הרצאה – מנהיגות והנעת עובדים

הרצאה על מנהיגות - רקע

סיפור קטן שמתקשר לנושא הרצאה על מנהיגות. ישנו שיר שמלווה אותי מאז שהייתי ילד בן 10. ישנתי בחדר עם אחי הבכור שנהג לשמוע אותו כשלמד לבגרויות, אני הייתי נרדם איתו. The Cats and the Cradle. השיר מספר על אב שלא היה נוכח במהלך לידתו של בנו כי היה עסוק. יחד עם זאת אמר לעצמו, כי עוד יהיה לו זמן להיות איתו. הילד גדל, רצה לשחק עם אביו, אך אביו תמיד התחמק כי היה עסוק. הילד המשיך להסתכל על אביו בהערצה ואמר לעצמו: “אני אהיה כמוך אבא. אני אהיה כמוך”.

השנים עברו, הילד חזר מהלימודים באוניברסיטה. אביו ביקש להיות איתו מעט, לשמוע מה שלומו. הילד ענה בקצרה: “שלומי טוב…אך מה שאני באמת רוצה ממך זה את מפתחות הרכב”

ושוב נשמע קולו של הילד אומר: “אני אהיה כמוך אבא. אני אהיה כמוך”.

“שנים עוד עברו”, מספר האב בשיר. “בני עבר לגור רחוק ממני. לא בא לבקר אותי. התקשרתי אליו לשאול אותו מתי אוכל לבוא לבקר אותו. ענה לי: “תראה, הילדים חולים ויש לי המון עבודה. אבל היה נחמד לשוחח איתך….

“כאשר ניתקה השיחה אמרתי לעצמי: הוא גדל להיות כמוני. בני, הוא בדיוק כמוני…” “

הילדים לוקחים מאיתנו דוגמא”, אני ממשיך ואומר. הם מסתכלים עלינו כל הזמן. מאמצים התנהגויות, הרגלים, לעיתים גם כאלה שלא רצו לסגל לעצמם, והם לא תמיד מודעים לכך. אותו דבר העובדים שלנו. מה שקורה עם העובדים זו השתקפות שלנו. עובדים מדברים בגסות ללקוחות, לעמיתים? בחן כיצד אתה מדבר עם אחרים. עובדים מאחרים לישיבות ופגישות? בדוק האם אתה מגיע תמיד בזמן. הדוגמא האישית שלנו, כהורים, כמנהלים, הם המפתח לפיתוח הילדים שלנו, העובדים שלנו, המפתח לפיתוח ילדים ועובדים כפי שאנו רוצים שהם יהיו. יתנהגו. יתפקדו”.

הרצאה על מנהיגות - מהי

מנהיגות: “הנעת אנשים לביצוע משימות, ייזום וניהול שינויים לאורך זמן, תוך מיצוי אמצעי הנעה וללא כפיה” Koter, 1990)). מנהלים מובילים את עובדיהם מתוקף סמכותם כמנהלים. ישנם מנהלים אשר מצליחים להוביל מתוקף מנהיגותם. השאלה אשר נשאלת תמיד, האם מנהיגות היא תכונה מולדת או נרכשת. הניסיון המצטבר שלי בארגונים מראה, כי התשובה היא: “גם וגם”. היכולת להתפתח מבחינה מנהיגותית היא מפתח ביכולת של מנהל להפוך ממנהל למנהיג וכך להעצים את הישגיו, את התוצאות העסקיות של הארגון והאנשים עליו הוא אחראי, להגדיל מכירות ורווחים וכן את מידת שיתוף הפעולה, הירתמות והנאה בעבודה של הכפופים אליו.

הרצאה על מנהיגות זו באה במטרה לתת כלים למנהל על מנת שיהיה מנהיג.

הרצאת על מנהיגות - בפורמט וובינר

בעקבות וירוס קורונה, עסקים רבים יישמו תהליכי טרנספורמציה דיגיטלית מואצת, ועברו לקיים הרצאות לעובדים, לקוחות או הקהל הרחב, כשירותי וובינרים – שיחות וידאו. להרצאות המועברות בפורמט וובינר אונליין, אופי שונה כמובן, מהרצאות פרונטליות, אולם החסם הפסיכולוגי בשימוש בשיחת וידאו כבר מאחורינו ועסקים רבים מוצאים בכך יתרונות , לרבות חסכון בזמן והורדת עלויות.

ניתן להעביר את הרצאת מנהיגות –  באמצעות זום או להשתמש בכל אפליקצית שיחות וידאו אחרת לנוחותכם. לפרטים נוספים על הרצאה על מנהיגות באונליין, המועברת כשיחת ועידה, אנא צרו קשר ואשמח לתת את כל הפרטים.

מיני סדנה זו באה במטרה לתת כלים על מנת להצליח למקסם את המפגש הקצר עם באי הכנס לטובת יצירת קשר שיהיה בעל ערך עבור שני הצדדים.

הרצאת על מנהיגות - מטרה

להקנות, לשפר ולפתח בכל משתתף מיומנות של מנהיג על מנת שיוכל להנהיג ולהניע את עובדיו לקראת תוצאות עסקיות מצוינות, לעמוד בהצלחה ביעדים ולהעצים את מערכות היחסים שלו ואת עובדיו.

הרצאה על מנהיגות - קהל יעד

ההדרכה מיועדת למנהלים המנהלים אנשים.

התכנים מתאימים לאנשים עם ניסיון ניהולי שונה המעוניינים לשפר מיומנויות אישיות במנהיגות, ניהול ובהנעת עובדים לטובת מינוף תוצאות עסקיות ועמידה ביעדים.

הרצאת מנהיגות - תכנים עיקריים

  • מה מניע אנשים?
  • על מנהיגות וניהול ועל מה שבניהם.
  • מודל “הטווח המלא של המנהיגות” – תיאוריה ומעשה.

הרצאה על מנהיגות - מסגרת זמן

הרצאה בהיקף של שעה וחצי עד שלוש שעות.

סרטונים - מנהיגות והנעת עובדים
עופר רשף מציג את העקרונות המרכזיים של מנהיגות על פי מודל ה”טווח הנמלא של המנהיגות”.

עופר רשף בראיון בערוץ 10 על מתן משוב אפקטיבי והעצמת עובדים

עופר רשף מתוך ראיון בערוץ 10 על מנהיגות כמפתחת אנשים

זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 
"אני ממליץ על עופר רשף בחום, לכל ארגון החפץ בשינוי ופיתוח שדרת הניהול ולכל מי,
שמעוניין לגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני"
בין לקוחותי

הרצאות נוספות שלי

הרצאה – לרוץ אל האושר

הרצאה הנותנת כלים להצלחה בחיים המקצועיים והאישיים! סיפורו של נער החולם למממש את ייעודו, ועל פצוע גב וחולה לב בדרך אל הטריאתלון. סיפור מלא השראה

קרא עוד »

חוזרים לחייך

חזרנו להעביר הרצאות וסדנאות פרונטליות לעובדים ומנהלים בנושא משא ומתן, מכירות, שירות לקוחות ועוד.
כמובן שאפשר גם בזום.
לפרטים נוספים