סדנת – העברת פרזנטציה אפקטיבית און ליין

סדנת העברת פרזנטציה אפקטיבית אונליין באמצעות Video Conference ו- Webinar

היה זה בחודש מאי 2020. “יש להם קושי להצליח להעביר מסרים ממוקדים כשהם עומדים מול קהל באופן פרונטלי, ועכשיו כשהם צריכים להעביר פרזנטציות בזום, קשה עוד יותר”, אמרה לי מנהלת הדרכה של חברת היי-טק גדולה שהתעניינה בסדנת העברת פרזנטציה אפקטיבית אונליין. “אני מתרשם”, עניתי לה, כי רבים חושבים שהדבר היחיד שצריך בימים אלה זה לעשות את ההתאמה של העברת המסרים באמצעות התוכנות להעברת מסרים מרחוק. לדעתי הדברים עמוקים יותר. אנשים לא יודעים שהם לא יודעים להעביר את המסרים בעוצמה, להיות אפקטיביים בפרזנטציות שלהם, לדעת לספר את הסיפור, להפעיל את שפת הגוף שלהם נכון, ועוד. היום יש אתגר נוסף. גם לדעת לעמוד מול מצלמה”.

שנת 2020 הציבה קושי חדש לכל מי שהיה רגיל עד היום להעביר פרזנטציות, הדרכות וישיבות באופן פרונטלי. איך להיות ״מנהיג החדר״ גם כשמציגים את המסר בזום (או כל תוכנת העברת מסרים מרחוק) ולהיות אפקטיביים, מעוררי השראה ולהצליח לרתום ולהשפיע. איך עושים את כל זה כשאין אינטראקציה ישירה ויש קושי להפעיל בצורה אפקטיבית את שפת הגוף ואת קשר העין מול המצלמה?

יש לי חדשות בשבילכם – גם אחרי החיסון לקורונה זה לא הולך להשתנות.

השימוש ב- Video Conference וב- Webinar לצרכי ניהול ישיבות, פרזנטציות והדרכות הופך להיות יותר ויותר נפוץ – זה כלי שחוסך עלויות של טיסות ונסיעות, כולל אירוח ואף מאפשר להקליט את הישיבה לשימוש בהמשך.

קיימים כיום מגוון כלים: מתוכנות כגון Zoom ו- Microsoft Team, Webex ו-  Skype הותיקות ועוד. ישנם יתרונות וחסרונות לכל תוכנה ופלטפורמה, אך המיומנויות הנדרשות מהמציג הן דומות.

יחד עם זאת, תורת הפרזנטציה היא רחבה ומורכבת הרבה יותר ממה שרוב העומדים מול קהל, בין אם פרונטלי ובין אם מול מצלמה, יודעים או מכירים.

הסדנה תעסוק במיומנויות פרזנטציה והופעה מול קהל, ותועבר באמצעות תוכנה של העברת מסרים מרחוק עם דגשים והתאמות לפורמט זה, אשר תשיג את המטרה תוך השארת רושם עז על הקהל. זאת אם זה בפרזנטציה של 5 או 50 דקות, אם זה קהל של אדם אחד או של מאות.

סדנת העברת פרזנטציה אפקטיבית אונליין - שיחת ועידה

בעקבות וירוס קורונה, עסקים רבים יישמו תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מואצת, ועברו לקיים סדנאות למנהלים ולעובדים, באמצעות שירותי וובינרים – שיחות וידאו. לסדנאות וובינר אונליין, אופי שונה כמובן, מסדנאות אופליין, אולם החסם הפסיכולוגי בשימוש בשיחת וידאו, כבר מאחורינו ועסקים רבים מוצאים בכך יתרונות , לרבות חסכון בזמן והורדת עלויות.

ניתן לקיים וובינר זום או להשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו אחרת לנוחותכם.

סדנת פרזנטציה באמצעות Video Conference ו- Webinar מותאמת במלואה למתכונת און ליין.

לפרטים נוספים על סדנאות אונליין, המועברות כשיחת ועידה, אנא צרו קשר ואשמח לתת את כל הפרטים.

סדנת העברת פרזנטציה אפקטיבית אונליין - מטרה

להקנות, לפתח ולשפר בכל משתתף מודעות ומיומנויות אישיות לביצוע פרזנטציה והדרכה אפקטיבית באמצעות Video conference ב- Webinar.

פרזנטציה באמצעות Video Conference ו- Webinar - תועלות מהסדנה

 • שיפור התוצאות העסקיות הארגוניות.
 • חסכון בזמן בישיבות ובדיונים.
 • פתרון להעברת פרזנטציות וישיבות במיקומים שונים של המשתתפים.
 • חסכון עלויות נסיעות וטיסות למיקום יש ישיבה/פרזנטציה פרונטאלית.
 • הגדלת היקפי מכירות והגברת נאמנות הלקוחות.
 • מיצוב גבוה יותר של החברה והמוצרים.
 • השגת תוצאות ניהוליות תודות להעברה אפקטיבית של מסרים.
 • העצמת המיצוב האישי של המציגים.

פרזנטציה באמצעות Video Conference ו- Webinar - קהל יעד

מנהלים, מומחי תוכן וכל מי שנדרש להעביר פרזנטציה או הדרכה באמצעות Video Conference

פרזנטציה באמצעות Video Conference ו- Webinar - מתודולוגיה

עבודת הכנה נעשית על מנת להתאים את הלמידה לפרופיל ודרישות המשתתפים. דגש מושם על התנסות, מתן טקטיקות וכלים מעשיים, תרגול ומעורבות גבוהה של כל המשתתפים לאורך כל הלמידה.

כל משתתף יתרגל מספר פרזנטציות שיוקלטו על גבי הפלטפורמה עליה תתבצע הפרזנטציה. המשתתפים יצפו בפרזנטציות שלהם ויקבלו הנחיות במה להתמקד על מנת להפיק מסקנות ולקחים ליישום כבר בתרגול הבא. כל משתתף יקבל משוב אישי, מובנה ומקצועי הן ממנחה הסדנה והן מיתר המשתתפים, המשוב המלא יוקלט על אף הוא כך שיחד עם תיק התקצירים המקצועי יהווה מקור להתייחסות וריענון ידע בעתיד.

פרזנטציה באמצעות Video Conference ו- Webinar - תכנים עיקריים

 • תכנון והכנה – הגדרת מטרה ומסר מרכזי תוך מיקוד בתועלות לקהל היעד, הכנה אישית לקראת מקרים ותגובות.
 • מבנה  ותזמון של המסרים – כיצד ליצור פתיחה עוצמתית, סיום חזק ואפקטיבי,  לשתול את המסרים בצורה אפקטיבית ולהעלות את רמת קשב, לספר את הסיפור, לתת ציוני דרך ולהשיג את המטרה.
 • פיתוח מיומנויות אישיות: שפת גוף, קשר עין, שימוש בקול ועבודה אפקטיבית עם מצלמה.
 • כתיבת מצגת ppt אפקטיבית.
 • ניהול אפקטיבי של דיון ושל שאלות ותשובות.
 • תרגולים אישיים.

פרזנטציה באמצעות Video Conference ו- Webinar - מסגרת זמן

התוכנית המלאה בנויה משני ימים מלאים משעה 09:00 עד שעה 17:00 רצוי לקיים את שני ימי ההדרכה בהפרש של כשבוע על מנת לאפשר למשתתפים זמן להטמיע את הלמידה ולהכין את הפרזנטציה  לתרגול ביום השני.

ניתן להתאים את התכנים למסגרת של יום אחד או למסגרות של חצאי ימים

ניתן לקרוא עוד במאמר בבלוג: הרצאות און ליין ככלי ללמידה מרחוק

זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

סדנאות נוספות שלי

קורסים דיגיטלים לעובדים ומנהלים

סדנת מכירות

סדנת מכירות לחברות וארגונים אנשים רבים סבורים שסדנת מכירות מיועדת לאנשים המכירות בחברה בלבד. הרי הם אלה שאחראים לביצועי המכירות של החברה וצריכים לעמוד ביעדים

קרא עוד »
storytelling סדנת סטוריטלינג

סדנת סטוריטלינג – Storytelling

סדנת סטוריטלינג (Storytelling) – רקע “בוקר טוב. לפני 10 שנים….”, כך פתח בסיפור אחד מלקוחותיי, מנהל המחלקה ההמטולוגית באחד מבתי החולים בארץ , את הפרזנטציה עליה עבדתי איתו . “טיפלתי בחולה

קרא עוד »