סדנאות מנהלים

חשיבותו של מנהל במקום העבודה היא אינה עניין שניתן להקל בו את הדעת. מנהל, בין אם הוא ממונה על שני עובדים, ובין אם עובדים תחתיו 500 עובדים, הוא אדם אשר בידיו מוטלת אחריות רבה- בין אם מדובר על אחריות מקצועית, עליה הוא חייב לתת דין וחשבון לאדם לו הוא כפוף (במידה וקיים אחד כזה, כמובן), ובין אם מדובר על אחריות אישית כלפי העובדים, אשר רואים בו מנטור וזקוקים לעיתים קרובות להדרכתו המקצועית ולעיתים רחוקות יותר אף להדרכתו האישית.

מהן סדנאות מנהלים?

כאמור, התכונות אשר נדרשות ממנהל הן רבות ומגוונות, ובאופן טבעי ומובן לגמרי אינן נמצאות בכל אדם. לכן, על מנת לעזור למנהלים רבים לממש את הפוטנציאל הגלום בהם כאנשים בכלל וכמנהלים בפרט, וחשוב מכך- לממש את הפוטנציאל של אלו העובדים תחתם, פותחו סדנאות מיוחדות המיועדות למנהלים, אשר מטרתן העיקרית היא להנחיל כלים שיסייעו לאותו מנהל מדובר לעשות את המיטב ולהועיל כמה שיותר לארגון בו הוא מועסק.

בין הכלים החשובים אותם ניתן לרכוש במסגרת סדנאות למנהלים ניתן למצוא פיתוח יכולות מנהיגות והנעת עובדים אשר תורמות רבות להאצלת סמכויות וחילוק משימות בצורה סמכותית וסוחפת, ניהול קשרי משא ומתן- תחום שמקושר באופן ישיר לניהול, בין אם מדובר על משא ומתן מול עובד על השכר, ובין אם מדובר על משא ומתן מול לקוח, ניהול ישיבות ודיונים, העברת משוב בצורה אובייקטיבית ועניינית, תקשורת בין אישית מול לקוחות, עמיתים ועובדים, ועוד שלל כלים ומיומנויות שעשויים לבוא לידי ביטוי ולהועיל באופן ניכר גם בחיי היום יום.

ככלל, פונים לסדנאות מסוג זה מנהלים בתחילת דרכם, אשר אינם מנוסים בתחום הניהולי אלא יותר בתחום המקצועי של עיסוקם, או לחילופין מנהלים אשר נמצא כי לוקים בחסר בכל הנוגע למיומנויות מסויימות כמו ניהול ישיבות באופן שקול ומסודר או הענקת משוב בצורה אובייקטיבית. כמו כן, לעיתים קרובות מוענקות סדנאות מנהלים כהשתלמויות לקבוצות עובדים קטנות, דבר שניתן להחשיבו כצ’ופר מכיוון ההנהלה, אשר גם היא יוצאת מורווחת באופן עקיף מכל הנושא, ולכן מדובר בפרס אידיאלי.

על ההבדל בין סדנאות מנהלים ואימון עסקי

לא מעט אנשים נוטים לטעות בכל הנוגע להבדל בין אימון עסקי לסדנאות מנהלים, ולכן חשוב להסביר ולהדגיש כי בניגוד לאימון עסקי, אשר מתמקד בהנסקת בית העסק עצמו לשחקים ומשתמש במנהלים ככלים על מנת לבצע זאת באופן בטוח וענייני, סנדאות מנהלים מחשיבות את המנהלים עצמם כלב ליבו של כל עסק, ומדריכות אותם להוביל את בית העסק להצלחה כתוצאה ישירה של ניהול מוצלח ואיכותי.

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.