגונים רבים בהם פועלים מדריכים פנימיים המדריכים מנהלים ועובדים בתוך הארגון או לקוחות סדנאות זו היא מהחשובות ביותר שכן באמצעות המיומנויות הנרכשות בהן תלויה היכולת להעביר מסר אפקטיבי באמצעות פרזנטציה, ליצור את ההבדל בין מכירה להתנגדות, בין קבלת אישור לפרויקט לדחייה, בין העברת החלטה לבין דיון עקר, בין הצלחה לכישלון בין מיצוב חזק, עוצמתי ומתמשך של המציג בחברה לבין מיצוב חלש ופושר. סדנאות הפרזנטציה והדרכת המדריכים יעסקו ברכישת מיומנויות פרזנטציה, הדרכה והופעה מול קהל אשר ישיגו את המטרות תוך השערת רושם עז על הקהל. זאת אם זה במגוון סוגי בפרזנטציה, במגוון משכי זמן ובמגוון קהלים. 
הסדנאות משלבות לימוד את תורת הפרזנטציה וההדרכה ותרגולים ומתן משוב מהקבוצה והמנחה.

“בריאת העולם נוצרה במילה” ו:”חיים ומוות ביד הלשון” נוהגים לאמר על מנת להמחיש את עוצמתה של המילה והתקשורת הבינאישית. הניסיון המצטבר מוכיח כי אכן בעולם עסקי ודינאמי, בו עוברת התקשורת בין אנשים, הבנת תהליך התקשורת וכיצד להשתמש בה באופן מושכל יכול להעצים את התוצאות אותן נשיג בחיינו העסקיים והבינאישיים.

התקשורת הבינאישית היא מורכבת ומגוונת. ישנה התקשורת הבינאישית המילולית והבלתי מילולית (שפת הגוף). ישנם אלמנטים של התאמת התקשורת לאנשים ספציפיים על פי סגנון התקשורת שלהם, ישנה חשיבות רבה לתקשורת חיובית ושירותית וחשיבות עצומה לתקשורת הבינאישית לא רק עם לקוחות חיצוניים ופנימיים אלה גם בצוות העבודה.

מגוון סדנאות התקשורת הבינאישית הן לא רק אפקטיביות ביותר בהשגת תקשורת אפקטיבית המקדמת את תהליכי העבודה בצוות וברמה הבינאישית, אלה גם מהנות ביותר ונותנות תרומה מהותית לקשרים של המשתתפים עם מגוון האנשים בחייהם האישיים והמקצועיים.

בין לקוחותי

"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"