קורס מנהיגות הנעה והעצמת עובדים

מחיר: 1,100 ₪

מחיר: 760 ₪

בחר עד 10 תשלומים בהליך הרכישה

תכולת הקורס: מנהיגות הנעה והעצמת עובדים

להצליח להנהיג, להעצים ולהוביל את העובדים והארגון להצלחה

להצליח להעצים, לתת מוטיבציה ולפתח, להביא לידי ביטוי את העובדים שלך, תוך מתן דוגמה אישית והעצמת המיצוב שלך בעיני העובדים ושאר המנהלים בארגון.
מגוון כלים פרקטיים להנעת עובדים, עם ניסיון הצלחה מוכח, בהם כל מנהל יכול להשתמש

תועלות מקורס מנהיגות הנעה והעצמת עובדים:

 • מינוף התוצאות העסקיות של המנהל
 • הצלחה גדולה יותר של העובדים והחברה בעמידה ביעדים
 • הגדלת המוטיבציה והתפוקות של עובדים
 • הצלחה גדולה יותר בשימור עובדים
 • מיצוב גבוה יותר של המנהל
 • חסכון בזמן ובאנרגיה ניהולית ואישית בתהליך העבודה

מה תלמד בקורס?

 • מה מניע אנשים?
 • על מנהיגות וניהול ועל מה שבניהם.
 • מודל “הטווח המלא של המנהיגות” – תיאוריה ומעשה.
 • חניכת, העצמת ורתימת עובדים.
 • המנהל כחונך.
 • אתגור אינטלקטואלי של העובדים.
 • הובלת העובדים לאור החזון האישי והארגוני.
 • מתן דוגמא אישית.

הפרקים והשיעורים בקורס מנהיגות הנעה והעצמת עובדים:

בחר פרק ולחץ על הצג שיעור
פרק 1 פתיחה 1 שיעורים
שיעור 1- מנהיגות והנעת עובדים – פתיחה הצג שיעור
שיעור 1-מהי מנהיגות הצג שיעור
שיעור 2 – מנהיגות והנעת עובדים – פתיחה הצג שיעור
שיעור 1 – מודל הטווח המלא של המנהיגות הצג שיעור
שיעור 2 – ‘שב והנח’ – אי-מנהיגות על פי מודל הטווח המלא של המנהיגות הצג שיעור
שיעור 3 – מנהיגות מתקנת פסיבית ואקטיבית הצג שיעור
שיעור 4 – תגמול בונה הצג שיעור
שיעור 1 – הנעה העצמה וחניכה של עובדים הצג שיעור
שיעור 2 – המנהל כחונך ומשוב בונה הצג שיעור
שיעור 3 – תקשורת אפקטיבית במתן משוב הצג שיעור
שיעור – 1 – אתגור אינטלקטואלי הצג שיעור
שיעור – 2 – דוגמה אישית הצג שיעור
שיעור – 3 – הובלת עובדים לאור החזון הצג שיעור
מנהיגות הנעה והעצמת עובדים – סיכום הצג שיעור
בונוס – ראיון טלוויזיוני על מתן משוב אפקטיבי והעצמת עובדים הצג שיעור
בונוס – ראיון טלוויזיוני על מנהיגות כמפתחת אנשים הצג שיעור
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 

תיאור קורס מנהיגות הנעה והעצמת עובדים:

מנהיגות: “הנעת אנשים לביצוע משימות, ייזום וניהול שינויים לאורך זמן, תוך מיצוי אמצעי הנעה וללא כפיה” Koter, 1990)). מנהלים מובילים את עובדיהם מתוקף סמכותם כמנהלים. ישנם מנהלים אשר מצליחים להוביל מתוקף מנהיגותם. השאלה אשר נשאלת תמיד, האם מנהיגות היא תכונה מולדת או נרכשת. הניסיון המצטבר בארגונים מראה, כי התשובה היא: “גם וגם”. היכולת להתפתח מבחינה מנהיגותית היא מפתח ביכולת של מנהל להפוך ממנהל למנהיג וכך להעצים את הישגיו, את התוצאות העסקיות של הארגון והאנשים עליו הוא אחראי, להגדיל מכירות ורווחים וכן את מידת שיתוף הפעולה, הירתמות והנאה בעבודה של הכפופים אליו.

כבר כמה עשרות שונים מבינים כי ביצועי העובד נגזרים מן היכולות שלו מחד ומן הרצון שלו לבצע מאידך. עובד בעל יכולת גבוהה אך רצון נמוך, יהיו ביצועיו נמוכים. כנ”ל עובד בעל רצון גבוה ויכולת נמוכה. על מנת להגיע לביצועים גבוהים של העובדים עלינו להכשירם, לחנוך אותם ולתת להם כלים לשיפור היכולת האישית שלהם. לצד הגברת היכולת יש לגרום להגברת הרצון – כלומר ההנעה!

הנעת עובדים מתחברת כיום לתחומים רבים, אך העיקרי בהם הוא שביעות רצון בעבודה. שביעות רצון בעבודה מתייחסת למחשבותיו, עמדותיו והתנהגויותיו של העובד כלפי מקום עבודתו. מחקרים מורים על קיומו של קשר בין העדר שביעות רצון בעבודה לבין היעדרויות עובדים, איחורים, ניצול ימי מחלה רבים, תפוקה נמוכה בעבודה ושיעור גבוה של תחלופה. לנוכח התוצרים השליליים הללו פותחו תיאוריות פסיכולוגיות שונות המנסות להתחקות אחר הגורמים המניעים את העובד להצטרף לארגון ולהישאר בו, ובגורמים המניעים את העובד בארגון למלא טוב יותר את תפקידו.

ישנם מודלים רבים שבאמצעותם מלמדים מנהיגות, הנעת עובדים, העצמת עובדים, מוטיבציה, אשר התפתחו מתיאוריות פסיכולוגיות אלה. מכיר מודלים רבים. מצאתי כי “מודל הטווח המלא של המנהיגות” של החוקרים באס ואוויליו הוא האפקטיבית מכולם.

המודל מבוסס על מחקר מקיף בקרב מנהלים ומפקדים בארגונים וצבאות שונים. מודל הטווח המלא של המנהיגות כולל שמונה גורמים המייצגים סגנונות מנהיגות שונים, הממוקמים על מערכת צירים. הציר האופקי מייצג את מידת האקטיביות של הסגנון (פאסיבי – אקטיבי – פרואקטיבי) והציר האנכי מציין את מידת האפקטיביות של הסגנון (אפקטיבי – לא-אפקטיבי).

חשוב לציין שציר האפקטיביות מייצג את מידת האפקטיביות שבה סגנון המנהיגות מצליח למצות את הפוטנציאל האנושי מהמונהג, ולא את מידת האפקטיביות של ביצוע המשימה.

התפיסה של המודל אומרת כי על המנהל לעצב את העובד. ליצור מצב בו יהיו לו את הכלים והרצון להצליח. הוא יעשה זאת במוטיבציה, לאורך זמן וגם כאשר המנהל לא נוכח על מנת לפקח.

יש אלה החושבים כי לא ניתן ללמוד מנהיגות בקורס. בסדנה. באמצעות קורס  מנהיגות דיגיטאלי, לימודים באינטרנט. ניסיוני מראה אחרת. הנחתי אין ספור סדנאות ואימנתי מנהלים רבים. ראיתי כיצד ניתן ללמד את הכלים. כיצד ניתן להצליח ליישם את הכלים ולהצליח להנהיג ולהשיג תוצאות והצלחות. אין ספק כי לעבודה צמודה עם מנהלים יש יתרון על לימוד נושא המנהיגות באמצעות קורס מנהיגות אינטרנטי, ובכל זאת הכלים שמקבלים בקורסים שהכנתי, שמועברים כקורסים און ליין, מועברים בצורה ברורה וקלה ליישום. 

ניתן כמובן להמשיך לייעוץ של המנחה המלווה את המנהל ומסייע לו להטמיע את הכלים ולהצליח. ייעוץ וליווי זה יכול להתבצע גם כן, גם בפגישות פרונטאליות פנים אל פנים וגם בשיחות ועידה, שיחות זום או בכל פורמט של הדרכה דיגיטאלית והדרכה מרחוק.

קיימת אפשרות להמשיך את הקורס מנהיגות הדיגיטאלי במפגש פרונטאלי עם מספר מנהלים על מנת ליצור קבוצת למידה ויישום של הכלים וכן ללוות מספר מנהלים אשר רכשו את הקורס בפורמט של שיחת ועידה או הדרכה דיגיטאלית על מנת לסייע להם להצליח ליישם את הכלים להנעת עובדים.

המלצות על המרצה בקורס - עופר רשף

את עופר פגשתי באחת מן הסדנאות שהשתתפתי בהן. מעבר למקצועיות התרשמתי מהכריזמה ומהאמינות שהקרין. לא היה לי ספק כי אני לוקחת אותו איתי כמנחה חיצוני למימוש תהליכים בארגון שלי. ואכן, עופר הדהים אותי לכל אורך הדרך במידת הסבלנות שלו, ההקשבה, הבנת הצרכים והתאמת התוכן. ומעל הכל, יכולת הפרזנטציה שלו מרתקת. הוא רותם את המשתתפים להקשבה ולהפנמה בחוויה מעצימה ומרגשת. עבורי עופר הוא מקצוען אמיתי, אדם מקסים שכייף לעבוד איתו ובעיקר, שותף לכל תהליך מקצועי בתחום שלי החל מהתייעצויות וכלה בתוצאות. ממליצה בחום מעמקי ליבי.
שירה אורון
מנהלת הדרכה, חברת רנואר
"היי, היום פנו מוישי לקבל הצעה בשבילם אצלם. אמרו לי שאלה שהשתתפו בסדנה שלך אצלנו מסתובבים פעורי פה והמומים. האווירה בחברה היא כי מי שלא הגיע הפסיד בגדול..... השתתפתי בחלק מהסדנה. אני הייתי המום...ידעתי מראש עד כמה אתה מרצה טוב ובכל זאת נדהמתי..."
יורם שולטהייס
מנכ"ל HRus
"עופר הוא דוגמה למקצוען אמיתי שניחן בכישרון אישי רב וביכולת גבוהה לקחת את הדברים עד הקצה בהתמדה ובנחישות, להשתפר אישית ולגרום לאנשים שסביבו להיות טובים יותר בדרך בה הם מעבירים מסרים ועומדים בפני עמיתים ולקוחות"
ארז בנוביץ'
לשעבר מנכ"ל אקספריס

אנשים שקנו קורס זה התעניינו גם בקורסים הבאים: