ניהול עובדים

על מנת להיחשב למנהל דגול ודומיננטי, אין זה די בידע ובכישורים מקצועיים בלבד, אלא מדובר במכלול של מרכיבים שכמו פאזל, אמורים לחבור אחד לשני על מנת ליצור תמונה אחת וברורה של מנהל איכותי ואהוד.
אחת מן מההתמודדויות המשמעותיות ביותר של מנהל שמעידות רבות על אופיו, איכותו ותרומתו לארגון היא מול העובדים אותם הוא מנהל באופן יומיומי ושוטף.

ניהול עובדים בצורה נכונה ואפקטיבית

בימינו, ניהול עובדים אינו מושג שמסתכם בהתרעמות על עובד שאינו מבצע את עבודתו בזמן ו/או בצורה הטובה ביותר, או לחילופין בחלוקת מטלות שונות בין העובדים, אלא מדובר בהתנהלות מחושבת, אנושית, עניינית וכמובן גם ניהולית שבסופו של יום אמורה להקנות לעובד הרגשה נעימה וחשק לשוב למקום העבודה ביום למחרת.
לאור העובדה כי לא פעם נבדק והוכח שעובד שטוב לו מתפקד באופן יעיל ותורם הרבה יותר למקום העבודה מעובד שמתוסכל ומרגיש שאין לו למי לפנות או לאן להתקדם במקום עבודתו, בעלי עסקים רבים ומנהלים רבים החלו לחשוב על דרכים יצירתיות יותר ופחות אשר מטרתן היא לשמור על מזג העובד במצב אופטימלי. אחת מדרכים אלו, עליה החלו להקפיד מנהלים רבים, היא קיום שיחות משוב בין העובד למנהלו הישיר מדי כמה שבועות/חודשים. בשיחות משוב אלו, ניתן לרדת לעומק מחשבותיו ותחושותיו של העובד, ולמעשה לתת לו הרגשה שבמקרים הם הוא מרגיש צורך לפנות לגורם סמכותי, הוא יוכל לעשות זאת ללא חשש.  כמובן, שבמהלך שיחות משוב מסוג זה אין לחסוך בביקורת בונה כלפי העובד ובעזרה בפתרון בעיות מקצועיות שנראות על פני השטח במקום בעבודה, שכן המטרה הסופית והמובהקת של כל ארגון היא למקסם את היכולות המקצועיות של כל עובד ועובד באשר הוא.

סדנאות ניהול עובדים

במסגרת מקומות עבודה רבים, לא פעם מקודמים עובדים זוטרים לתפקידי ניהול מפאת כישוריהם המקצועיים שאינם מוטלים בספק. יחד עם זאת, לא תמיד נלקחת בחשבון העובדה כי כישורי ניהול אינם בהכרח תלויים בכישורים מקצועיים, ולכן לעיתים קרובות עשוי להיווצר פער בלתי רצוני בין יכולותיו המקצועיות של המנהל, ובין כישוריו הניהוליים שמהווים חלק בלתי נפרד ומשמעותי מאוד מהתפקיד.
פתרון מצוין שפותח בשנים האחרונות אשר סייע בהחלקת המעבר מעובד מצטיין למנהל חסר ניסיון הוא סדנאות ניהול עובדים, שנקראות גם סדנאות פיתוח מנהלים.  במסגרת סדנאות אלו, מוענקת הזדמנות לעובדים רבים לרכוש מיומנויות ניהול כמו כושר הנעת עובדים, פיתוח יכולת משא, עריכת משובים באופן נכון ומקצועי וכיוצא בזה.

מתוך הרצאה במיקרוסופט במפגש קהילת מנהלי הפרויקטים בישראל

שכנוע, השפעה ורתימה של עמיתים בארגון – כנס מרכז השלטון המקומי

ראיון בערוץ 2 על שיחת חולין כמקדמת עסקים

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »