מתן שירות - עופר רשף

מתן שירות

מתן שירותי איכותי ואדיב ללקוחות הוא אחד מגורמים המשמעותיים ביותר אשר מובילים להצלחתו או לחילופין לכישלונו של עסק. לא אחת נמצא והוכח כי אנשים שונים אשר נכנסו לאותו בית עסק על מנת לרכוש ממנו את אותו המוצר או השירות בדיוק, יצאו ממנו עם מסקנות שונות ומנוגדות לחלוטין זו לזו, וזאת אך ורק משום שחוו חוויות שירות שלא נמצא ביניהן כל קשר.

המחקרים התבצעו באופן הבא: ניגשו החוקרים הנושא לחנות מצליחה ומוכרת, וביקשו מן המוכרנים לנהוג בצורה חיובית עם לקוח אחד אשר ניגש על מנת לרכוש מוצר ספציפי, ואילו עם לקוח אחר, שניגש גם הוא לחנות על מנת לרכוש את אותו מוצר, התבקשו אותם מוכרנים לנהוג בצורה לא נעימה ואף מזלזלת. התוצאה, על פי רוב, הייתה שהלקוחות אשר קיבלו שירות איכותי ונעים הביעו כוונה לחזור לאותה חנות מדוברת ואף להמליץ עליה בחום לקרוביהם, ואילו במקרים של הלקוחות אשר חוו שירות מזלזל ולא נעים, הבטיחו אותם לקוחות לא לשוב לחנות ובנוסף להפיץ את השמועה בקרב מכריהם השונים.

מכך אנו למדים, שחשיבותו של איכות המוצר או השירות אותו משווקים בבתי עסק שונים הוא בהחלט חשוב וכבודו במקומו מונח, אולם כאשר הדרך לרכישת המוצר מלאה באנרגיות שליליות, מעדיפים אנשים רבים להתרחק ולרכוש את המוצר/השירות בממקום אחר, בו יקבלו שירות נעים וכמובן איכותי ויעיל.

הכשרת העובדים למתן שירות איכותי

הכשרת עובדים למתן שירות איכותי,הן מבחינת מקצועיות והן מבחינת טונציה ודרכים לפנות ללקוח, לכבוש אותו, לרכוש אמונו וכמובן להוביל לסגירת עסקה בסופו של דבר, היא אינה דבר קל אותו ניתן לבצע בהצלחה ללא הטמעת כלים ייחודיים בעובדים שילוו אותם לשארית חייהם. אי לכך ובהתאם לזאת, החלו אנשים רבים, אשר להם ניסיון רב בשירותיות וכן ביחסי אנוש ובשיווק, לקדם קורסים ייחודיים בהם ניתן לרכוש מיומנויות שונות שעוזרות להעניק ללקוחות השונים חוויות שירות יוצאות דופן, אשר יגרמו להם לשוב לאותו בית עסק. בין הנושאים הנלמדים במסגרת קורסים העוסקים בנושא השירותיות ניתן למצוא יצירת רושם ראשוני חיובי, תקשורת בין אישית, יצירת אמון וכבוד בין מעניק השירות ומקבל השירות, ועוד מגוון נושאים אשר חלקם נוגעים גם לתחום השיווק והמכירות- כמו התאמת מוצר לצורכי הלקוח, וחלקם נוגעים אף לפסיכולוגיה האנושית ולניתוח מצבים שונים בהם עלול להיתקל אדם המעניק שירות מקצועי כזה או אחר.

פוסטים נוספים

סטוריטלינג לספר סיפור

סטוריטלינג – לספר סיפור

בעולם עסקי ותחרותי אומנות סטוריטלינג אינה שמורה רק לאנשי שיווק ומכירות. בעולם של היום עם מנהלים, עובדים, בעלי עסקים ולמעשה כל מי שרוצה להצליח נדרש

קרא עוד »