מקסום הרווח במשא ומתן

יכולת ניהול משא ומתן בצורה יעילה הינה ללא ספק כלי חשוב אותו נדרש לפתח כל איש עסקים באשר הוא ללא עוררין. ניהול משא ומתן ענייני היא למעשה הדרך להבטיח את הרווח של כל אחד מהצדדים, כאשר ברוב במקרים קיים ‘ספק’- אדם או חברה אשר מספקים שירות, מוצר או ידע, ולקוח- אדם או חברה אשר זקוקים לשירות/מוצר/ידע מסיבותיהם שלהם. למה תורמת יכולת ניהול משא ומתן מפותחת וכיצד היא מועילה לכל אחד מהצדדים? על כל זאת ועוד במאמר שלפניכם.

ניהול משא ומתן הוא כלי המסייע לשמור על האינטרסים של כל אחד מהצדדים

כאשר שני צדדים מגיעים למצב בו מתנהל מו”מ, הרי שברור מאליו שהעסקה העתידה להיסגר מעניינת את שני הצדדים, כאשר הנושאים למיקוח הם ברוב המקרים מחיר השירות/מוצר (אינטרס הספק, שכן ככל שהמחיר גבוה יותר כך הרווח הכלכלי גדול יותר), והיקף השירות או מוצרים נוספים הנלווים אליו (אינטרס הלקוח, אשר מעוניין לקבל כמה שיותר בעבור כספו). דבר נוסף אותו חשוב לציין, הוא כי בניגוד לעבר, בו לקוחות רבים נהגו להתמקח על המחיר אותו הם משלמים לספק, הרי שהיום קיימת מודעות רבה לעלויות מוצרים ושירותים שונים, בין היתר בזכות סקרי שוק המבוצעים על ידי אנשים רבים וכן בזכות אתרי אינטרנט המציעים השוואת מחירים עניינית, וכתוצאה מכך עיקרו של המשא ומתן מצידו של הלקוח נעוץ כאמור בהיקף השירות או בכמות המוצרים אותם באפשרותו לקבל מהספק ללא תוספת תשלום או בתשלום מועט נוסף.

פעולות שיש לעשות על מנת למקסם את הרווחים

על מנת למקסם את הרווח ככל הניתן בעת קיום משא ומתן, אחד מן הדברים החשובים ביותר אותם מומלץ לבצע הוא בדיקה ראשונית של המחירים המקובלים בשוק- הן מבחינת הספק והן מבחינת הלקוח. הסיבה אשר בגינה מומלץ גם לספק לבדוק מהם המחירים הניתנים בשוק בעבור השירות או המוצר אותו הוא מציע, היא שיהיה זה מופרך להגיע למשא ומתן עם מחיר גבוה מדי ולא סביר, והדבר עשוי להתפרש בעיני הלקוח הפוטנציאלי כלא כדאי ואף להוביל לפגיעה בעסקה שעתידה להתקיים. כמו כן, כלקוח מומלץ להכיר ולו באופן שטחי את השירות או המוצר בו הוא מתעניין, וזאת על מנת להפגין ידע במהלך המיקוח וכן על מנת להכיר מוצרים או שירותים נלווים אותם יוכל להשיג במהלך המו”מ.

מעוניינים ללמוד כיצד לנהל מו”מ מוצלח יותר עבור החברה? העסק הפרטי? או בשביל עצמכם? מוזמנים להתרשם מסדנת ניהול משא ומתן שאני מעביר. לפרטים נוספים לחצו כאן 

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »