ניהול ממשקים - עופר רשף

ניהול ממשקים

בכל ארגון באשר הוא, בין אם מדובר בבית עסק פרטי ובין אם מדובר על גוף ציבורי כמו בית ספר או עירייה, קיימים מספר ערוצים אשר ביחד, ואך ורק ביחד- יוכלו להגיע לתוצאות הרצויות ואכן להגשים את השאיפות אליהם אמור וצריך להגיע הארגון. כמו בכל תחום אחר בחיים, כאשר הלוחמה מגיעה מפנים הקרב אבוד מראש, ולכן אחד הדברים החשובים ביותר עליהם יש להקפיד ולתת את הדעת בכל בית עסק וגם בחיים הפרטיים הוא אחידות, הרמוניה ושלום בין הנפשות הפועלות יחדיו תחת אותו שם.

חשיבותו של ניהול ממשקים נכון בבית עסק

כעיקרון, בית עסק נתפס כגוף אשר משווק או מייצר מוצר/שירות הניתן על ידו, ברוב המקרים תמורת תשלום, וכך למעשה מאפשר את פרנסתם של מקים העסק וכמובן עובדיו החרוצים. במשוואה זו ניתן למצוא שני ערוצים מרכזיים אשר אמורים להשלים אחד את השני על מנת להגיע לתוצאה הרצויה ואכן לשווק את המוצר או השירות אשר מיוצר בבית העסק: ערוץ הפיתוח- אשר אחראי ברוב המקרים על פיתוח המוצר/השירות, העלאת רעיונות, ייבוא של מוצרים וכדומה, וכן ערוץ השיווק והמכירה- אשר אחראי על העברת המוצר או השירות לקהל הרחב ובסופו של דבר על הצלחת בית העסק.

לכאורה, בין שני ערוצים אלו קיים אינטרס משותף, והוא הצלחת העסק ובסופו של יום לקיחת פרנסה לביתו של כל אחד מן העובדים בחברה, אולם לא מעט מקרים מעידים על כך שבחברות עסקיות רבות, גדולות כקטנות, קיים קצר בתקשורת בין המחלקות השונות, אשר מוביל להפסד רווחים במקרה הטוב, ולפשיטת רגל במקרה החמור יותר. לכן, ועל מנת להימנע ממצבים כמו אלו אשר נזכרו קודם לכן, חשוב מאוד להקפיד בכל עסק לנהל את הממשקים השונים באופן הנכון, הברור והמשתלם ביותר מבחינה אישית וכלכלית כאחד.

כיצד ניתן ללמוד לנהל ממשקים שונים על הצד הטוב ביותר?

ניהול ממשקים נכון הוא ללא ספק עניין חשוב ומשמעותי אשר ביכולתו להשפיע כל כל בית עסק, ולכן על מנת למנוע מצב בו בית עסק קורס או מפסיד רווחים, הוקמו לא מעט סדנאות אשר מטרתן היא להקנות כלים למנהלים בכירים על מנת שיוכלו לנהל ממשקים בצורה עסקית ונכונה. במסגרת סדנאות אלו, נלמדים ערוצי ממשק שונים ומבנם, ערוצי תקשורת אשר רלוונטיים לאותו ממשק אשר בעקבותיו ניגש אדם לסדנת ניהול ממשקים, ניתוחים שונים אשר יועילו לעתיד הארגון ועוד שלל נושאים אשר עיקרם הוא שיתוף פעולה בין יחידות על מנת להגשים מטרה אחת ומשותפת.

פוסטים נוספים