קורס אמנות הפרזנטציה

ניהול קריירה עיסקית ענפה הוא בהחלט אינו דבר פשוט, ועשוי לכלול לעיתים קרובות חלקים אותם לא מתאים או נוח לכולנו לעשות. בסך הכל, מצוינות בכל תחום ותחום היא דבר נרכש אשר אינו קיים בכולנו באופן טבעי, ולכן על מנת אכן להצליח בשלל הפרמטרים הדרושים על מנת להצליח בעולם העסקים נדרשת השקעה רבה אשר מתבטאת בזמן ובכסף כאחד.

בין היתר, על מנת להתקדם במקומות עבודה כשכיר, ואף להתקדם כעובד עצמאי, אחד מן הדברים הבסיסיים אותם יש לבצע הוא העברת מידע ומסרים שונים לקהלים שונים באופן ענייני ומרתק בצורת מצגת או בצורת הרצאה, או במילים אחרות – פרזנטציה. מטרת קורס פרזנטציה היא לעזור לך להשתפר בהעברת פרזנטציה – עמידה ודיבור מול קהל. לעבור ממצב של סיטואציה מלחיצה, לחוויה נעימה ואף מהנה!

מי מפחד מפרזנטציה?

היכולת שלנו להעביר את המסר שאותו אנו רוצים להעביר בצורה שתהיה ברורה ומסקרנת לקהל היעד שלנו יכולה לתרום להצלחתנו ואין זה משנה מה התחום שבו אנו עוסקים. לרבים אין את היכולת הזו או שהם אינם מכירים בה ורגע האמת שבו הם צריכים להעביר פרזנטציה בנושא מסוים, מלחיץ ומשתק אותם.

באמצעות קורס אמנות הפרזנטציה של עופר רשף תלמדו כיצד עליכם להעביר את ההרצאה שלכם בצורה נכונה ובטוחה שתגרום לקהל שלכם להתמגנט אליכם בהצלחה מרבית. מצגת שמועברת בצורה נכונה מעניקה לאדם המעביר אותה יתרון גדול, חלק מהכלים להעברת פרזנטציה כזו תקבלו ותלמדו בקורס והנה כמה מהם:

  • ארגון של מצגות ובנייתן בצורה נכונה.
  • התמודדות עם פחדים שונים בעמידה מול קהל.
  • טיפול בהתנגדויות.
  • טקטיקות שונות להעברה יעילה של המסר.
  • יצירת דינמיקה עם הקהל.
  • סגנונות של תקשורת בין-אישית.
  • עקרונות ושימוש בשפת גוף.

במהלך שנים רבות העברתי קורסים וסדנאות לפרזנטציה, ועזרתי לאנשים רבים להעביר את המסר שלהם בפני קהל, באמצעות פרזנטציה אפקטיבית. לאחרונה, עם השינויים בעולם העסקי, העלתי קורס פרזנטציה דיגיטלי, במחיר שווה לכל נפש, המאפשר ללמוד ממני את מיומניות הפרזנטציה האפקטיבית, מהבית או מכל מקום בעולם, דרך המחשב, הטאבלט או הטלפון הנייד. 

במקרים מסויימים הקורס הדיגיטלי יכול להוות תחליף זמין זול ופשוט ללמוד ממני את המיומניות, אולם הינו מהווה בהכרח תחליף לקורסים וסדנאות מעשיות המועברות בחברות וארגונים.

למי הוא מתאים הקורס?

בעבור לא מעט אנשים, העברת פרזנטציה לקהל של מספר אנשים היא חוויה קשה אשר לה השפעה רבה על הגוף, המתבטאת בצורת כאבים בראש, בבטן, נדודי שינה ועוד, וכן על הנפש בצורת לחצים שונים והתרגשות. ברוב המקרים, הלחצים השונים מכשילים את הפרזנטציה, ועשויים לעלות ביוקר- בין אם מדובר בקידום אשר עשוי לרדת לטימיון, ובין אם מדובר על חתימת עסקה ששווה הון תועפות לבעל העסק.

לכן, על מנת לסייע לאנשים אשר במסגרת תפקידם מעבירים פרזנטציות לעיתים קרובות, יזמו חברות שונות העוסקות בהדרכה ובייעוץ קורסים אשר עוסקים ומתמקדים בהעברת כלים שיסייעו להעביר מסרים בצורה הנכונה לקהל רב של אנשים. במסגרת קורסים אלו, לומדים אותם אנשים אשר חוששים באופן טבעי ולגטימי מכישלון בעת העברת הפרזנטציה להתמודד עם פחדיהם על ידי יישום שיטות שונות.

עופר רשף מעביר קורס אמנות פרזנטציה

חשש מפני פרזנטציה או עמידה מול קהל

הסיבות לחששות מפני פרזנטציות הן שונות- לעיתים, מקור אותם חששות טמון בביטחון העצמי של זה העתיד להעביר פרזנטציה, כלומר הוא אינו בטוח ביכולותיו להעביר את המסר בצורה ברורה, ולעיתים אחרות מקורם של החששות הם חיצוניים, כלומר מעביר הפרזנטציה העתידית נרתע מרעשים חיצוניים, מחוסר התעניינות של הקהל בדבריו וכדומה.

עקב כך, במסגרת סדנאות פרזנטציה מועברים כלים אשר נוגעים לכלל הפרזנטציות ללא קשר לתחום הספציפי בו הן עוסקות- החל מן החלק המנהלי יותר, אשר כולל את ריכוז החומר הנוגע לפרזנטציה, התאמתו לקהל היעד באופן הנכון ביותר והכנה לתגובות אופציונליות, וכלה בחלק המעשי אשר נוגע לטונציה בה יש להשתמש על מנת לרתק את הקהל, שימוש בקשר עין ושפת גוף באופן מקצועי ומרשים, ניהול שאלות ותשובות באופן מסודר, התמודדות עם רעשים ועוד.

לסיכומו של דבר, סדנאות פרזנטציה מתאימות במיוחד לאנשים אשר מתוקף תפקידם מעבירים מצגות והרצאות רבות, וזקוקים לכלים אשר יתרמו לביצוע הפרזנטציה באופן המקצועי, המרשים והטוב ביותר.

אם אתם נדרשים להעביר הרצאה, להציג רעיון, למכור מוצר או אולי להציג את עצמכם מול קהל אנשים גדול, הצוות המקצועי של עופר רשף כאן בשבילכם. קורס אמנות הפרזנטציה שלנו יסייע לכם להעביר את הפרזנטציה שלכם בצורה מיטבית ומוצלחת.

שאלות נפוצות

מנהלים משתמשים בהצגות פרזנטציה בשיחות מכירה שונות, בניסיונות שכנוע של משקיעים בפרויקטים שונים, בהדרכות עובדים, בראיונות עבודה ובעצם, בכל פעם שהם צריכים לשווק את עצמם או את הארגון שלהם.

לכל מי שמסגרת תפקידו כוללת העברת פרזנטציות, קהלי יעד אשר מעבירים הרצאות כחלק מעבודתם וגם מי שאינו מתעסק בדברים הללו אבל מעוניין לשפר את הכישורים והמיומנויות שלו בעמידה מול קהל.

סרטונים בנושא פרזנטציה
Ofer Reshef – About positive attitude and enthusiasm in a presentation
Ofer Reshef – How to present a powerful agenda of a presentation
עופר רשף | כיצד לא מטפלים בהפרעות בפרזנטציה
עופר רשף פרזנטציה אפקטיבית כיצד לא פותחים פרזנטציה

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »