מה ניתן לעשות כדי שיזכרו אותך הרבה אחרי ההרצאה?

כשאני מאמן מנהלי חברות ומרצים איך להיות במיטבם, לקראת הרצאה בכנס, או בכל אירוע אחר של עמידה מול קהל, אני נוהג לבקש מהם לחשוב על דרך ליצירת משהו נוסף שיכול לעזור להם להישאר בזכרון הקהל.

אם נצליח להשאיר בידיו של משתתף מאין Give Away שישאר בשימוש זמן רב לאחר ההרצאה, אנו מגדילים את הסיכוי באופן משמעותו לשימור וחיזוק הזיכרון במרצה ובמוצר או השירות עליו דיבר במהלך ההרצאה. מתנות ממותגות הן דרך נהדרת לעשות זאת ואם נצליח לדבר כבר בהרצאה על המתנה אותם מקבלים המשתתפים, נצא נשכרים אף כפליים. 

למה הכוונה? ניקח לדוגמא שימוש במשחק קלפים אימוניים, עם מיתוג של המרצה / החברה, או כל לסוג של מתנה שימושית אחרת, שניתן לשלב איתה הפעלה של הקהל כבר בזמן ההרצאה – אם הצלחנו לייצר חוויה מהנה ומרגשת, המשתתף ירצה לשמור את המתנה ולא ימהר לזרוק אותה או להשאירה על השולחן בכנס.

 

מתנות ממותגות

 

מתנות ממותגות הן מתנות בהן הלוגו ופרטי יצירת קשר מודפסות עליה. קיימים עשרות רעיונות של מתנות ממותגות שניתן להשתמש בהן, כגון סטנדים לטלפון, אוזניות, מחברות ממותגות, ניירות ממו ועוד. העיקרון החשוב ביותר לדעתי בבחירת המתנה הממותגת, הוא ליצור מתנה שמרבית המשתמשים ירצו או יצטרכו להשתמש בה בעתיד. אם הצלחנו להכין מתנה שנשארת על שולחן העבודה של הלקוח הפוטנציאלי (או הקיים) בדרך קבע, מכאן שהסיכוי שנישאר בתודעה שלו גדול יותר ואמצעי יצירת הקשר המופיע על המתנה, ישמש אותו בעת הצורך. קיימים גדלים שונים של מתנות ובהתאם לגודל של המתנה, ניתן להדפיס כמות שונה של מלל. בשיקולים לבחירת מתנה ממותגת, אני ממליץ בחום לנסות לבחור מתנה עם שטח הדפסה גדול ככל שניתן ולכלול בו קוד QR. קוד QR יכול להיות קישור לאתר החברה, כרטיס דיגיטלי של מרצה, או כל כתובת אינטרנטית שנרצה להביא אליה את הלקוח. 

 

היכן ניתן למצוא מתנות ממותגות איכותיות?

 

קיימות מספר חברות בארץ שמאפשרות לרכוש מהן מתנות ממותגות, ברמת מחיר ואיכות משתנה של מוצרים מאחד לשני. אישית אני נוהג לעבוד מזה שנים עם חברת פפירוס, בהם נעזרתי פעמים רבות לבחירת מתנות ממותגות לכנס שהשתתפתי בו. אחד מהדברים שלמדתי להעריך בחברה, הוא היכולת שלהם להקשיב לצרכים שלי ולתת לי המלצות נהדרות ופתרונות יצירתיים לבקשות יוצאי דופן ואתגרים שהעמדתי להם. איכות המוצרים אותם אנו נותנים כמתנה ללקוחות חייבת להיות ברמה גבוהה, שכן אם ניתן ללקוח מתנה שמתפרקת לו בידיים, יצא שכרינו בהפסדינו.

 

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.