הרצאה – להצליח בראיון עבודה

הרצאה להצליח בראיון עבודה - רקע

ראיון עבודה הוא חלק מתהליך קבלתך לעבודה ולכן פיתחתי הצראה שמדברת על מכלול הדברים שכדאי לדעת וליישם לפני ראיון עבודה. ההרצאה להצליח בראיון עבודה מתנה כלים יעילים על מנת שתוכל להשאיר רושם טוב ולהעלות את אחוזי ההצלחה לך להתקבל לאותה חברה.

“ספר לי קצת על עצמך…”, אומר המראיין למרואיין בראיון העבודה והמרואיין עומד בפני אולי הפרזנטציה החשובה בחייו. בדקה או פחות יקבע הרושם שלו אצל המראיין וההחלטה האם להתקדם איתו הלאה או לוותר על שירותיו. 

“ספר על עצמך…” נשאל המרואיין וכאילו הוא מופתע מהשאלה ומתחיל לחשוב מה לאמר. “ספר לי קצת על עצמך…” שואל המראיין והמרואיין מתחיל לדקלם את קורות חייו, אותם המרואיין כבר קרא ומכיר.

מועמדים למקומות עבודה מוצאים את עצמם פעם אחר פעם מתקשים לעבור ראיונות עבודה. פעמים רבות הם כלל לא יודעים לאמר מה עליהם לעשות אחרת כדי להצליח. האם אילו המסרים שאמורים להיות מוצגים אחרת? האם עליהם להפעיל את שפת הגוף בצורה אחרת? ואולי פשוט אין הם מתאימים לתפקיד?

פעמים רבות אני מכין אנשים לקראת ראיון עבודה. בכירים ובכירים פחות המתמודדים לתפקידים בתוך הארגון ומחוצה לו. הם לעיתים מגיעים אלי לאחר שנכשלו בכמה ראיונות, לעיתים לפני הריאיון הראשון כדי למקסם את סיכויי ההצלחה. המיקוד שלי בעבודה עם המראיינים, מעבר לעבודה על האופן בו עליהם לענות על מגוון שאלות נפוצות ומתקילות ומעבר לעבודה הייחודית על שפת הגוף בראיון עבודה,  הוא על האופן בו עליהם לענות על שתי שאלות מרכזיות: “ספר על עצמך”, והשאלה שמגיע בווריאציות שונות: “למה שאבחר בך?”

כפי שאני רואה זאת, במהלך המענה לשאלה “ספר על עצמך”, מבקש המראיין להתרשם ממי שעומד לפניו. כדי לסייע למראיינים אני מציע:

דמיינו שהמראיין שואל אתכם: “איזה מין ‘טיפוס’ אתם?” יהי קל יותר לענות. רק תענו בהקשר של העבודה בעיקר. למשל: “אני אדם שאוהב אתגרים. אני מאתגר את עצמי גם ברמה האישית הפרטית וגם בעבודה. ברמה הפרטית אני רץ ומאתגר את עצמי כל פעם מחדש להצליח יותר ועוד: עוד מרחק, לעבור אותו מהר יותר. אני משקיע באימונים ויש לי משמעת עצמית גבוהה. בעבודה אני יוצא מאזור הנוחות שלי, מחפש כיצד התפקיד והיחידה יכולים לצמוח, לפעול בתחומים נוספים, להצליח יותר בתחומים קיימים, כיצד ליצור שיתופי פעולה רבים ונרחבים יותר עם יחידות בארגון, עם לקוחות….” 

נמצא כי שילוב מוצלח של המסרים עם הפעלת שפת גוף אפקטיבית מגדילה דרמטית את סיכויי ההצלחה בראיון העבודה.

כלים אלה ונוספים מובאים בצורה נגישה ואף מבדרת לקהל במטרה כי כל אחד מהשומעים יצליח בעתיד הרבה יותר בראיון עבודה.

הרצאה - בפורמט וובינר

בעקבות וירוס קורונה, עסקים רבים יישמו תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מואצת, ועברו לקיים הרצאות לעובדים, לקוחות או הקהל הרחב, כשירותי וובינרים – שיחות וידאו. להרצאות המועברות בפורמט וובינר אונליין, אופי שונה כמובן, מהרצאות פרונטליות, אולם החסם הפסיכולוגי בשימוש בשיחת וידאו כבר מאחורינו ועסקים רבים מוצאים בכך יתרונות , לרבות חסכון בזמן והורדת עלויות.

ניתן להעביר את הרצאת להצליח בראיון עבודה – יצירת קשרים בכנס, באמצעות זום או להשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו אחרת לנוחותכם. לפרטים נוספים על הרצאת להצליח בראיון עבודה באונליין, המועברת כשיחת ועידה, אנא צרו קשר ואשמח לתת את כל הפרטים.

מיני סדנה זו באה במטרה לתת כלים על מנת להצליח למקסם את המפגש הקצר עם באי הכנס לטובת יצירת קשר שיהיה בעל ערך עבור שני הצדדים.

מטרת ההרצאה

להקנות, לפתח ולשפר אצל ה משתתפים את המודעות והמיומנויות האישיות לעבור ראיון עבודה/קידום באופן המקצועי והאפקטיבי ביותר. 

הרצאה - להצליח בראיון עבודה - קהל יעד

המעוינים להגדיל את סיכוייהם לעבור בהצלחה ראיון לקראת קבלה לעבודה חדשה או לקראת קידום במקום עבודה קיים.

הרצאה - להצליח בראיון עבודה - תועלות למשתתפים

  • ידעו ליצור אוירה נעימה בפתיחת הראיון.
  • ידעו  להציג את עצמו באופן אפקטיבי.
  • ידעו להציג את ניסיונו וכישוריו כמענה לצורכי המראיין/מקום העבודה העתידי.
  • ידעו להתמודד עם שאלות מורכבות ומכשילות.
  • ידעו להפעיל שפת גוף אפקטיבית לאורך כל תהליך הראיון.

הרצאה - להצליח בראיון עבודה - מתודולוגיה

ההרצאה משלבת העברת ידע, מתן טקטיקות וכלים מעשיים, ודוגמאות לראיון עבודה מוצלח.

הרצאה - להצליח בראיון עבודה -מסגרת זמן

הרצאה בהיקף של שעה עד שלוש שעות.

עם 30 שנות ניסיון, הקמתי קורס אונליין בנושא איך להצליח בראיון עבודה ולהעלות את אחוזי ההצלחה שלך להתקבל לעבודה. בצורה פרקטית ובפרקים מסודרים, נעבור על שיטות ותרגילים שיעזרו לך למצוא את המשרה הבאה שלך

סרטונים - להצליח בראיונות עבודה
עופר רשף בערוץ 2 – לעבור בהצלחה ראיון עבודה
עופר רשף באימון אישי לקראת ראיון עבודה
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

הרצאות נוספות שלי

הרצאה – לרוץ אל האושר

הרצאה הנותנת כלים להצלחה בחיים המקצועיים והאישיים! סיפורו של נער החולם למממש את ייעודו, ועל פצוע גב וחולה לב בדרך אל הטריאתלון. סיפור מלא השראה

קרא עוד »

חוזרים לחייך

חזרנו להעביר הרצאות וסדנאות פרונטליות לעובדים ומנהלים בנושא משא ומתן, מכירות, שירות לקוחות ועוד.
כמובן שאפשר גם בזום.
לפרטים נוספים