סדנאות מנהלים למנהיגות

סדנאות מנהיגות

מטרתן של סדנאות מנהיגות מקצועיות היא להעניק למשתתפים כליי ניהול והנהגה שונים, החל מקבלת החלטות חשובות, דרך הנעת עובדים למימוש חזון ניהולי וכלה בהתמודדות עם קונפליקטים ומשברים, המתעוררים במהלך השגרה הניהולית היומיומית. היום ידוע, כי היכולת להניע עובדים ולנהלם ניתנת לשיפור מהקצה אל הקצה ואיננה בהכרח כישרון מולד.

במסגרת סדנאות המנהיגות לומדים מנהלים כיצד לחרוג בצורה מקצועית מעבר לנטייה להתרכז באינטרס האישי והאינדיבידואלי אל מעגלים רחבים יותר של חזון מקצועי וחברתי ושייכות ארגונית. במסגרת סדנאות מנהיגות רוכשים המשתתפים תפיסת עולם רחבה יותר מבחינת התפקיד הניהולי וגם מבחינת הנעת עובדים. מבחינה מעשית, מקנות סדנאות אלה כלים פונקציונאליים לניהול שיוביל לתוצאות אפקטיביות, כדוגמת: בניית תוכניות עבודה, תקשורות בינאישית והתמודדות עם משברים.

 

האומץ לקחת אחריות

לנהל ולהנהיג פירושו בראש ובראשונה לקחת אחריות על תהליכים שונים ועל תוצאותיהם. מבחינה מעשית, פירוש המנהיגות הוא להשפיע על האחרים ולהניעם לקראת מימוש תכליות נבחרות. מסיבה זו, אחד הנושאים החשובים בהן עוסקות סדנאות מנהיגות הוא היכולת לקחת אחריות ולהוביל שינוי. ברמה הפרקטית, נלמדות שיטות לפיתוח חשיבה פרו-אקטיבית. חשיבה זו היא חשיבה דינאמית, אופטימית ובעלת יוזמה וחזון, המבוססת על אמונות וערכים שונים. הגברה של המודעות לסביבה ולעצמי, שיפור הביטחון העצמי ועידוד עצמאות מחשבתית מובילים לשיפור החשיבה הפרו-אקטיבית וליכולת להשפיע על הסובבים אותנו ולחולל את השינוי הרצוי. בהתאם לכך, כוללת סדנת מנהיגות “ארגז כלים” שלם שמטרתו לשפר את היכולת ליטול אחריות ולקדם תהליכים, כדוגמת: חשיבה חלוצית, יצירת קונספט פעולה, שיפור מיומנויות בינאישיות, התמודדות עם קונפליקטים ומשברים, תרגול שפת גוף וכריזמה וכלים רבים נוספים.  

סדנאות מנהיגות - השאיפה למצוינות

אחד המאפיינים הבולטים של מנהיגים בתחום העסקי וגם בתחומים אחרים הוא השאיפה לשנות ולקדם מטרות חדשות. בהתאם לכך, במסגרת סדנאות מנהיגות לומדים מנהלים כיצד לפעול באופן אישי, לקדם רעיונות וגם לגייס את הכפופים להם כדי לצעוד קדימה ולמשש מטרות חדשות שהוגדרו מראש. בהקשר זה, חשוב לזכור כי על מנת לקדם מטרות מעשיות כלשהן אין בהכרח צורך בידע ובבקיאות בתחום מקצועי מסוים, אלא ביכולת להציב מטרות קונקרטיות, לנהל את המומחים האמיתיים בתחום ולהובילם אל המטרה בכוח המנהיגות. בנוסף לכך, חשוב לזכור, כי היכולת להנהיג איננה בהכרח מולדת ופעמים רבות היא בהחלט נרכשת. בכל מקרה, באמצעות סדנה קצרה למנהיגות ניתן להוציא “מהכוח אל הפועל” את פוטנציאל המנהיג הטמון ברובנו ולצאת לקראת מסע חדש של שינוי והתקדמות.

מעניין אתכם סדנת מנהיגות? מוזמנים להציץ בסדנא שאני מעביר ולהתרשם. הסדנא גם מועברת אונליין. למעבר לדף הסדנא לחצו כאן

סרטונים

יצירת קשר ושבירת קרח עם הלקוח

ראיון בערוץ 2 על שיחת חולין כמקדמת עסקים

בירור צרכי הלקוח

Sales simulation feedback

סדנת מכירות למנהלי מכירות בכירים של חברת היי-טק מובילה

ראיון בתוכנית “מקצוענים” עם שירה פליקס, ערוץ 10

פוסטים נוספים

להטיס את הפרפרים במבנה מהדורה חדשה מעודכנת ומקיפה

'להטיס את הפרפרים במבנה'

ספר מקצועי במהדורה חדשה, מעודכנת ומקיפה
יוצא לאור!
אם חשוב לך להפוך למנהיג הפרזנטציה זה הזמן לקחת חלק בהוצאה לאור של הספר אשר ממתין להדפסה ♡