הרצאה – מינגלינג ויצירת קשרים בכנס

רקע

מהו מינגלינג? “בכנס המנהלים שלנו, אנו רוצים כי תלמד את המנהלים כיצד להעביר מסרים בצורה אפקטיבית בזמן מוגבל וקצוב ובסיטואציה שאינה בהכרח פורמאלית, כגון בתור לחדר האוכל, בעליה משותפת במדרגות, בשיחת מסדרון, בשיחה קצרה ליד שולחן הישיבות לפני שזו מתחילה וכו’. מנהלים נדרשים פעמים רבות להעביר מסרים ארגוניים כללים או חטיבתיים מחלקתיים תוך כדי תנועה ואנו צריכים להכשיר אותם לכך”, אמר לי צוות משאבי אנוש של חברת יוניליוור לפני כמה שנים.

“אתם מתכוונים ל – “נאום מעלית”, אמרתי.

“כן”, ענו לי. שיהיה קצר ולעניין ואפקטיבי”.

“קצר ולעניין” נקראה ההרצאה שלי בפני המנהלים, אשר עוסקת במיומנות של העברה אפקטיבית של “נאום מעלית”.

מהיכן הביטוי “נאום מעלית?” הסיפור מספר על יזם אשר היה לו רעיון מצוין לפיתוח מוצר. הוא ניסה להגיע למנהלים של חברות על מנת להציג את הרעיון בפניהם אך ללא הצלחה. הייתה חברה אחת במיוחד, מנכ”ל אחד במיוחד, בפניו הוא רצה להציג את רעיונו. לאחר שנחל כישלונות לקבוע פגישה עם אותו מנכ”ל, חשב לעצמו: “היכן אוכל לתפוס את המנכ”ל לרגע, לבד, כדי לדבר איתו?”

הוא עקב ככל שיכל אחרי סדר יומו של המנכ”ל וזיהה כי הזמן היחיד בו הוא יכול להיות בטוח כי המנכ”ל נמצא לבדו, הוא בעת שהוא עולה במעלית מחניון הבניין לקומת ההנהלה.

“זה המקום בו אני צריך להיות עם המנכ”ל על מנת להציג לו בקצרה את הרעיון שלי. למעשה, אני צריך למכור לו את הרעיון להיפגש איתי, כי לא יהיה לי מספיק זמן להציג את הרעיון בכללותו. כמה זמן יהיה לי?”

היזם מדד כמה זמן עובר מרגע שנסגרת דלת המעלית בקומת החניון עד שנפתחת בקומת ההנהלה. הוא מדד 30 שניות.

“זה הזמן שיש לי. 30 שניות”, אמר לעצמו. “אני חייב לתמצת את המסר שלי ל- 30 שניות ולתרגל זאת כדי שאוכל להצליח”.

כך עשה. כאשר חש מוכן, המתין למנכ”ל בקומת החניון. נכנס עימו למעלית והחל לדבר. כאשר נפתחה דלת המעלית בקומת ההנהלה, ליד לשכת המנכ”ל, קרא המנכ”ל לעוזר שלו ואמר לו:

“קח מהאיש הזה את הפרטים שלו וקבע לי איתו פגישה בהקדם”.

בפגישה כבר היה ליזם את הזמן להציג למנכ”ל את הרעיון, המנכ”ל אימץ אותו, הפרויקט הצליח והיזם התעשר.

היכולת להעביר מסר ממוקד ובעל עוצמה הוא חשוב ביותר. אנו נעשה זאת גם במקרים כמו שחברת יוניליוור ביקשה ליישם, שכן חברות צריכות לנצל את ההזדמנויות הלא פורמאליות שיש למנהלים להעביר מסרים. מחויבות עובדים נוצרת במידה רבה תודות לתחושת שותפות בידע, אמון במדיניות ובמנהיגות ההנהלה. היכולת של מנהלים לתקשר מסרים ארגוניים וניהוליים בצורה קצרה, ממוקדת ובכל עת אפשרית, היא יכולת אשר יכולה להעצים באופן מהותי את שותפות ומחויבות העובדים. מוטיבציית העובד לביצוע משימותיו גדלה ככל שראיית הצורך והבנתו רחבה וברורה והיכולת לשתף ולרתום עובד ע”י העברת מסרים אפקטיבית הינה יכולת נרכשת.

יתרה מכך: בעולם עסקי ותחרותי נדרשים בעלי עסקים ועצמאיים ליצור ולהפעיל באופן מושכל את רשת הקשרים החברתית והעסקית שלהם (((Networking. זאת על מנת להצליח להגיע למגוון ולמרב האפשריות העסקיות האפשריות עבורם. במסגרת זו הם נפגשים עם לקוחות ועמיתים במגוון הזדמנויות, כאשר האפקטיבית ביותר היא בכנס, מקום המרכז בעת ובעונה אחת מספר רב של אנשים איתם ניתן ליצוק קשרים, ואשר באים אף הם במטרה ליצור קשרים חדשים.

קיימות הזדמנויות רבות נוספות להעברת מסרים באמצעות “נאום מעלית”. מנהלים נמצאים במגע עם העובדים בהזדמנויות רבות. עקרון החזרתיות והעקביות משמעותי בהפנמת המסר הרצוי. יחד עם זאת, חשוב להפעיל שיקול דעת ולבחון מהן הסיטואציות האפקטיביות ביותר להעברת כל מסר. דוגמאות לכך:

 • במפגשים ניהוליים פורמאליים כגון: פגישת עבודה (1:1), ישיבת צוות, שיחת משוב וכו’.
 • במפגשים ניהוליים בלתי פורמאליים כגון: פגישה מקרית במסדרון, שהות משותפת במעלית, מפגש מקרי במגרש החניה, בחדר האוכל, ליד לוח מודעות, בעת הכנת קפה, בהמתנה לתחילת ישיבה או פגישה, או במסגרת התכתבות במייל או שיחה טלפונית.

היכולת להעביר “נאום מעלית” נדרשת לנו גם למקרים בהם אנו פוגשים לרגע מישהו, באמצע הרחוב ואנו רוצים להצליח “למכור לו פגישה” איתנו, או שייצור קשר איתנו, או ייתן לנו את פרטיו.

הרצאה/ממיני סדנה זו באה במטרה לתת כלים על מנת להצליח למקסם את המפגש הקצר עם באי הכנס לטובת יצירת קשר שיהיה בעל ערך עבור שני הצדדים תוך העברה ממוקדת ועוצמתית של “נאום המעלית”. – מסר ב- 30 שניות.

פורמט וובינר

בעקבות וירוס קורונה, עסקים רבים יישמו תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מואצת, ועברו לקיים הרצאות לעובדים, לקוחות או הקהל הרחב, כשירותי וובינרים – שיחות וידאו. להרצאות המועברות בפורמט וובינר אונליין, אופי שונה כמובן, מהרצאות פרונטליות, אולם החסם הפסיכולוגי בשימוש בשיחת וידאו כבר מאחורינו ועסקים רבים מוצאים בכך יתרונות , לרבות חסכון בזמן והורדת עלויות.

ניתן להעביר את הרצאה מינגלינג – יצירת קשרים בכנס, באמצעות זום או להשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו אחרת לנוחותכם. לפרטים נוספים על הרצאה מינגלינג באונליין, המועברת כשיחת ועידה, אנא צרו קשר ואשמח לתת את כל הפרטים.

מיני סדנה זו באה במטרה לתת כלים על מנת להצליח למקסם את המפגש הקצר עם באי הכנס לטובת יצירת קשר שיהיה בעל ערך עבור שני הצדדים.

מטרה

להקנות, לשפר ולפתח בכל משתתף את היכולת ליצור קשר מתמשך ואפקטיבי במהלך כנס או בסיטואציות דומות בהן מתקיימים בין ספקים ללקוחות ובין עמיתים תוך העברת “נאום מעלית” – מסר ממוקד ועוצמתי ב- 30 שניות.

תועלות

 • הצלחה ביצירת קשרים חדשים.
 • הגברת הביטחון בתהליך יצירת הקשר.
 • הגדלת מספר הלקוחות ו/או הקשרים.
 • מיצוב גבוה יותר של המשתתפים.
 • החברה/עסק.
 • הנאה ממיני סדנה ומהצלחה עתידית.

יתרונות ההרצאה

 • יצירת השיפור הדרמטי והמהיר ביותר ביכולת המשתתפים בשיפור המיומנויות שלהם.
 • קבלת מירב הכלים להצלחה בנושא. .
 • מרצה עם הניסיון מהעשירים ביותר בישראל בהנחיית סדנאות ומתן הרצאות בנושא.
 • ניסיון ניהולי עשיר במסגרת תפקידים בכירים בסקטור הפרטי והציבורי מול קהל אשר בא לידי ביטוי במתן כלים בסדנאות
 • הדרכה מקצועית ללא פשרות, עוצמה אישית וכריזמה, עמידה נעימה מול קהל והרצאה/סדנה מושקעת ומעניינת.
 • יכולת מיוחדת של המנחה להעצים אנשים ולהוציא מהם את המיטב.
 • “תפירה אישית”- עבודת הכנה יסודית נעשית על מנת להתאים את הלמידה לעולם התוכן של הארגון, לפרופיל הקבוצה ולצרכי המשתתפים.
 • אינטראקציה עם הקהל תוך שילוב דרמה והומור רב.

קהל יעד

מנהלים, בעלי עסקים, אנשי מכירות ושיווק, מנהלי פרויקטים, רופאים, בעלי מקצועות חופשיים וכול מי שמעוניין להגדיל ולמנף את רשת הקשרים שלו על מנת לצמוח מבחינה עסקית ואישית.

תכנים עיקריים

 • הכנה עצמית ל- Networking אפקטיבי
 • תכנון והכנת “נאום מעלית” Elevator speech – הצגה עצמית ויצירת פגישה ב- 30 שניות
 • Mingling והעברה אפקטיבית של “נאום מעלית” ויצירת פגישה ב- 30 שניות
 • תרגיל קבוצתי: Mingling תוך הצגה עצמית למשתתפים אחרים

מתודולוגיה

ההדרכה משולבת בהעברת ידע פרונטאלי, דיון במליאה עבודת הכנה נעשית על מנת להתאים את הלמידה לפרופיל ודרישות המשתתפים. דגש מושם על התנסות, מתן טקטיקות וכלים מעשיים,

ומעורבות גבוהה של כל המשתתפים לאורך כל הלמידה.

ההרצאה משלבת דוגמאות והמחשות רבות, הומור, סיפורי ותיאורי מקרים מניסיונו העשיר של המרצה.

מסגרת זמן

1 – 1.5 שעות.

סרטונים - Mingeling יצירת קשרים בכנס

הרצאה בנושא נטוורקינג

שיחת חולין כמקדמת עסקים

עופר רשף בראיון בתוכנית ‘מקצוענים’ ערוץ 10 על נטוורקינג
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

הרצאות נוספות שלי