קורס תקשורת בין אישית

מחיר: 2,100 ₪

מחיר: 1100 ₪

בחר עד 10 תשלומים בהליך הרכישה

תכולת הקורס: תקשורת בינאישית אפקטיבית

תקשורת בין אישית - מה זה אומר?

תקשורת בין אישית (מילולית ולא מילולית), היא הבסיס לכל דבר בחיינו האישיים והעסקיים. התקשורת שלנו עם הסובבים אותנו, תגדירת את מידת האושר וההצלחה שלנו בחיים. מהתקשורת עם הבוס, חבר לצוות ועד לבן /בת הזוג והתקשורת עם הילדים שלכם. תקשורת בין אישית טובה תעזור לכם להביא את עצמכם לידי ביטוי , לתקשר ולהעביר מסרים בהצלחה בקבוצות וליחידים, ולהשיג את מטרותיכם. קורס זה יספק לכם מגוון כלים פרקטיים שהוכיחו את יעילותם ובהם כל אחד יכול להשתמש בעולם העבודה ובחיים האישיים.

תועלות קורס תקשורת בין אישית:

 • שיפור התוצאות העסקיות 
 • הגדלת היקפי מכירות והגברת נאמנות הלקוחות.
 • מיצוב גבוה יותר של העסק והמוצרים.
 • השגת תוצאות תודות להעברה אפקטיבית של מסרים
 • העצמת המיצוב האישי של המשתתפים
 • שיפור התוצאות העסקיות הארגוניות והאישיות
 • עמידה אפקטיבית יותר ביעדים אישיים
 • שיפור מערכות יחסים בתוך הארגון וברמה הבינאישית
 • צמצום היקף ועוצמת ההתנגדויות של לקוחות ואנשים
 • חסכון בזמן ובאנרגיה  בתהליכי התקשורת הבינאישיים
 • הקטנת השחיקה במערכות יחסים
 • הגדלת הסיפוק ממערכות יחסים עסקיות ואישיות

קורס תקשורת בין אישית - פרקים

פרק א’ –  תקשורת בין אישית מילולית

• אמונה כי יש רק אמת אחת
• אי שיתוף במידע
• תקשורת חיובית
• תגובה מתוך מגננה
• שיחת החולין
• תקשורת לא ישירה
• הקושי בהקשבה

פרק ב’ – סודות שפת הגוף

• עוצמתה של שפת הגוף.
• אימוץ גישה חיובית
• התלהבות
• “עשה” ו”אל תעשה” בעמידה, ישיבה, יציבה ותנועה מול קבוצה ויחידים
• שימוש אפקטיבי בתנועות הידיים.
• לחיצת היד האפקטיבית.
• הפעלת קשר עין אפקטיבי.
• הקול ואיכות הדיבור.
• המרחב הטריטוריאלי.
• סימנים “חיוביים” ו”שליליים” בשפת הגוף.
• סימני לחץ ושקר
• להתלבש נכון ולשדר ביטחון ועוצמה

קורס תקשורת בין אישית - נושאי השיעורים:

בחר פרק ולחץ על הצג שיעור
פרק 1 תקשורת בינאשית מילולית 10 שיעורים
שיעור 1 – פתיחה הצג שיעור
שיעור 2 – האמונה שיש רק אמת אחת הצג שיעור
שיעור 3 – אי שיתוף במידע הצג שיעור
שיעור 4 – תגובה מתוך מגננה הצג שיעור
שיעור 5 – תקשורת חיובית הצג שיעור
שיעור 6 – תקשורת לא ישירה הצג שיעור
שיעור 7 – שיחת החולין הצג שיעור
שיעור 8 – הקושי בהקשבה הצג שיעור
שיעור 9 – סיכום הצג שיעור
שיעור 10 – בונוס ראיון טלוויזיוני על תקשורת בינאישית אפקטיבית הצג שיעור
שיעור 1 – פתיחה הצג שיעור
שיעור 2 – אימוץ גישה חיובית הצג שיעור
שיעור 3 – התלהבות הצג שיעור
שיעור 4 – עבודת הידיים – הלימה ופתיחות הצג שיעור
שיעור 5 – עבודת הידיים – גודל וגיוון התנוע הצג שיעור
שיעור 6 – עבודת הידים – עמידת מוצא – ‘הצרי הצג שיעור
שיעור 7 – הפעלת קשר עין אפקטיבי הצג שיעור
שיעור 8 – הקול ואיכות הדיבור הצג שיעור
שיעור 9 – עמידה וישיבה הצג שיעור
שיעור 10 – לחיצת היד הצג שיעור
שיעור 11 – מרחב טריטוראלי הצג שיעור
שיעור 12 – להתלבש נכון הצג שיעור
שיעור 13 – סימנים חיוביים ושליליים הצג שיעור
שיעור 14 – סימני לחץ ושקר הצג שיעור
שיעור 15 – להיות במיטבך בשיחות וידאו הצג שיעור
שיעור 16 – סיכום הצג שיעור
שיעור 17 – בונוס – ראיון טלוויזיוני – סודות שפת הגוף הצג שיעור
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 

מהי תקשורת בין אישית?

תקשורת בין אישית מהווה את החוט המקשר בין נפש לנפש. היא בונה גשרים של הבנה ואמפתיה בין אנשים, ומהווה מערכת מורכבת של העברת מסרים, חוויות, ורגשות באמצעות מילים וסימנים לא מילוליים, בין שני צדדים או יותר. תקשורת בין אישית מושתתת על עקרונות יסוד כמו הדדיות, אינטימיות, והתאמה גמישה להקשר שבו היא מתרחשת. משמעותה הרחבה היא הרבה מעבר למסרים המועברים.

אלמנטים חשובים בתקשורת בין אישית:

דו-כיווניות: תקשורת בין אישית אינה נתיב חד-סטרי; היא מתאפיינת בשיתוף דינמי ומתמיד של רעיונות ותגובות, ובכך יוצרת מרחב לצמיחה ולהתפתחות משותפים.

אינטימיות: ביכולתה של התקשורת הבין אישית לחשוף נקודות רגישות ולהעמיק קשרים. היא פותחת פתח לאותנטיות וקרבה בין אנשים.

חשיבות ההקשר: להקשר בו מתקיימת התקשורת תפקיד קריטי. הסביבה הפיזית, התרבותית והחברתית משפיעה על טיב ותוכן התקשורת.

תקשורת לא מילולית: רמזים לא מילוליים כמו תנועות גוף, מבטים והבעות פנים, מעבירים לעיתים קרובות מסרים עמוקים יותר מאלו שניתן לבטא במילים.

למה כל כך חשוב להיות בעלי מיומנויות תקשורת בין אישית מצויינות?

יכולת תקשורת בין אישית איכותית היא מפתח ליצירה ולתחזוקת קשרים בריאים ומתפתחים, בעולם העסקי ובכל תחום מקצועי. היא כלי חיוני להתמודדות עם אתגרים ומחלוקות, מאפשרת למצוא פתרונות משותפים ולהפחית חיכוכים. היא מספקת את הבמה להביעת את עצמכם באופן חופשי ולחלוק רגשות ומחשבות, ולכן מהווה כלי לקידום הבנה עצמית ופיתוח אישי. 

ביכולתה של תקשורת בין אישית להשפיע על מהלך חיינו הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית.

למשל, כאשר אנו ניגשים לראיונות עבודה, אנו נמדדים ונבחנים גם ביכולות הבינאישיות שלנו. גם פתיחת עסק עצמאי דורשת מאיתנו תקשורת בין אישית טובה – כידוע, הצלחתם של בתי עסק מבוססת על שיווק ומכירה של מוצרים או שירותים. על מנת להגיע לליבם של לקוחות ולגרום להם לרכוש את המוצר/השירות דווקא מאיתנו, נדרשים בין היתר יכולות ומיומנויות תקשורת בין אישית טובות, כולל הקשבה פעילה, שיקוף רגש, וידוא הבנת המסר שהתקבל אצל הלקוח, הבעת אמפתיה לתחושותיו, מראה נקי ומסודר, קשר עין, ועוד.

תקשורת בין אישית עשויה לשמש כאמצעי להשפעה על הזולת ולשינוי דעות והתנהגויות. בעולם המקצועי, ליכולת זאת חשיבות רבה. מיומנויות תקשורת בין אישית בעולם העבודה הן לב ליבה של כל סביבה מקצועית וארגונית. הן משפיעות על כל פן של החיים המקצועיים, מהיעילות ועד לאקלים הארגוני, וקובעות את יכולתם של עובדים לקדם יעדים, לפתור בעיות, וליצור קשרים אישיים ומקצועיים חזקים. 

תקשורת בין אישית יעילה מאפשרת למידע לזרום בחופשיות ובצורה ברורה בין עובדים ומחלקות, מה שמקטין את הסיכוי למחדלים ולהבנות שגויות. זה חיוני לתפקוד חלק ולהשגת יעדים ארגוניים.

מיומנויות תקשורת טובות תורמות ליצירת אטמוספירה חיובית בעבודה, תוך קידום שיתוף פעולה וחיזוק הקשרים בין העובדים. זה מגביר את רמת המוטיבציה, המחויבות והשביעות רצון מהעבודה.

היכולת לתקשר בצורה ברורה ויעילה היא כלי חיוני בתהליכי פתרון בעיות וקבלת החלטות. מיומנויות תקשורת מעולות מאפשרות להעביר רעיונות, לדון באופציות ולהגיע להחלטות משותפות בצורה הרבה יותר יעילה.

תקשורת בין אישית אפקטיבית היא אחד הכלים החשובים ביותר בידי מנהלים ומנהיגים. היא מאפשרת להם להנהיג קבוצות, להשפיע על עובדים, להעביר חזון וליצור אקלים של שקיפות ואמון.

סכסוכים הם חלק בלתי נפרד מכל סביבה ארגונית. תקשורת בין אישית מקצועית ויעילה יכולה לסייע בזיהוי ובטיפול בסכסוכים בצורה בונה, מה שמונע התדרדרויות ומקדם פתרונות מוסכמים.

בעולם העבודה המודרני, שינוי הוא קבוע. מיומנויות תקשורת מעולות מאפשרות לעובדים ולמנהלים להתמודד עם שינויים באופן יעיל יותר, להסביר אותם לצוות ולהוביל את הארגון דרך תקופות מאתגרות.

בסופו של דבר, מיומנויות תקשורת בין אישית הן הבסיס לכל פעילות מקצועית וארגונית מוצלחת. הן משפרות את הביצועים, מחזקות את התחושה של שייכות ומשתפות פעולה, ומעניקות לאנשים את הכלים להתמודד עם אתגרים ולהגשים את הפוטנציאל המקצועי שלהם.

כיצד קורס תקשורת בין אישית יכול לעזור לכם?

קורס תקשורת בין אישית יכול לסייע לכם לפתח ולהעמיק מיומנויות קריטיות של תקשורת בין אישית הרלוונטיות לכל תחום מקצועי, ובפרט למנהלים ולעובדים השואפים להצליח בעולם העבודה המודרני. השפעתו של קורס כזה מתבטאת במגוון דרכים:

שיפור כישורי התקשורת האפקטיבית – קורס תקשורת בין אישית מספק את הידע והכלים הדרושים לשיפור יכולת ההבעה וההקשבה. הוא מלמד כיצד להעביר מסרים בצורה ברורה וממוקדת, וכיצד להבין בצורה טובה יותר את המידע הנמסר על ידי אחרים.

חיזוק מיומנויות פתרון סכסוכים – מנהלים ועובדים לומדים להתמודד עם סכסוכים באופן יעיל יותר, תוך שימוש בתקשורת ככלי למציאת פתרונות משותפים ולהפחתת מתחים.

קידום יכולת השכנוע וההשפעה – לומדים לשכנע ולהשפיע על חברים לעבודה, עובדים ולקוחות באופן שמבוסס על טיעונים מדוייקים ותקשורת חיובית, מה שמגביר את היעילות הארגונית.

שיפור מיומנויות ההקשבה – קורס תקשורת בין אישית מדגיש את חשיבות ההקשבה הפעילה ולמידת טכניקות שונות להגברת האמפתיה וההבנה ההדדית בין העובדים.

פיתוח יכולת התמודדות עם מצבים מורכבים – הקורס מסייע להתמודדות בסיטואציות מקצועיות מורכבות ורגישות באופן שיאפשר לכם להשיג את מטרות הארגון בו אתם פועלים תוך שמירה על יחסים חיוביים עם מנהלים ועובדים אחרים.

חיזוק הביטחון העצמי  הקורס מעניק לעובדים ולמנהלים את הביטחון לשכנע, להנהיג ולהוביל, על ידי פיתוח כישורי תקשורת רלוונטיים.

טיפוח תרבות ארגונית חיובית – על ידי שיפור מיומנויות התקשורת הבין אישית של עובדים ומנהלים בארגון, הקורס עוזר ליצור סביבה ארגונית תומכת וחיובית, שבה תקשורת פתוחה וברורה משפרת את האקלים העסקי והמוטיבציה.

בסופו של דבר, קורס תקשורת בין אישית מספק את היסודות לבניית יכולת תקשורת אפקטיבית, הכרחית להצלחה אישית ומקצועית בכל סביבה עבודה. השקעה בפיתוח מיומנויות אלה היא השקעה בעתיד הקריירה ובתרבות הארגונית כולה.

איך קורס בתקשורת בין אישית יכול לתרום לניהול משא ומתן ולקידום מטרות ארגוניות?

בעולם העסקי המודרני, שבו התחרות חריפה והדרישות עולות בהתמדה, יכולת ניהול משא ומתן מקצועית ויעילה היא אחת המיומנויות החשובות ביותר שמנהל יכול לפתח. קורס בתקשורת בין אישית יכול לשפר מאד יכולת זו, תוך קידום מטרות הארגון וחיזוק היחסים עם צדדים נוספים. 

קורס בתקשורת בין אישית מעניק כלים לפיתוח אסטרטגיות תקשורת שמאפשרות למנהלים להיות מודעים יותר לצרכים ולרצונות של הצד השני, לנתח את המצב בצורה עמוקה יותר ולהתאים את המסרים שלהם בהתאם. זה משפר את היכולת להגיע להסכמות שמקדמות את האינטרסים הארגוניים.

הקורס יכול ללמד את המשתתפים כיצד לשפר את יכולת ההקשבה שלהם, מה שמאפשר להם להבין טוב יותר את נקודות הכאב והאינטרסים של הצד השני ולבנות אסטרטגיה מתאימה שתשרת את שני הצדדים. בנוסף, הקורס מלמד כיצד לבנות ולהציג טיעונים בצורה משכנעת, תוך שמירה על גישה חיובית ובונה. יכולת זו משמעותית להשגת תוצאות משא ומתן טובות יותר שמשרתות את האינטרסים הארגוניים.

תהליכי משא ומתן עשויים להיות מלאי מתח ולחץ. קורס בתקשורת בין אישית יכול לספק כלים לניהול רגשות ולשמירה על קור רוח במצבים אלה, לשפר את היכולת להתמודד עם לחצים ולהגיע להחלטות מושכלות.

מיומנויות תקשורת בין אישית חזקות מאפשרות למנהלים לבנות ולשמור על יחסים עם כל הגורמים, גם לאחר סיום המשא ומתן. הדבר חשוב לקידום מטרות ארגוניות ארוכות טווח וליצירת הזדמנויות עסקיות בעתיד.

קורס בתקשורת בין אישית יכול ללמד את המשתתפים כיצד לזהות ולהשתמש בתקשורת לא מילולית במהלך משא ומתן. גוף, מבטים, וטון הדיבור יכולים לשמש כלים חזקים להעברת ביטחון, נחישות, או פתיחות לשיתוף פעולה, ולתרום להשגת תוצאות מוצלחות יותר. למידה כיצד להתמודד עם התנגדויות במהלך משא ומתן מועילה אף היא. בקורס תקבלו אסטרטגיות וכלים להתמודדות עם התנגדויות באופן שלא יכביד על מערכת היחסים ואף יחזק אותה.

קורס בתקשורת בין אישית יכול לעזור לפתח גמישות בחשיבה, המאפשרת למנהלים להיות יותר פתוחים לפתרונות חדשים ויצירתיים. זה יכול לעזור מאד במצבים שבהם הפתרונות הרגילים אינם מספקים תוצאות. ללמוד כיצד להציג מציאות באור חיובי, גם כאשר המשא ומתן נראה קשה או מאתגר, הוא יכולת שהקורס יכול לחדד, ושמסייעת לשמירה על אופטימיות ומוטיבציה, להתקדמות והסכמה.

האם ניתן ללמוד מיומניות של תקשורת בין אישית?

כן, ניתן ללמוד ולפתח מיומנויות של תקשורת בין אישית, אף על פי שחלק מן המיומנויות נתפסות כטבעיות או אינטואיטיביות, רובן יכולות להשתפר באמצעות למידה ממוקדת, מודעות, תרגול והתמדה. למידה תיאורטית על עקרונות התקשורת הבינאישית, כולל תקשורת ורבלית ולא-ורבלית, תהליכי הקשבה, תקשורת חוזרת, והתמודדות עם סכסוכים, יכולה להוות בסיס מוצק להבנה ולשיפור הכישורים האישיים. תרגול ושימוש בכישורי תקשורת במצבים שונים, כולל סימולציות, תרגולים בזוגות או בקבוצות ופידבק פעיל, יכולים לסייע בשיפור המיומנויות. קבלת משוב מאנשים אחרים וביצוע הערכה עצמית באופן קבוע יכולים לספק תובנות חשובות לשיפור נקודות חולשה וחיזוק נקודות יתרון.

יש כאלה המאמינים שלא ניתן ללמוד מיומנויות תקשורת בין אישית אפקטיבית ושהן מולדות או נרכשות בגיל צעיר בלבד. ניסיוני מראה אחרת. הנחיתי אינספור סדנאות ואימנתי מנהלים ואנשים רבים במיומנויות אלה. נוכחתי כיצד ניתן ללמוד את הכלים ואת אופן היישום שלהם בשטח – לגלות כיצד להצליח לשכנע, להעביר מסרים בעוצמה ובאפקטיביות, להשיג תוצאות והצלחות. לתרגול מתמיד בזמן הקורס ולאחריו יש חשיבות רבה ביכולת להשתמש בכל מה שלמדתם בקורס תקשורת בינאישית ושפת הגוףבסופו של דבר, כל אדם יכול להרחיב את כישורי התקשורת שלו ולשפר את האינטראקציות הבינאישיות שלו.

לאחר הקורס, ניתן להמשיך לייעוץ וליווי אישי של המנחה עופר רשף, שיסייע לכם להטמיע את הכלים ולהצליח. ייעוץ וליווי זה יכול להתבצע בפגישות פרונטליות, פנים-אל-פנים, או בשיחות זום או בכל פלטפורמה אחרת של הדרכה דיגיטלית מרחוק.

קיימת אפשרות להמשיך את החומר הנלמד בקורס הדיגיטלי במפגש פרונטלי של קבוצת למידה, כדי לתרגל יישום של הכליםבתהליך האימון האישי או הקבוצתי, עובדים המשתתפים על מצבים מעולם העבודה שלהם בהנחיית המנחה. מתבצעים תרגולים על מנת שכל משתתף יביא את עצמו לידי ביטוי וישפר את יכולותיו.

המלצות על המרצה בקורס - עופר רשף

עופר שלום, בשם כל עובדי ועובדות המנהל באגד אזור הצפון אשר השתתפו במפגש יום שירות שהתקיים בחוף התמרים. אני רוצה להביע את הערכתנו ותודתנו. מטרת המפגש בהנחייתך הייתה המשך לחלק הראשון של היום עם הנהגים הייתה להדגיש בפני עובדי המנהל לחשיבות שיפור רמת התקשורת בין אישית עם האנשים איתם אנו עובדים ומתנהלים במהלך עבודתנו. אין ספק כי הצלחת ולסחוף את כולנו להקשבה מרתקת שלצערנו הופסקה עקב לו"ז שהוכתב לנו. התגובות מהנוכחים היו חיוביות ביותר וכולנו ללא יוצא מן הכלל חשים כי למפגש זה פעילות ברוכה ואפקטיבית כזו המתבקשת להמשכיות, וקיימת ציפייה לבאות ולכן פנינו למנהל האזור בבקשה להמשיך במפגשים אלו בהנחייתך ואכן הובטח לנו כי הנושא יקודם. שוב, בשם כולם תודה והערכה רבה על המפגש המדהים והחוויה המדהימה שעברנו. מקווים להיפגש בהקדם במפגשים נוספים ומבטיחים לאמץ את מה שלמדנו. תודה רבה ויום טוב,
הראלה ערמן
מנהלת משרד מנהל איזור צפון
בתור מנהלת מחלקת הנהלת חשבונות ספקים ביוניליוור, הזמנתי את עופר לבצע למחלקה שתי סדנאות (בהפרש של שנתיים זו מזו). הראשונה סדנת תקשורת והשנייה סדנת פתרון קונפליקטים, שמטרתה הייתה המשכיות לסדנא הראשונה שהועברה. ברצוני להביע את הערכתי לעופר על המאמץ שהושקע בהכנת קורסים אלו, תוך התאמה מלאה לצרכים של המחלקה והבנה של התהליכים הקורים בה. הקורסים הועברו בצורה מקצועית מאוד עם דוגמאות מוחשיות והרבה ידע מקצועי ובר-ישום שנותן לנו את הכלים להתמודד כמחלקה בחיי היומיום המקצועיים שלנו. יכולת העברת החומר והירידה לפרטים ראויה לציון, תוך חזרה לנושאי רקע וחידוד ידע קיים ושמירה על כולם בקשב מלא לאורך כל הקורס. מעבר לכך וחשוב לא פחות, העבודה מול עופר נעימה, מעניקה תחושה של שיתוף פעולה מלא והנאה.
קרן ברקו
מנהלת מחלקת הנהלת חשבונות ספקים, יוניליוור ישראל
מר עופר רשף הוזמן על ידי להרצות בפני קבוצת השגרירים ללמידה מרחוק בביטוח לאומי בנושא שפת גוף. מטרת ההרצאה היתה להעביר לשגרירים את "סודות שפת הגוף"- כיצד להשתמש בשפת הגוף שלנו כמרצים במהלך ההרצאה וכיצד "לקרוא" את שפת הגוף של הקהל. אופן העברת ההרצאה היה אחד הגורמים להצלחתה בקרב הקבוצה. עופר משמש כמצגת חיה להרצאה שלו, וממחיש לקהל לאורך כל ההרצאה את עקרונות השימוש בשפת גוף.
קרנית שובי
תחום הדרכה ופיתוח- ביטוח לאומי
שלום עופר, ניצלתי את חופשת החג על-מנת להיזכר ולחשוב שנית על בקורס, ועכשיו, אני רוצה שוב להודות לך על עבודתך המאוד מקצועית הן מבחינת החומר המעניין והמחושב עמוק והן מבחינת צורת העברתו באופן משכנע עד כדי אומנותי.
רונן ביתן
מנהל צוות, HP אינדיגו

אנשים שקנו קורס תקשורת בין אישית התעניינו גם בקורסים הבאים:

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.