שפת גוף אפקטיבית – הרצאה נבחרת להרמת כוסית

הרצאה על שפת גוף - רקע

מה עושים עם הידיים כאשר שותקים?
אנו שותקים כאשר אנו ממתינים לשקט, בתחילת הפרזנטציה או במהלך אינטראקציה, אנו שותקים כאשר אנו מקשיבים לשאלה או להתייחסות ואנו שותקים תוך כדי דיבור, לשנייה או שתיים, כדי לנשום, כדי להדגיש את המסר. רוב האנשים אינם מודעים כלל לידיים שלהם במצבים אלה ולכן הם משלבים ידיים, מכניסים ידיים לכיסים, אוחזים יד ביד בכל מני צורות ואופנים, נופלים לכל מני מלכודות בדרך כלל בשעת השתיקה המציגים משדרים חוסר נוחות, חוסר ביטחון, חוסר סבלנות.
מה עושים? אני מציע להשתמש בתנוחת “הצריח” – זו התנוחה שבתמונה בראש עמוד זה.
התנוחה משדרת בטחון. שליטה. מיקוד בקהל. סמכותיות. רצינות. הקשבה. מנהיגות. עוצמה. תנועת “הצריח” מסייעת לעבודת הידיים. כאשר עמידת המוצא היא תנוחת “הצריח”, התנוחה ממנה הידיים יוצאות אל התנועות וחוזרות אליה לאחר התנועות, תנועות הידיים הופכות להיות עשירות ומגונות יותר. הן גם הופכות להיות מובחנות יותר. ברורות יותר.
אני זוכר שהעברתי הרצאה על שפת גוף בחברת קוקה-קולה, לקבוצת מנהלים בכירה, אחת המנהלות קראה לעברי, לאחר שהדגמתי את “הצריח”: “עופר, זה לא מתאים. אני מקבלת שצריך לעבוד עם הידיים ואת כל מה שאמרת. אבל “הצריח”, זו תנועה גברית! היא לא מתאימה לנשים! היא לא מתאימה לי!”
“את יודעת”, עניתי לה: “זה מעניין שדווקא את אומרת את זה. ראיתי אותך בתרגול הראשון שבצעת הבוקר. היה זה עם תחילת הסדנה ולפני שאמרתי מילה לגבי שפת הגוף בכלל ותנוחת “הצריח” בפרט. ואת…עמידת המוצא שלך הייתה “הצריח”! נראית מרשימה, מלאת בטחון. שאלתי את עצמי מהיכן את מכירה את התנוחה, או שאולי את עושה אותה באופן טבעי ולא מודע”.
“מה פתאום! לא יכול להיות”, ענתה.
למזלי, התרגול צולם. בהפסקה הבאה היא צפתה בתרגול שלה, לקראת ביצוע התרגול השני של אחרי הצהרים. היא נכנסה דקה אחרי שכולנו כבר היינו בחדר, מוכנים להתחיל. נכנסה וקראה לעבר כולם בהתלהבות: “איזה יופי! ראיתי עכשיו את התרגול שלי מהבוקר. איך “הצריח” “יושב” עלי יפה! איך אני עושה אותו בטבעיות!”
לימים היא התקשרה אלי ואמרה: “תשמע: אין כמו ‘הצריח’. כל כך נוח לי עם התנוחה, היא כל כך מסייעת לי להביא את עצמי לידי ביטוי בהצלחה..”
רוב האנשים אינם מביאים את עצמם לידי ביטוי באופן מיטבי. לא כיוון שאינם מסוגלים, אלא משתי סיבות מרכזיות. האחת: הם לא מכירים את כל הכלים שעומדים לרשותם. שנית: הם לא מודעים לעצמם. אנו לא מודעים לאופן בו אנו מפעילים את הידיים, עומדים, עד כמה אנו באמת מסתכלים לקהל בעיניים. שפת הגוף, או התקשורת הבלתי מילולית, עובדת במידה רבה על התת מודע. ישנן תנועות וקולות שרוב האנשים מפרשים אותן בצורה זהה, גם אם זו לא הייתה הכוונה של המציג. כך אנו פעמים רבות משדרים חולשה במקום עוצמה, סגירות במקום פתיחות, חוסר בטחון במקום בטחון, או אגרסיביות ויוהרה במקום עוצמה ותקשורתיות.
בהרצאה אנו בוחנים ולומדים את הכלים שעומדים לרשותנו, על מנת להביא את עצמינו לידי ביטוי באופן מיטבי ובעוצמה.

ההרצאה מרתקת, מבדרת, מלאת הומור והדגמות הנותנות כלים להצלחה בחיים ובעבודה

 • מרימים כוסית לראש השנה? לפסח?
 • עורכים ערב הואי?
 • מסיימים קורס בחברה?
 • מפגש של חברים?

הרצאה זו עוסקת במרכיבים המרכזיים של הפעלת שפת גוף אפקטיבית בתקשורת בינאישית, בעבודה ובעסקים, במסגרות אישיות ובלתי פורמאליות, בפרזנטציה ובהופעה בפני קהל, במכירות ובשירות, ובמצבים תקשורתיים שונים. ההרצאה משלבת העברת ידע כולל הדגמות חיות של המרצה, מבדרות מצד אחד ומעוררות מודעות מהצד השני.

הרצאת שפת גוף אפקטיבית - בפורמט וובינר

ניתן להעביר את הרצאת שפת הגוף   באמצעות זום או להשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו אחרת לנוחותכם. באיכות צפיה משובחת ובאופן שעוד לא נראה.

הרצאה על שפת גוף – נושאים מרכזיים

 
 • עשה” ו”אל תעשה” בישיבה ובעמידה
 • שימוש אפקטיבי בתנועות הידיים
 • הפעלת קשר עין אפקטיבי
 • שימוש אפקטיבי בקול ואיכות הדיבור
 • מסרים מתחרים והדרכים להימנע מהם
 • לחיצת היד האפקטיבית
 • סימנים “חיוביים” ו”שליליים” בתקשורת בלתי מילולית

מוזמנים לקרוא על פרזנטציה אפקטיבית שאני מלמד ולקבל מכלול של כלים לעמידה מול קהל ועוד

סרטונים - שפת הגוף

עופר רשף מציג את העקרונות של הפעלת שפת גוף אפקטיבית בפרזנטציה ובעמידה מול קהל. לקוח מסדנה שהועברה בחברת היי-טק מובילה.

עופר רשף פרזנטציה אפקטיבית על חשיבותה של עבודת הידיים
עופר רשף פרזנטציה אפקטיבית על חשיבותה של שפת הגוף
עופר רשף פרזנטציה אפקטיבית הפעלת קשר עין אפקטיבי
עופר רשף על עבודה אפקטיבית של הידיים בפרזנטציה
עופר רשף ראיון ב’מקצוענים’ ערוץ 10 סודות שפת הגוף

עופר רשף מציג את החשיבות של עבודת יידיים נכונה בפרזנטציה ובהופעה מול קהל ובתקשורת בינאישית בכלל. במסגרת קטע זה, הלקוח מתוך סדנת פרזנטציה שהועברה בחברת תקשורת מובילה, מציג עופר שניים מתוך ששת העקרונות של הפעלת הידיים באופן אפקטיבי: עיקרון ה”הלימה” ועיקרון ה”פתיחות”.

זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

הרצאות נוספות שלי

הרצאה – לרוץ אל האושר

הרצאה הנותנת כלים להצלחה בחיים המקצועיים והאישיים! סיפורו של נער החולם למממש את ייעודו, ועל פצוע גב וחולה לב בדרך אל הטריאתלון. סיפור מלא השראה

קרא עוד »

חוזרים לחייך

חזרנו להעביר הרצאות וסדנאות פרונטליות לעובדים ומנהלים בנושא משא ומתן, מכירות, שירות לקוחות ועוד.
כמובן שאפשר גם בזום.
לפרטים נוספים