טיפים בסיסיים למכירת מוצרים או שירותים

בעולם בו אנו חיים, עלינו לשווק כמעט כל דבר: את עצמנו, את בן או בת הזוג, את המשפחה, את עבודתנו ולעיתים גם מוצרים ו/או שירותים במסגרת העבודה.
כידוע לרובינו, מכירות הן אינן דבר קל. מהות אומנות מכירת מוצרים או שירותים שונים היא במילים פשוטות הבאת הלקוח ממצב של חוסר ידיעה וחוסר הכרה של המוצר (או במוצר), למצב בו הוא אינו מבין כיצד הוא הסתדר עד כה ללא המוצר, ואינו מבין כיצד יוכל לתפקד בלעדיו בעתיד. כמו כן, איש מכירות מיומן לא יגרום ללקוח להרגיש שבזבז כסף רב, אלא להרגיש כי מדובר ברווח הדדי, ושעבור כספו הוא מקבל שירות מעולה או מוצר מצוין שיועיל לו וישמש אותו לטווח הארוך.

טיפים למכירת מוצר / שירות

1. התאימו את המוצר/ השירות ללקוח- מוצר כמו מחשב נייד לא יועיל לאדם העוסק בשיפוצים, ומכסחת דשא לא תועיל לאדם המתגורר בבניין מגורים. תחקרו את הלקוח בנחמדות אודות עיסוקו, מקום מגוריו ושעות הפנאי שלו (תלוי מה ברצונכם למכור), וכך תדעו איזה מוצר עשוי להועיל לו ואיך להציג זאת בפניו באופן המוצלח ביותר.


2. עוררו צורך אצל הלקוח- ניתן לעשות זאת תוך שימוש במודל הסטנדאפיסט: “מכיר את זה ש…”, “קרה לך פעם ש…”.
דוגמא:  אם מדובר באיש עסקים וברצונכם למכור לו GPS, ניתן להציג זאת ללקוח באופן הבא: “מכיר את זה שאתה צריך להגיע לפגישה חשובה, הולך לאיבוד בדרכים וכך מפספס את הפגישה ובעצם מבזבז את זמנך (אפשר להוסיף דברי חנופה: אני בטוח שזמנך יקר מאוד בהתחשב בעובדה שאתה איש עסקים מצליח)?” אם התשובה היא כן, הרי נפתחה לכם הדלת למכירה. אם התשובה היא לא, נסו לתעל את זה לטובתכם ולהציג לו את המצב כגורל שסופו קרב, ושאתם לא מאחלים לו סיטואציה שכזו “מצוין, וכדי להמשיך ולהימנע מכך בעתיד ברצוני להציע לך…”.


3. אם הלקוח מתנגד לרכישת המוצר, פרקו את ההתנגדות על ידי הבנה מנין היא נובעת: התנגדות כמו “אני לא רוכש כי זה יקר” ניתן לפענח ע”י אמירה כזו “אתה בעצם אומר לי שאם המחיר היה נמוך יותר היית רוכש את המוצר?” – אם התשובה היא לא, הרי שאין זו הסיבה האמיתית בגללה הלקוח מסרב לרכוש את המוצר. אם התשובה היא כן, וביכולתכם להוזיל את המחיר, עשו זאת. אם אין באפשרותכם להוזיל את המחיר, מנו שוב את יתרונות המוצר ונסו לבוא לקראת הלקוח מבחינת תנאי תשלום.


4. אם הצלחתם וביצעתם מכירה (בקלות או עקב שכנועים רבים) אל תברחו ברגע שבוצע החיוב או נחתם השיק, אלא חזקו את ביטחונו העצמי של הלקוח ופרגנו לו על המוצר החדש.

סרטונים

יצירת קשר ושבירת קרח עם הלקוח

ראיון בערוץ 2 על שיחת חולין כמקדמת עסקים

בירור צרכי הלקוח

Sales simulation feedback

סדנת מכירות למנהלי מכירות בכירים של חברת היי-טק מובילה

ראיון בתוכנית “מקצוענים” עם שירה פליקס, ערוץ 10

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »