3 מפתחות לסדנת מכירות מוצלחת

סדנת מכירות היא חלק מאוד חשוב בעיצוב המוכר של המאה ה 21, חלק מחברות המכירה מאמצות סדנאות אלו בתהליך הקליטה של עובדי המכירה ובלא מעט פעמים, תהיה גם חלק מאמצעי אוריינטציה או השתלמות. משך סדנאות מכירה מסתכם לרוב ביממה, אך עשוי להיערך גם על-פני יומיים, ומטרת הסדנאות יכולה להיות מרובה לכלול בתוכה- מתן כלים חדשים לעובדים, רענון כלים קיימים, ניתוח אתגרי המוצר ,המכירה שלו ועוד. מעבר לכלים או לפתרונות שהסדנה יכולה לתת, מחקרים רבים מראים כי עובדים אשר עברו סדנאות מכירה דיווחו על מוטיבציה גבוה יותר ולויאליות גבוה יותר למקום העבודה. לפיכך, ערכה של סדנת מכירה כיום הוא גבוה ועשוי לתת תפוקה ממשית לעסק.ובשביל שתוכלו לדעת איזו סדנת מכירות תהיה המתאימה ביותר עבורכם, ליקטנו את 3 המפתחות לסדנת מכירות מוצלחת במאמר הבא.

1. התאמה

כיום יש לא מעט סדנאות מכירה ובלא מעט תחומים שונים ומגוונים,כך יוצא כי תחום המכירות הוא תחום משתכלל בלי הפסקה ונוגע כמעט בכל תחום. בשל כל אלו חשוב לדעת לבחור בסדנת מכירה אשר תדע לבצע את ההתאמה למשתתפים בה. התאמה שכזו אינה נגמרת רק בהבנת השוק של החברה או בניתוח המצב הכלכלי שלה, אלא ממש התאמה אל התחום שבו היא עוסקת, לסוג העובדים שיגיעו אל סדנת המכירה ואפילו לרמת המוטיבציה שלהם. סדנת מכירות מעצימה את הכלים ברשות העובדים ופועלת להתפתחות אישית שלהם והתמודדות עם אתגרים חדשים, אך לא פעם גם ביצירת מוטיבציה. לאור כל אלו חשוב לזכור כאשר אתם מחפשים אחר סדנת מכירות, וודאו כי מי שמעביר את הסדנה יודע כיצד להעביר סדנה לעובדים ותיקים, עובדים חדשים וכמובן את היסטורית החברות שאיתן עבד. 

2.תקשורת

הכלי העיקרי למכירה הוא התקשורת שלנו עם הלקוחות, לכן בסדנת מכירות מעולה גם התקשורת אל מול הלקוחות יהיה מעיקרי הסדנה. תקשורת יכולה להתחלק בין קריאת שפת גוף של הלקוח, התנגדויות מכירה או התאמה של תקשורת אל הלקוח ויכולת ניהול משא ומתן. אפשר לומר שיכולת התקשורת יכולה להוות ”כלי הנשק” של איש המכירות או הדבר שמא יפיל את העסקה. לכן כלים אלו יכולים לשמש שדרוג  של לא מעט אנשי מכירות, בכך שהם יצליחו בעזרת הסדנה להבין כיצד למכור את המוצר ללקוח החדש או מתי הלקוח מתעניין במוצר אחר.  חשוב לזכור כי למידת תקשורת בין הלקוח לאיש המכירות היא גורם חשוב ומכריע, אלמנט זה מבדיל בין מכירה מוצלחת לבין כישלון. לכן אם חשבתם לשדרג את העובדים שלכם סדנת מכירות,  דאגו כי יהיה גם דגש על התקשורת.

3.אסטרטגיה פרקטית

סדנאות מכירה אמורות לתת כלים ותיאוריות שיכולות להיות מיושמות ושיובנו בצורה בהירה, ישנן לא מעט תאוריות וכלים שיכולים לעזור ולהתמקד ושיפור  יכולות המכירה של העובדים. תיאוריות אלו יכולות להתמקד בחווית לקוח, בניתוח מרכיבי השוק של המוצר או את תהליך המכירה. כל אלו יחד אמורים ויכולים לשמש כחלק ממארג המידע שתקבלו בסדנאות מכירה, אבל החלק החשוב ביותר בהם היא היכולת היישומית והפרקטית שלהן. משום כך חשוב לזכור כי המפתח השלישי והאחרון לסדנת מכירה מוצלחת הוא כמובן יכולת התרגול, חשוב שבסדנה אותה יעברו העבודים שלכם הם יוכלו גם להתנסות בפרקטיקות והתאוריות שילמדו עליהם, כמו התמודדות עם התנגדות מכירה, מענה טלפוני ועוד. מאפיין התנסות בסדנאות הינו חשוב ובעל ערך בכדי להטמיע את הרעיונות והתיאוריות, הוא יכול לשפר את הרמה היישומית של העובדים ולתת הכוונה ”און ליין” לאלו המתרגלים את הפרקטיקות.

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »