מה זה אימון אישי למנהלים ואיך הוא קשור למידת הצלחת החברה?

מטרת כל חברה עסקית מיום היווסדה היא ליצור רווחים לבעלים וההנהלה. ביצועי ההנהלה לאורך זמן, תשפיע ישירות על שורת ההכנסות ותקבע את מידת הצלחת החברה בהשגת מטרותיה. עד כאן לא חידשנו דבר, ולמרות שהכל ידוע ומובן, מרבית העסקים נסגרים כבר לאחר שנה אחת ו כ 90% מסגרים בחמשת השנים הראשונות… וכאן נחזור לבחון את ביצועי המנהלים. האם ניתן לשפר את ביצועי המנהלים ובהתאם לשפר את מידת ההצלחה והרווחים של החברה? בוודאי שכן! וזה נכון לגבי כל חברה, קטנה כגדולה.

אחת הדרכים המוכחות כיעילות לשיפור לשיפור ביצועי המנהל היא באמצעות אימון אישי למנהלים. המנהלים בחברה, מהבכיר ועד הזוטר משמשים דוגמה לשאר העובדים ואופן ההתנהלות של כל מנהל בחברה, תשפיע ישירות על ביצועי העובדים ובהתאם ישתפרו ביצועי החברה ומידת הצלחתה. 

למה מנהלים צריכים אימון אישי?

אני מאמין שכל אדם זקוק להדרכה כדי להצליח בהשגת המטרות, הן במישור האישי והן המישור העסקי. אימון אישי למנהל מייצר שינוי בפן האישי – בתהנהלות האישית וההכרה באחריות שלו ובכך משפיעה על הביצועים שלו בפן העיסקי. עניין הדוגמא האישית נכון לכל תפקיד אולם עניין הביצועים בה לידי ביטוי במיוחד במחלקת המכירות. כשמדובר במנהלים האחראים על השיווק והמכירות, מנהלים צוות של אנשי המכירות, לשיפור ביצועים יש השפעה מכרעת יותר מאשר במחלקות אחרות, על שורת הרווח של החברה – לשמה הוקמה החברה מלכתחילה… מנהל השיווק בחברה אחראי על מידת חשיפת החברה לקהל היעד שלה ועליו לדעת איך לייצר לידים לאנשי המכירות, באופן מספק ושוטף. במידה והוא אחראי גם על המכירות, עליו לוודא שאנשי המכירות מטפלים בלידים באופן מקצועי ועושים את כל הנדרש להמיר כמה שיותר לידים ללקוחות משלמים. למידת ההצלחה של פעולה אין סופית זאת, תהא את ההשפעה הגדולה ביותר על מידת ההצלחה של החברה והשגת יעדיה העיסקיים.

הערך המוסף של אימון אישי למנהלים

תהליך האימון שונה ממנהל למנהל, בהתאם לתפקידו ובהתאם לאישיותו. בתחילת התהליך כל מנהל מתאר סדר יומו ואת דרך ההתנהלות שלו ביום יום, עם דגש על הקשיים בהם הוא נתקל במהלך היום. האימון האישי של המנהל יקנה לו כלים מעשיים להתמודדות עם הקשיים האלו ויאפשר לו למצות את הפוטנציאל האישי והעיסקי שלו ושל הצוות שלו כמובן. התחומים משתנים בעסקים השונים וקשורים לאופן ההתנהלות, לתחומי העשייה, לאחריות על כמות של עובדים, קשרים עם חו”ל ועוד. מי שעוסק ברובד של אימון אישי למנהלים הוא איש מיומן וחד מחשבה ולכן תוך זמן קצר הוא עולה על הנקודות הבעייתיות של כל מנהל ואם מדובר באימונים אישיים הוא מתמקד בהן.

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »