קורס תקשורת בין אישית

מחיר: 1100 ₪

בחר עד 10 תשלומים בהליך הרכישה

תכולת הקורס: תקשורת בינאישית אפקטיבית

תקשורת בין אישית - מה זה אומר?

תקשורת בין אישית (מילולית ולא מילולית), היא הבסיס לכל דבר בחיינו האישיים והעסקיים. התקשורת שלנו עם הסובבים אותנו, תגדירת את מידת האושר וההצלחה שלנו בחיים. מהתקשורת עם הבוס, חבר לצוות ועד לבן /בת הזוג והתקשורת עם הילדים שלך. תקשורת בין אישית טובה תעזור לך להביא את עצמך לידי ביטוי בעצמה, לתקשר בהצלחה עם קבוצות ויחידים, ולהשיג את מטרותיך. קורס זה, יתן לך מגוון כלים פרקטיים, עם ניסיון הצלחה מוכח, בהם כל אחד יכול להשתמש בעולם העבודה ובחיים האישים.

תועלות קורס תקשורת בין אישית:

 • שיפור התוצאות העסקיות 
 • הגדלת היקפי מכירות והגברת נאמנות הלקוחות.
 • מיצוב גבוה יותר של העסק והמוצרים.
 • השגת תוצאות תודות להעברה אפקטיבית של מסרים
 • העצמת המיצוב האישי של המשתתפים
 • שיפור התוצאות העסקיות הארגוניות והאישיות
 • עמידה אפקטיבית יותר ביעדים אישיים
 • שיפור מערכות יחסים בתוך הארגון וברמה הבינאישית
 • צמצום היקף ועוצמת ההתנגדויות של לקוחות ואנשים
 • חסכון בזמן ובאנרגיה  בתהליכי התקשורת הבינאישיים
 • הקטנת השחיקה במערכות יחסים
 • הגדלת הסיפוק ממערכות יחסים עסקיות ואישיות

קורס תקשורת בין אישית - פרקים

פרק א’ –  תקשורת בין אישית מילולית

• אמונה כי יש רק אמת אחת
• אי שיתוף במידע
• תקשורת חיובית
• תגובה מתוך מגננה
• שיחת החולין
• תקשורת לא ישירה
• הקושי בהקשבה

פרק ב’ – סודות שפת הגוף

• עוצמתה של שפת הגוף.
• אימוץ גישה חיובית
• התלהבות
• “עשה” ו”אל תעשה” בעמידה, ישיבה, יציבה ותנועה מול קבוצה ויחידים
• שימוש אפקטיבי בתנועות הידיים.
• לחיצת היד האפקטיבית.
• הפעלת קשר עין אפקטיבי.
• הקול ואיכות הדיבור.
• המרחב הטריטוריאלי.
• סימנים “חיוביים” ו”שליליים” בשפת הגוף.
• סימני לחץ ושקר
• להתלבש נכון ולשדר ביטחון ועוצמה

קורס תקשורת בין אישית - תכולת שיעורים

בחר פרק ולחץ על הצג שיעור
פרק 1 תקשורת בינאשית מילולית 10 שיעורים
שיעור 1 – פתיחה הצג שיעור
שיעור 2 – האמונה שיש רק אמת אחת הצג שיעור
שיעור 3 – אי שיתוף במידע הצג שיעור
שיעור 4 – תגובה מתוך מגננה הצג שיעור
שיעור 5 – תקשורת חיובית הצג שיעור
שיעור 6 – תקשורת לא ישירה הצג שיעור
שיעור 7 – שיחת החולין הצג שיעור
שיעור 8 – הקושי בהקשבה הצג שיעור
שיעור 9 – סיכום הצג שיעור
שיעור 10 – בונוס ראיון טלוויזיוני על תקשורת בינאישית אפקטיבית הצג שיעור
שיעור 1 – פתיחה הצג שיעור
שיעור 2 – אימוץ גישה חיובית הצג שיעור
שיעור 3 – התלהבות הצג שיעור
שיעור 4 – עבודת הידיים – הלימה ופתיחות הצג שיעור
שיעור 5 – עבודת הידיים – גודל וגיוון התנוע הצג שיעור
שיעור 6 – עבודת הידים – עמידת מוצא – ‘הצרי הצג שיעור
שיעור 7 – הפעלת קשר עין אפקטיבי הצג שיעור
שיעור 8 – הקול ואיכות הדיבור הצג שיעור
שיעור 9 – עמידה וישיבה הצג שיעור
שיעור 10 – לחיצת היד הצג שיעור
שיעור 11 – מרחב טריטוראלי הצג שיעור
שיעור 12 – להתלבש נכון הצג שיעור
שיעור 13 – סימנים חיוביים ושליליים הצג שיעור
שיעור 14 – סימני לחץ ושקר הצג שיעור
שיעור 15 – להיות במיטבך בשיחות וידאו הצג שיעור
שיעור 16 – סיכום הצג שיעור
שיעור 17 – בונוס – ראיון טלוויזיוני – סודות שפת הגוף הצג שיעור
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 

כיצד קורס תקשורת בין אישית יכול לעזור לך?

חיי היום יום שלנו אנו מכירים ופוגשים עמיתים, מנהלים, חברים, בני משפחה ועוד. עם אנשים אלו אנו מתקשרים באמצעות תקשורת בין אישית – אינטראקציה אנושית המורכבת הן משפה מילולית והן משפת גוף, אשר ביכולתה לחרוץ גורלות רבים.

מהי תקשורת מילולית? תקשורת מילולית היא למעשה המילים אותן אנו אומרים או כותבים. מדובר בתקשורת הפשוטה לכאורה, שלא יכולה להשתמע לשני פנים.

מהי תקשורת בלתי מילולית? תקשורת בלתי מילולית היא למעשה כל דבר שאינו נאמר באופן ישיר על ידנו: שפת גוף, ביגוד, שיער וכדומה. תקשורת מסוג זה מהווה כ- 70 אחוזים מהמסר אותו אנו משדרים (על סמך מחקרים רבים שנערכו בנושא).

כיצד משפיעה תקשורת בין אישית על חיינו?

ביכולתה של תקשורת בין אישית להשפיע על מהלך חיינו הן מבחינה אישית והן מבחינה מקצועית.

למשל, כאשר אנו ניגשים לראיונות עבודה, אנו נמדדים ונבחנים לא רק על סמך המילים אותן אנו אומרים ועל סמך קורות החיים אותם שלחנו לארגון, אלא גם על סמך מראנו הכללי- לבוש, שיער וניחוח, ועל סמך שפת הגוף שלנו- לחיצת היד בתחילת הריאיון, תנועות ידיים, צורת ישיבה, מבטים (האם הם מושפלים ומסתירים או שמא ישירים וכנים) וכדומה.

גם פתיחת עסק עצמאי אותו אנו מעוניינים לטפח ולהרחיב במהלך השנים דורשת מאיתנו תקשורת בין אישית תקנית- כידוע, בתי עסק מבוססים כולם על שיווק ומכירה של מוצרים או שירותים לאנשים פרטיים או לחברות מסחריות שונות. על מנת להגיע לליבם של לקוחות, ולגרום להם לרכוש את המוצר/השירות דווקא מאיתנו, עלינו להקפיד על תקשורת בין אישית תקנית הכוללת הקשבה פעילה, שיקוף רגש, וידוא הבנת המסר שהתקבל אצל הלקוח, הבעת אמפתיה לתחושותיו, מראה נקי ומסודר, ישיבה זקופה, מבט ישיר ועוד.

יישום מעשי בחיי יום יום

גם בחיים האישיים אנו נמדדים לא מעט על סמך שפת הגוף שלנו, יכולת ההקשבה שלנו, יכולת ניהול שיחה, התנהגותנו הכללית ולבושנו- בין היתר כאשר אנו פוגשים בן/בת זוג פוטנציאלי, או לוקחים את מערכת היחסים הקיימת שלנו צעד אחד קדימה ופוגשים את המשפחה של בן/בת הזוג.

התקשורת בין אנשים מתבצעת באמצעים מילוליים ובאמצעיים בלתי מילוליים. לשפת הגוף, כמו לשפת הדיבור, ישנה משמעות מכרעת בחיינו, גם אם לרוב איננו מודעים להשפעתה הרבה. ואף יתרה מכך, פעמים רבות חושפת שפת הגוף מסרים שונים העומדים לכאורה בסתירה למסרים אותם אנו מנסים להעביר באמצעות הדיבור.

שפת הגוף היא שפה בעלת עוצמה רבה, שהיא לרוב חזקה יותר מעוצמתן של המילים. באמצעות שפה זו לומדים האנשים סביבנו להכיר אותנו, להעריך אותו ולאהוב אותנו. עם זאת, רובנו איננו מודעים כלל להשפעתה של שפת הגוף על חיינו, כאשר רק מעטים מאיתנו למדו לשלוט בה ולנצלה במישור היומיומי וגם מבחינת קידום מטרות מקצועיות ועסקיות.

תקשורת בין אישית מילולית ובלתי מילולית

השליטה בשפה הבלתי מילולית ובשפת הגוף מאפשרת למנהלים, לאנשי העסקים, לאנשי השירות והמכירות, מראיינים ומגייסים, אנשי הדרכה ולנותני השירות הפנימי והחיצוני להעביר את מסרים בצורה נכונה ואפקטיבית ולפרש מצבים תקשורתיים מעבר לנאמר. שפת הגוף היא כלי מרכזי בהשגת תוצאות ניהוליות, ביעדי מכירות ושירות ולביצוע הדרכה איכותית.

שילוב ידיים, הסתת המבט ונדנוד עצבני של הרגל הם כמה דוגמאות לשפת גופנו המעידות על סגירות, חוסר ביטחון ומבוכה. לעומת זאת, חיוך גדול, תנועות ידיים חופשיות ופתוחות ומבט עיניים ממוקד הם כמה מהדוגמאות לשפת גוף חיובית, אופטימית, מלאת ביטחון ומעוררת האהדה. דוגמאות בודדות אלה הן ביטוי לדרך בה באמצעות שפת הגוף אנו מעברים לזולתנו מסרים שונים ובעקיפים משפיעים על התנהגותם ועל נכונותם לשתף עימנו פעולה.

הבשורה המשמחת, בהקשר זה, היא שניתן ללמוד לשלוט בשפת הגוף ולשפר את תפקודנו ברמה האישית וגם ברמה המקצועית. אחד הכלים הראשונים והחשובים ביותר בדרך ללימוד שפת הגוף הוא היכולת לשלוט על הדחף להגיב באופן אינסטינקטיבי על התנהגותם של האחרים. בייחוד במצבי לחץ שונים, חשוב ביותר ללמוד לשכך מעט את סערת הרגשות, לספור עד עשר, להקשיב ורק לאחר מכן להגיב בצורה שקולה ומושכלת, המשפיעה באופן עקיף גם על שפת גופנו.

ואיך זה קשור לרושם ראשוני?

הרושם הראשוני אותו אנו יוצרים הוא חשוב ביותר, ולשפת גופנו ישנה השפעה מכרעת עליו, הרבה מעבר למילים בהן נבחר להציג את עצמנו. תנוחת הגוף, החיוך, תנועות הידיים והבעות הפנים הם חלק מהגורמים שישפיעו על האהדה כלפינו, או להיפך – על חשדנות ורתיעה. הכלל המנחה החשוב ביותר לפני פגישה ראשונה הוא לשמור על גישה חיובית. בכניסה אל החדר יש לשמור על יציבה בטוחה וגב זקוף; חשוב להקפיד על לחיצת יד חזקה; יש לשמור על קשר עין עם הצד השני לאורך כל הפגישה; ולהקפיד לחייך בלבביות ובכנות ולא בצורה מאולצת. חשוב ביותר להימנע מהתנהגויות כפייתיות שונות, כדוגמת: נדנוד רגליים, עוויתות פנים או התעסקות חסרת מנוח עם אצבעות הידיים בכפתור החולצה, בעט או בכל חפץ אחר.

באמצעות הקפדה על כללים אלה ונוספים ניתן לצור רושם ראשוני חיובי ביותר ולקדם את מטרותינו. כדי להשיג מטרות משמעותיות יותר כדוגמת השפעה על הסובבים אותנו והנעתם לקראת ביצוע מטרות שונות, יש כבר צורך בתרגול שליטה עצמית בשפת הגוף שלנו וגם באימוץ דפוסי התנהגות האופייניים למנהלים ולמנהיגים. דפוסי התנהגות אלה הם נרכשים וניתן ללמוד אותם במסגרת סדנאות שונות.

האם ניתן ללמוד מיומניות של תקשורת בין אישית?

יש אלה החושבים כי לא ניתן ללמוד מיומנויות כמו הפעלת תקשורת בינאישית אפקטיבית ושפת הגוף בצורה עוצמתית ואפקטיבית בקורס,  בסדנה. באמצעות קורס דיגיטאלי, לימודים באינטרנט. ניסיוני מראה אחרת. הנחתי אין ספור סדנאות ואימנתי מנהלים ואנשים רבים. ראיתי כיצד ניתן ללמד את הכלים. כיצד ניתן להצליח ליישם את הכלים ולהצליח ולשכנע, להציג בעוצמה ובאפקטיביות, להשיג תוצאות והצלחות. אין ספק כי לעבודה צמודה עם המציגים יש יתרונות על לימוד הפעלה אפקטיבית של תקשורת בינאישית ושל שפת הגוף באמצעות קורס אינטרנטי, ובכל זאת הכלים שמקבלים בקורסים שהכנתי, שמועברים כקורסים און ליין, מועברים בצורה ברורה וקלה ליישום

ניתן כמובן להמשיך לייעוץ של המנחה המלווה את המציג ומסייע לו להטמיע את הכלים ולהצליח. ייעוץ וליווי זה יכול להתבצע גם כן, גם בפגישות פרונטאליות פנים אל פנים וגם בשיחות ועידה, שיחות זום או בכל פורמט של הדרכה דיגיטאלית והדרכה מרחוק.

קיימת אפשרות להמשיך את החומר הנלמד בקורס הדיגיטלי במפגש פרונטאלי עם מספר מציגים על מנת ליצור קבוצת למידה ויישום של הכלים וכן ללוות את המציגים אשר רכשו את הקורס בפורמט של שיחת ועידה או הדרכה דיגיטאלית על מנת לסייע להם להצליח ליישם את הכלים.

בתהליך האימון האישי או הקבוצתי, עובדים המשתתפים על מצבים מעולם העבודה שלהם בהנחיית המנחה, ומתבצעים תרגולים על מנת שכל משתתף יביא את עצמו לידי ביטוי באמצעות כלייו התקשורתיים ובאמצעות שפת הגוף שלו בצורה המעניינת, השוטפת, העוצמתית והאפקטיבית ביותר.

המלצות על המרצה בקורס - עופר רשף

עופר שלום, בשם כל עובדי ועובדות המנהל באגד אזור הצפון אשר השתתפו במפגש יום שירות שהתקיים בחוף התמרים. אני רוצה להביע את הערכתנו ותודתנו. מטרת המפגש בהנחייתך הייתה המשך לחלק הראשון של היום עם הנהגים הייתה להדגיש בפני עובדי המנהל לחשיבות שיפור רמת התקשורת בין אישית עם האנשים איתם אנו עובדים ומתנהלים במהלך עבודתנו. אין ספק כי הצלחת ולסחוף את כולנו להקשבה מרתקת שלצערנו הופסקה עקב לו"ז שהוכתב לנו. התגובות מהנוכחים היו חיוביות ביותר וכולנו ללא יוצא מן הכלל חשים כי למפגש זה פעילות ברוכה ואפקטיבית כזו המתבקשת להמשכיות, וקיימת ציפייה לבאות ולכן פנינו למנהל האזור בבקשה להמשיך במפגשים אלו בהנחייתך ואכן הובטח לנו כי הנושא יקודם. שוב, בשם כולם תודה והערכה רבה על המפגש המדהים והחוויה המדהימה שעברנו. מקווים להיפגש בהקדם במפגשים נוספים ומבטיחים לאמץ את מה שלמדנו. תודה רבה ויום טוב,
הראלה ערמן
מנהלת משרד מנהל איזור צפון
בתור מנהלת מחלקת הנהלת חשבונות ספקים ביוניליוור, הזמנתי את עופר לבצע למחלקה שתי סדנאות (בהפרש של שנתיים זו מזו). הראשונה סדנת תקשורת והשנייה סדנת פתרון קונפליקטים, שמטרתה הייתה המשכיות לסדנא הראשונה שהועברה. ברצוני להביע את הערכתי לעופר על המאמץ שהושקע בהכנת קורסים אלו, תוך התאמה מלאה לצרכים של המחלקה והבנה של התהליכים הקורים בה. הקורסים הועברו בצורה מקצועית מאוד עם דוגמאות מוחשיות והרבה ידע מקצועי ובר-ישום שנותן לנו את הכלים להתמודד כמחלקה בחיי היומיום המקצועיים שלנו. יכולת העברת החומר והירידה לפרטים ראויה לציון, תוך חזרה לנושאי רקע וחידוד ידע קיים ושמירה על כולם בקשב מלא לאורך כל הקורס. מעבר לכך וחשוב לא פחות, העבודה מול עופר נעימה, מעניקה תחושה של שיתוף פעולה מלא והנאה.
קרן ברקו
מנהלת מחלקת הנהלת חשבונות ספקים, יוניליוור ישראל
מר עופר רשף הוזמן על ידי להרצות בפני קבוצת השגרירים ללמידה מרחוק בביטוח לאומי בנושא שפת גוף. מטרת ההרצאה היתה להעביר לשגרירים את "סודות שפת הגוף"- כיצד להשתמש בשפת הגוף שלנו כמרצים במהלך ההרצאה וכיצד "לקרוא" את שפת הגוף של הקהל. אופן העברת ההרצאה היה אחד הגורמים להצלחתה בקרב הקבוצה. עופר משמש כמצגת חיה להרצאה שלו, וממחיש לקהל לאורך כל ההרצאה את עקרונות השימוש בשפת גוף.
קרנית שובי
תחום הדרכה ופיתוח- ביטוח לאומי
שלום עופר, ניצלתי את חופשת החג על-מנת להיזכר ולחשוב שנית על בקורס, ועכשיו, אני רוצה שוב להודות לך על עבודתך המאוד מקצועית הן מבחינת החומר המעניין והמחושב עמוק והן מבחינת צורת העברתו באופן משכנע עד כדי אומנותי.
רונן ביתן
מנהל צוות, HP אינדיגו

אנשים שקנו קורס תקשורת בין אישית התעניינו גם בקורסים הבאים:

עופר רשף - מנטור עסקי

מעוניינים לקבל תכנים בנושא ייעוץ והדרכה?