עמידה מול קהל והעברת מסרים אונליין

השימוש ב- Video Conference וב- Webinar לצרכי ניהול ישיבות אונליין, להעברת מצגת אונליין, פרזנטציה אונליין והדרכה אונליין הופך להיות יותר ויותר נפוץ. משבר נגיף הקורונה והצורך של עבודה מהבית הגביר דרמטית את השימוש בכלים אלה, אשר חוסך עלויות ואף מאפשר להקליט את הישיבה לשימוש בהמשך.
קיימים כיום מגוון כלים בתחום: מתוכנות כגון Zoom ו- Microsoft Team, Webex ו- Skype הותיקות ועוד. ישנם יתרונות וחסרונות לכל תוכנה ופלטפורמה, אך המיומנויות הנדרשות מהמציג הן דומות.
השימוש בכלים אלה יוצר גם אתגרים חדשים עבור המציגים: אין אינטראקציה ישירה, יש צורך להצטייד בציוד ולתפעל אותו ואת התוכנה במתכונת שלא היינו רגילים אליה בעבר, יש קושי להפעיל בצורה אפקטיבית את שפת הגוף ואת קשר העין מול המצלמה, קשה יותר לרתק את הקהל ועוד.

ניהול ישיבות אונליין, להעברת מצגת אונליין, פרזנטציה אונליין והדרכה אונליין

רבים חושבים כי  שונים בתכלית מאשר ניהול ישיבות, עמידה מול קהל, העברת מצגת ופרזנטציה וביצוע הדרכה באופן פרונטלי. אני מקבל פניות האומרות: “אנשינו יודעים לעמוד מול קהל, יודעים להעביר פרזנטציה, מצגת, לבצע ניהול ישיבות אפקטיבי. הקושי הוא רק ההתאמה להעברת מסרים אונליין, העברת פרזנטציה ומצגת אונליין, ניהול ישיבות אונליין, עמידה מול קהל אונליין.
ניסיוני מלמד אותי כי ישנם דברים רבים שהם דומים מאוד בין עמידה מול קהל פרונטלית, לבין העברת מסרים ועמידה מול קהל אונליין. ולאחר בדיקה קצרה אני מגלה כי לאותם מציגים בדרך כלל חסרים כלים רבים.
למדתי כי ניסיון הוא לא תמיד מפתח להצלחה.
נהפוך הוא: לעיתים אנשים שנים עושים את אותן הטעויות והן כבר מושרשות. האתגר שלי לא מתחיל בלימוד ואימון אנשים שאינם שולטים במיומנות, אלא בהתמודדות עם העובדה כי אנשים לא יודעים שהם לא יודעים ועד כמה הם לא יודעים.

ההבדל המהותי בין העברת מסרים פרונטליים לבין העברת מסרים אונליין

ניסוח מטרה ומסר מרכזי, מבנה הפרזנטציה האפקטיבית – יצירת פתיחה עוצמתית וסיום חזק ואפקטיבי – שתילת המסרים בצורה אפקטיבית, הוכחת והעלאת רמת הקשב, היכולת “לספר סיפור – Storytelling – כל אלה זהים בשני המקרים. פרונטלי ואון ליין.
שימוש אפקטיבי בעזרים ויזואליים: – בניית מצגת שתסייע להמחיש את המסרים, להעלות את רמת הקשב ולהוות ציוני דרך – העקרונות, המתודולוגיה והיישום זהה.
אחד התחומים שבו נדמה למציגים כי ישנו הבדל מהותי בין העברת מסרים פרונטליים לבין העברת מסרים אונליין, הוא התחום של פיתוח מיומנויות אישיות: שפת גוף, קשר עין, שימוש בקול. אפתיע אתכם: המיומנות והיישום דומים מאוד בין העברת מסרים ופרזנטציה פרונטלית לבין העברת פרזנטציה אונליין, מצגת אונליין או העברת מסרים אונליין באופן כללי. זאת בתנאי שאנו יודעים לכוון את הישיבה או העמידה שלנו מול המצלמה במרחק כזה שניתן לראות את גופינו לפחות עד קו המתנים. אז ישנה משמעות גדולה לעבודת הידיים וכל העקרונות של עבודת ידיים באופן פרונטלי זהים לעבודת ידיים בהעברת מסרים אונליין, העברת פרזנטציה ומצגת אונליין, ניהול ישיבות אונליין.
ניהול האינטראקציה בהעברת מסרים ופרזנטציה אונליין הוא מעט שונה. יש לתת יותר זמן לשאלות באופן יזום, אם מדובר על קבוצה גדולה יש להיעזר במסייע אשר במידה והמציג לא רואה בצ’אט או על המסך כי מישהו מהמשתתפים רוצה לשאול או להתייחס, שיפנה את תשומת ליבו של המציג לכך.
ההערכות הלוגיסטית לקראת העברת מסרים ופרזנטציה אונליין, גם מעט שונה. הרוב מוחלט של העוסקים בהעברת פרזנטציה, מצגת ועמידה מול קהל אונליין, לא מודעים לכלל הצרכים הלוגיסטיים ועל ההשפעה שלהם על הצלחת האירוע: למשל, החובה בשימוש בשני מסכים והאופן בו עושים זאת, שימוש בשלט, שימוש במסך ירוק ועוד.
אין תחליף ללימוד ותרגול על ידי מומחה כיצד להתמקצע בהעברת מסרים אונליין, העברת פרזנטציה ומצגת אונליין, ניהול ישיבות אונליין, עמידה מול קהל אונליין. הדרכה ורכישת כלים פרקטיים בתחום מגדילים באופן דרמטי את ההצלחה והאפקטיביות של המפגש. כמו כן, מעלים את רמת העניין והאינטראקציה של המשתתפים ותורמת להעצמת ומיצוב אישי של המציגים. וכל זה לפני שדיברתי על שיפור התוצאות הניהוליות, חסכון בזמן בישיבות ובדיונים, מיצוי פוטנציאל המפגש ומיצוב גבוה יותר גם של החברה, מוצריה ושירותיה. כמובן שתודות כל אלה גם עולה הרווח הכספי וההצלחה בעמידה ביעדים של המציג והחברה.

פוסטים נוספים

עופר רשף - מנטור עסקי

מעוניינים לקבל תכנים בנושא ייעוץ והדרכה?