אימון עסקי להצלחה

על מנת לנהל עסק באופן הטוב, המוצלח והרווחי ביותר- ברוב המוחץ של המקרים לא די בכישורים מקצועיים בלבד. ניהול עסק מצריך מן המוביל במושכותיו יכולות ניהול מרובות ביניהן יכולת הנעת עובדים, יכולת ניהול משא ומתן עסקי לגיטימי, יכולות שכנוע וכמובן יכולות תקשורת משובחות שאמורות לבוא לידי ביטוי מול העובדים, המנהלים הנוספים ומול לקוחות ו/או ספקים איתם לבית העסק יש קשרים עסקיים.
לא כולם נולדים עם כישורי ניהול פנומנליים, או רוכשים אותם באופן טבעי במהלך חייהם, ולכן בשלב בו יש צורך ורצון לנהל עסק שגם יניב הכנסות ויוביל לתוצאות ראויות, אנשים רבים פונים לרזי האימון העסקי.

מהו אימון עסקי?

אימון עסקי הוא כלי מקצועי שמסייע להגשים מטרות. לכלי זה חשופים מנהלים בכירים, פוליטיקאים ואנשי עסקים עצמאיים שנים ארוכות.
מטרתו של האימון העסקי היא אינה להקנות ידע ספציפי ומוגדר למאומן, שכן הוא מסייע למגוון בתי עסק העוסקים בתחומים שונים, אלא מטרתו היא לעזור למאומן לרכוש מיומנויות עסקיות ואישיות שיתאימו ויקדמו אותו ואת בית העסק אותו הוא מנהל, או לחילופין מעוניין להקים בעתיד, על הצד הטוב ביותר.
חשוב לציין כי קיימים מספר סוגים של סדנאות אימונים עסקיים, כאשר כל אימון מותאם למאומן על פי צרכיו האישיים וצורכי העסק. בין היתר, ניתן לבחור ולעבור סדנת אימון עסקי תוך התמקדות בחידוד מיומנויות התקשורת בין  העובדים והמנהלים, סדנת אימון עסקי המתמקד בשיפור כושר הנעת העובדים ושיפור מיומנויות ניהול נוספות, סדנת אימון עסקי שמטרתן לעודד יציאה ממשברים כאלו ואחרים, ועוד. ניתן כמובן לבחור ולערוך אימון עסקי כולל אשר במסגרתו יונחלו מיומנויות מגוונות שיתאימו לשלל מצבים בהם עשוי להיתקל מנהל ולרוב בתי העסק הקיימים.

מאמנים עסקיים מובילים להצלחה

התלות העסקית בגורם חיצוני  שאינו בהכרח מנוסה בניהול מפעל ייצור בו מועסקים 500 עובדים לצורך העניין, עשויה לעיתים להרתיע אנשים מלשכור שירותי אימון עסקי ממאמנים כאלו ואחרים, ולא בצדק. כאמור, אימון עסקי הוא אימון שמתמקד באחוז גדול מן המקרים בגישת המאומן ובהנחלת מיומנויות אישיות ולא בהכרח מקצועיות, שיתאימו לתפקידי ניהול נוספים וגם לחיים האישיים.
מאמנים עסקיים הם לרוב אנשים להם רקע ניהולי עשיר בתפקידי מפתח בחברות מוכרות וגדולות, משם למעשה שאבו את מיומנויות הניהול והתפקוד האישי אותם הם מנחילים לאנשים אותם הם פוגשים במסגרת אימונים עסקיים. 

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »