ניהול אותנטי

דווקא בעולם של ריאליטי, כוכבי בזק והערצה לסלבס ומותגים בעולם הארגוני כבר מתחילים להבין ולהפנים את היתרון המהותי של אותנטיות.
לפני שמתחילים לדבר על ניהול אותנטי יש מקום להגדיר אותנטיות הלו היא איכות המתייחסת למעשה לאנשים שחיים בהתאם לאמת הפנימית שלהם ולא מונעים מהשפעות חיצוניות.
אנשים שנמצאים בהגשמה וסיפוק עצמי ושיש איזון בין העשיה לשאיפות, או אם תרצו בין הרצוי למצוי אצם. אנשים אותנטיים מונעים מתוך מניעים פנימיים ובשלמות עם האני העצמי שלהם, בשונה מאנשים אחרים שמונעים מגורמים חיצוניים שלא בהכרח תואמים את הצרכים והיכולות האישיות שלהם.
ניהול אותנטי היא גישה ארגונית שהתפתחה מעולם הפסיכולוגיה.

מדוע ניהול אותנטי ?

בעולם שבו ערך העבודה יורד והערכים שמשתלטים אינם תמיד עומדים בקו ישר עם הרצון לעבוד למען העבודה אותנטיות מפיחה רוח חדשה למערכה.
ניהול אותנטי הוא ניהול שבו נוצרת מערכת יחסים בין המנהל לעובדיו שמבוססת על ערכי עשיה ואינה מונעת מגורמי רווח או תועלת אישית.
המנהל האותנטי הוא מנהל שמקבל החלטות על בסיס השקפתו האישית ולא למען ריצוי או מתוך הטיות חיצוניות.
השפעותיו של המנהל האותנטי הן מאד מעוררות ומחדשות על עובדיו ומשפיעות באופן חיובי גם על מערכת היחסים שבין המנהל לעובדים ובין העובדים לעמיתיהם ולקוחותיהם.

גישה אותנטית מעודדת נטילת אחריות, יצירתיות וחשיבה ביקורתית יותר. עובדים שעובדים תחת הנהלה אותנטית מפתחים גם הם ערכים חדשים ובכך מעמיקים את מידת המחויבות שלהם הן כלפי העבודה עצמה והן כלפי הארגון והמנהיג שלהם.
ניהול אותנטי היא גישה הולכת וגדלה שמקבלת יותר ויותר מודעות בקרב השוק העסקי והארגוני- וזה בהחלט גישה שניתן לישמה.

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.