איך לבחור סדנת מנהלים לארגון?

לימודי עסקים מלאים בכלים ותאוריות כלכליות ועסקיות היכולות לסייע, בלא מעט בעיות בהם נתקלים  מנהלי חברות. אך יחד עם תאוריות אלו עולה גם הצורך להטמיע את התאוריות האלו בעולם העסקים, להצליח לג’נגל בין דינמיקה של הצוות תחתיך, משימות חודשיות ושנתיות למחלקות השונות ולבסוף לקיחת החלטות הנוגעות שלא פעם יכולות להיות הרות גורל לעתיד החברה. לשם כך מומלץ על סדנת מנהלים אשר יכולה לשייף את תכונות המנהלים שלכם, לחזק נקודות קושי שונות ולהביא להעצמה שלהם. אך בשביל שתדעו איך לבחור את סדנת המנהלים המתאימה עבורכם, במאמר הבא ננסה לענות על השאלה, איך לבחור סדנת מנהלים לארגון?

העצמה והעצמה

בשנים האחרונות התרבו יותר סדנת מנהלים שונות, חלקן שם דגש על יכולת ניהול של משאבי אנוש והחיבור בין הצוות המוביל לשאר העובדים וחלק מתמקד ניהול תוכניות רב שנתיות. אך יחד עם הסגנונות השונים של סדנה למנהלים, נתון אחד שהוכח על פני מחקרים רבים היה כי כאשר עובדים מקבלים כלים להעצמה, אשר לא פעם עוזרים אפילו לשיפור הרווחה האישית של העובד, מביאים לעליה במוטיבציה ולתחושת הלויאליות. הנתון הזה גם הוא צריך להילקח בחשבון מכיוון שהוא חשוב עוד יותר כאשר תבחרו את סדנת המנהלים עבור העובדים שלכם. העצמת עובדים יכולה להיות על ידי תרגול odt , זיהוי מקורות והעצמה ועוד מגוון דרכים. היות שסדנת מנהלים לארגון גם לוקחת זמן הינו משאב יקר, וגם דורשת אנרגיה ותשלום, לכן הדגש על העצמה חשוב ואף קריטי.

הנעת עובדים ותקשורת

למנהלי ארגונים יש לא מעט אתגרים הניצבים בפניהם, מכיוון שאלו נמדדים לא פעם בלא מעט קריטריונים ומדדים, עליהם גם להיות בקשר עם לא מעט גורמים ואנשי תפקידים. אלו מביאים לכך שסדנת מנהלים אמורה לתת דגש גם על הנעת עובדים ויחסי התקשורת של המנהלים. מנהל ארגון טוב ידע להניע עובדים בזמן שבו נופל מוצר שבו הושקעו מאמצים ממגוון מחלקות או להחזיק מחלקה מתפקדת כאשר חסר בה מנהל. מצבים אלו נמדדים לא מעט על יכולת התקשורת של המנהלים, בין אם תהיה טובה יוכלו לחבר בחזרה את הצוות ולהוציא אותו אל דרך חדשה או להפך. יחד עם היחס לעובדים אל מנהלי ארגון מצטרפים גם לא מעט ערוצי תקשורת אל מול גופים שונים, החל ממנכלים שונים, יזמים, משקיעים אנשי ציבור ועוד. יכולת ההתבטאות והתקשורת עם גופים אלו גם כן צריכה להיות חשיבות כאשר שוקלים סדנת מנהלים. לכן כדי שסדנת מנהלים שתבחרו עבור המנהלים שלכם תהיה אפקטיבית ויעילה, חשוב לדאוג כי תכיל גם דגש על יחסי אנוש ותקשורת נכונה.  

תכנון עסקי

העולם כולו נע סביב תאריך זמנים וחגים, תוכלו לראות דוגמאות החל מהבורסה שלא עומדת בכל ימות השנה ועד לספרים שלהם יש יום חופש בשבוע. תכנון עסקי והצבת מטרות שנתיות היא אחת מאבני היסוד בניהול נכון, בין אם החברה בשיא ההתפתחות שלה או שהיא בנסיגה שאינה עקבית. תכנון רב שנתי עם מטרות ריאליות ומחושבות יכול לחסוך בהוצאות, לייעל את פעילות החברה ולהגדיל את ההכנסות. היות שתכנון שכזה יכול להיות קריטי עבור לא מעט עסקים, הדגש עליו בסדנת מנהלים יכול להיות מועיל עבור לא מעט מנהלים שלא פעם יכולים לתבוע בין שלל המשימות שנופלות עליהם. בשביל שתוכלו לקבל את התוצאות המירביות מסדנת מנהלים כדאי שתדאגו כי יכילו גם דגש על תכנון עסקי, בין אם הוא חודשי שנתי או אפילו שבועי.

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »