אימון צוותים

התארגנות צוותית היא חלק מהמרקם האנושי וכך היה לכל אורך שנות ההיסטוריה. אנשים הם יצורים חברתיים וקבוצה היא אחת מההתארגנויות הנפוצות ביותר של האוכלוסיה, באשר היא. מטבע הדברים- גם העולם העסקי והארגוני בנוי ברובו מצוותי עבודה שתפקידם ליזום, להוביל ולהוציא לפעול תוכניות שונות. למעשה, אם נבחן לעומק את בתי העסק והארגונים השונים בעולם כולו, נגלה כי מרביתם מורכבים מצוותים שונים הנמצאים בתוך מחלקות שונות וכולם יחד מהווים למעשה את הבסיס והמהות של הארגון או בית העסק. כל קבוצה מורכבת מבודדים אינדווידואליים כשהצלחת הקבוצה טמונה ביכולת לאפשר לכל אינדווידואל בקבוצה להביע את הכישורים והיכולות שלו תוך סנכרון של כל האינדווידואלים לידי עבודה משותפת לקראת מטרה אחת.

מהות תהליכי אימון ופיתוח צוותים

תפקידו של אימון צוותים הוא להקנות כלים, להטוות דרך ולאפשר לצוות להפיק את המקסימום משיתוף הפעולה, תוך מינוף האתגרים השונים שיכולים לעלות בעבודת הצוות לכדי יתרונות מהותיים שיקדמו את הליך העבודה.

למרות הנטייה החברתית להתאגד בקבוצות ועל אף היתרונות הרבים אשר טמונים בחיים ועבודה קבוצתית, אין ספק שמדובר על מסגרת מאתגרת וזאת בעיקר לאור העובדה שאנחנו חיים בעידן שבו החשיבות והמודעות כלפי האינדוידואליות של כל פרט עולה, מה שעלול ליצר אנטריגות וחיכוכים, במיוחד כאשר ישנה חוסר התאמה בין רצונות וצרכים, הרצון לשליטה והובלה, והצורך לביטוי שלעיתים נחסם על ידי צורך לביטוי של פרט אחר באותה הקבוצה.

אימון ופיתוח קבוצות הינו תהליך שבו כל אחד מאנשי הקבוצה מקבל כלים שבעזרתם הוא לומד לשתף פעולה עם יתר חברי הקבוצה, לעבוד במקביל ולהגיע לפרודוקטיביות שתאפשר לו לקבל מרחב ביטוי תוך שמירה על מרחב הביטוי של החברים האחרים בקבוצה.

במסגרת תהליך האימון נלמדות טכניקות שונות שמסייעות להפוך את העבודה בקבוצה לאפקטיבית יותר ובכך למעשה הופכת את העבודה למהנה יותר ומתסכלת פחות. האימון מסייע ללמוד ולפתוח ערוצי תקשורת בין חברי הקבוצה ומנהליה, מסיע לזהות גורמים חוסמים ומעכבים ולעקוף אותם ועוד.

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »