הרצאה אונליין בזום – הרצאות העשרה לעובדים מבלי לצאת מהבית

בא לכם לפרגן לצוות שלכם? או שאולי בא לכם לפתח את זרימת המחשבה של הצוות שלכם לרעיונות חדשים, קבלת החלטות טובות יותר וכן, גם השראה לא תזיק. לפעמים, כל מה שדרוש הוא יום לא שיגרתי בו לומדים דברים חדשים לגבי עצמנו, תפקידנו והאנשים סביבנו. שמי עופר רשף ואני מרצה, מאמן ועוזר לחברות לשפר את תוצאתן מיזה 30 שנה בתחומים רבים. החל משיפור המכירות, ניהול, העברת סדנאות והרצאות לארגונים והכי אוהב להופיע מול קהל (וכן, בשנה האחרונה יצא לי גם להעביר לא מעט הרצאות אונליין בזום) ולהעצים אותם, ללמד אותם ולהטמיע בהם כלים חדשים להצלחה. בין אם אתם מעוניינים בהרצאה בזום, הרצאה על הבר, בתל אביב או כל מקום שאתם חפצים בו ובהתאמה אישית לעובדים, צרו קשר על מנת שאוכל לספק לכם את כל המידע הדרוש.

רגע עופר, איזה הרצאות אתה מעביר?

במשך 30 שנה האחרונות, ליוויתי מנהלים, עובדים, חברות וארגונים לעבר ההצלחה ושיפור התוצאות העיסקיות והאישיות כאחד. אני מוזמן לכנסים, ימי גיבוש, הרצאות העשרה לעובדים לצורך העברת ידע וכלים מעשירים ומגוונים בעולם העסקים וההתפתחות האישית. הרצאות אונליין בזום נהיו יותר פופולריות בשנת הקורונה (2020) יותר מתמיד אך במשך שנותי כמרצה, אוכל להגיד לכם שהרצאות פרונטליות תמיד היו וימשיכו להיות פתרון מועדף על פני הרצאה בזום בקרב מרבית האנשים שבנינו. אני עוזר למנהלים ועובדים לצלוח את משימותם והשגת היעדים בפחות זמן, ובהנאה וסיפוק גדול יותר מהעבודה. יש לי ידע רחב במכירות, בניהול, והשינויים הארגוניים במאה 21 וכיצד להתמודד איתם. המטרות שלי בהרצאות, כנסים, והסדנאות הן לשפר את יכולות המשתתפים ולפתוח להם כיווני מחשבה חדשים, לספק להם ידע ויותר וודאות בעת כניסתם לתפקידם החדש או לייעץ בנושאים חשובים וקבלת החלטות. 

הרצאה אונליין בזום - יתרונות וחסרונות

תתפלאו אבל הידיים שלי יכולות לצאת מהמסך! הרצאות בזום נהיו נפוצות מאוד בשנים האחרונות בעיקר לצוות משאבי אנוש, מנהלים, ראשי צוות וכדומה. יש אפשרות להזמין בקליק אחד את אחת מההרצאות המעשירות והמלמדות ביותר בתחומכם כך שאוכל לדבר ולהעשיר את ידע עובדיכם מבלי לצאת מהבית. זה יותר נוח, יותר קל ליישום ולא תצטרכו לשכנע יותר מידי את עובדיכם להגיע כי כל שעליהם יהיה לעשות הוא להתחבר למחשב (או הטלפון) וללחוץ את הלינק. כמובן בתקופת הקורונה והפחד מהדבקות, זהו היה פתרון נהדר, גם לעובדים שעבדו מהבית. עם כל היתרונות בהרצאות אונליין בזום, לצערינו, הן פחות מגבשות, נתונות להסחות דעת במידה ויש עובדים מהבית עם ילדים בבית, הם פחות טובים לטובת יצירת קשרים חדשים, היכרות עם צוותים ועובדים. כמובן שאם כבר בחרתם להשתתף בהרצאה בזום ואתם בבית עם ילדים, אז תזמינו בייביסיטר כמו שהייתם יוצאים להרצאה במרכז תל אביב או על הבר.

הרצאה אונליין בזום

סוגי הרצאות אונליין בזום

בהרצאות שאני מעביר למנהלים אני מלמד מגוון תחומים ונקודות ספציפיות שיש למנהלים בעיה איתן וקושי להתקדם. ההרצאות נעשות בהתאמה אישית בהתאם לבעיות של המנהלים והן יכולות להיות כמו העברת פרזנטציה נכונה שתעביר את המסר בצורה מיטבית. הרצאת שכנוע והשפעה וכיצד לרתום עמיתים בעבודה. הרצאות מנהיגות והנעת עובדים הרצאת מכירות ושפת גוף ועוד. אתם מוזמנים להיכנס לדף ההרצאות ולבחור בין מגוון ההרצאות המעשירות והמגוונות שאני מעביר. חשוב להדגיש שניתן לתכנן הרצאה מותאמת מראש, למיקוד ביעדים העסקיים או הדילמות בקרב המשתתפים.

הרצאה אונליין - הטמעת כלים לעובדים

מהצד של העובדים ישנן הרצאות רבות. עובדינו הינם עובדים חרוצים ולפעמים, כל מה שהם צריכים זה יום כיף ומעשיר בו הם לומדים דברים חדשים שיוכלו לעזור להם לצלוח את תפקידם בצורה מיטבית. הרצאות אונליין לעובדים יכולה להיות מתנת פרגון, שחרור ויציאה מהקופסא. דרך שבא מראים לעובדים את הערכתם וחשיבותם בארגון. בהרצאותי אני מלמד אותם לראות בצורה שונה את תפקידם, אם במתן שירות ואם בצד המכירתי והניהולי, מוטיבציה השראה ועוד. 

התקשרו עוד היום והזמינו את ההרצאה שלכם

בין אם אתם חברה קטנה, או ארגון גדול, שמעוניין להשקיע בעובדיו ומנהליו לצורך שיפור והעצמה, בין אם אתם רוצים ללמד את עובדיכם כלים חדשים, הרצאה אונליין בזום עשויה הדרך המומלצת לכך. אשמח לעמוד לרשותכם ולהציע לכם הרצאות מותאמות אישית ברמה הגבוה ביותר. 

הרצאות און ליין בכלי למידה מרחוק

“הרצאה אונליין כפתרון לתקופה הינה מענה מצוין שמאפשר המשך פעילויות עסקיות חשובות אבל, לאחר זמן מה, והריבוי של ההרצאות השאירו אנשים קצת תשושים:
״בהתחלה השתתפתי בהרבה הרצאות בזום. זה היה בחינם, נושאים מעניינים. היום כבר לא יכולה יותר. זה מעייף, משעמם, מתיש….”

“רואים מסך עם מלל ובפינה הקטנה למטה ראש מוזר של מישהו מדבר…. זה פתטי…”
“אם הוא רוצה להקריא לי את המצגת, שישלח לי אותה למייל. אקרא אותה בבית בנוחות. לא צריך להיות דבוק למחשב, לזום, למשך שעה ולהקשיב….”
“פתאום נכנסת יד למסך. פתאום יוצאת… פתאום רואה את המציג מקרוב, אפילו מקרוב מדי, פתאום הוא נמצא אי שם במרחק… אנשים לא למדו להעביר הרצאה אונליין והדרכות בזום לפני שהם התחילו לעשות זאת?”
אלה הן מעט מהאמירות שאני שומע בימים אלה בכל הנוגע להרצאה אונליין.

שימוש בכלים ללמידה והרצאות אונליין

השימוש בכלי למידה מרחוק לצרכי ניהול ישיבות, פרזנטציות והדרכות הופך להיות יותר ויותר נפוץ. אומנם הקורונה האיצה דרמטית את הצורך ותדירות השימוש, אך גם לפני הקורונה יותר ויותר חברות התחילו להטמיע שימוש בכלים אלו כחלק משגרת העבודה השוטפת שלהם.

העברת ישיבות, הדרכות ופרזנטציות און ליין חוסך עלויות של טיסות ונסיעות, אירוח ואף מאפשר להקליט את הישיבה כולל הרצאה אונליין לשימוש בהמשך. אין ספק שזאת מגמה שהולכת להישאר איתנו גם הרבה אחרי הקורונה וכדאי שנבין איך עושים את זה נכון.
קיימים כיום מגוון כלים: מתוכנות כגון Zoom ו- Microsoft Team, WebEx ו- Skype הוותיקות ועוד. ישנם יתרונות וחסרונות לכל תוכנה ופלטפורמה, אך המיומנויות הנדרשות מהמציג הן דומות.

השימוש בכלים אלה יוצר גם אתגרים חדשים עבור המציגים: אין אינטראקציה ישירה, במידה ישנם אנשים גם בחדר בו נמצא המציג וגם בצד השני של המרקה, יש קושי להפעיל בצורה אפקטיבית את שפת הגוף ואת קשר העין מול המצלמה.
אני משתף איתכם כאן כמה דגשים להעברה אפקטיבית של הרצאה, וובינר או סדנה באחת מהתוכנות והכלים להעברת מסרים מרחוק:

עוד מידע בנושא הרצאות און ליין ניתן למצוא בעמוד: העברת פרזנטציה אפקטיבית אונליין

1. ההתארגנות לפני

א. עזרים טכניים – להרצאות אונליין
• מומלץ מאוד להצטייד במצלמה איכותית ולא להסתפק במצלמת המחשב. ניתן לרכוש מצלמת web ולמשקיעים, לרכוש כבל ממיר וידאו ואז ניתן אפילו לחבר מצלמת וידאו ביתית איכותית ליצירת איכות תמונה מרבית.
• מומלץ להצטלם עם רקע חלק בגוון תכלכל, כחול. כדי לעשות זאת יש להגדיר רקע ווירטואלי קלסי (לא של חוף הים, אלא אם כן ההרצאה היא לגולשי גלים…). לעיתים צריך להצטייד ברקע ירוק. ניתן לרכוש כזה לבית או למשרד בעלות של כ- 100-400 ₪.
• התאורה צריכה לבוא מלפנים. כדאי להצטייד בתאורה מתאימה לשיחות וידאו או לפחות לשים נורות שולחן מתכוננת שתאיר את פני המציג.
• ללבוש חולצה חלקה, עדיף בגווני תכלת.
• מומלץ להשתמש במיקרופון דש כדי שאיכות השמע תהיה טובה יותר.
• מומלץ מאוד לעבוד עם שני מסכים. על מסך אחד תציגו את המצגת ועל השני את המשתתפים. כך תוכלו לנהל בצורה טובה הרבה יותר את ההרצאה וכן את האינטראקציה במהלך הפרזנטציה.

ב. כללי –
• כניסה 10 דקות קודם – לראות שהחיבור הצליח, המיקרופון והשמע עובדים כראוי.
• מומלץ להגדיר את הגדרות ההקלטה. יש לשקול האם כדאי לשמור בענן (במידה ויש לכם זום פרו) כדי להיות בטוחים יותר שההקלטה נשמרה וכך גם קל יותר לשתף אותה.
• יש ללמוד כיצד לשתף מסך. מומלץ לשתף קובץ ולא את המסך הבית של המחשב. כדאי לפתוח מראש קבצים או דפי web שרוצים לשתף במהלך הפרזנטציה על מנת שהמעבר אליהם יהיה מהיר.
• מומלץ ללמוד כיצד להעביר את השליטה במצגת למשתתף אחר.
• המצגת עצמה צריכה להיות מעוצבת כך שתשרת את המרצה. לפיכך צריכה להיות ויזואלית עם תמונות, תרשימים וכמה שפחות מלל, ליצור אחידות בין השקופיות בכותרות, גודל פונטים, תבליטים, מסגרת…. לבצע הנפשות רק היכן שהכרחי ורק באפקט: “הופעה”.
• יש לבצע חזרות ותרגול עם מכרים/שותפים על מנת לתרגל את המעבר בין שיתופי המסך, עבודה עם שני מסכים, הגדרות שונות ועוד. התרגול הוא הכרחי על מנת להצליח.
• בקשו מהמשתתפים להיות במצב mute בשלב ההתארגנות.
• בקשו מהמשתתפים להיכנס לפגישה במצב Video.
• בקשו כי יגדירו את מצב התצוגה כ – Full screen.
• בקשו מהמשתתפים להגדיר את התצוגה במצב של Speaker view.
• להנחות את המשתתפים להיות במצג של הצגת המציג בלבד (Speaker view) כאשר תמונת המציג והמצגת אחת ליד השנייה (Side by side) והפרופורציה ביניהם היא או 50%/50% גודל של כל תמונה או אפילו שני שליש תמונת מציג ושליש תמונת מצגת.

הרצאה אונליין בזום - הרצאות העשרה לעובדים מבלי לצאת מהבית

2. במהלך המפגש

  • יש לשבת במרחק נכון מהמסך. כך שיוכלו לראות את המציג עד המותניים. כך המציג יכול להיראות במיטבו ולהשתמש בידיו להעצמת המסרים.
  • על מנת שהמציג יהיה במיטבו, מומלץ לעמוד, גם כשמדברים אל מצלמה. כך ישנה יכולת להיות דינמיים יותר ולעבור מסך בצרה אופטימלית.
  • יש להקפיד כי מסתכלים ישר אל המצלמה. במרחק שרואים עד קו המותניים ככל שניתן, או לפחות עד קו הכתפיים. הגוף במרכז התמונה המציג הוא העיקר. המצגת היא עזר ויזואלי.
  • בעת שאין צורך במצגת במשך מספר דקות, לבטל את שיתוף המצגת ושהמשתתפים יראו רק את המציג.
  • מציע כי ההשתתפות תהיה בהרמת יד. קשה לתפעל את הצ’ט במקביל להרצאה. אם המנחה לא ראה את הרמת היד בשל ריבוי המשתפים, יש לבטל את ה- Mute ולשאול. מכאן המרצה ינהל את האינטראקציה.
  • יש לעודד את המשתתפים לפתוח מצלמות. האינטראקציה וההקשבה טובות הרבה יותר כשרואים אחד את השני. בכל מקרה מומלץ להגדיר כי המרצה לא יראה את אלה שלא פתחו מצלמה. ניתן להגדיר זאת.

אין לי ספק כי שימוש במגוון הכלים האלה יגדיל דרמטית את סיכויי ההצלחה שלכם בהעברת פרזנטציות באמצעות תוכנות ללימוד מרחוק. ולכן אני מזמין אתכם להשתמש בכלים, גם תצליחו יותר להשיג את מטרות הפרזנטציה שלכם, את המטרות שלכם בכלל בעבודה, תצליחו ליצור עניין בקרב המשתתפים ולהגדיל את שביעות רצונם, תמצבו את עצמכם במקום הרבה יותר גבוה בארגון ובקרב המשתתפים, תעבדו קל יותר והרבה הרבה יותר תהנו כל פעם שתעבירו פרזנטציה מסוג זה.

בהצלחה ותודה רבה!

עוד מידע בנושא הרצאות און ליין ניתן למצוא בעמוד: העברת פרזנטציה אפקטיבית אונליין

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »