אימון מנהלים

פתיחת חברה עסקית חדשה היא ללא ספק פעולה אשר אינה מובנת מאליה. לאור התחרות הרבה הקיימת בין בתי העסק הפועלים באותו תחום, על כל עסק ועסק להוכיח את עצמו כל פעם מחדש, ולהתאמץ באופן יומיומי על מנת להוביל או לכל הפחות לבלוט מעל ליתר בתי העסק המתחרים בו.

מהו אימון למנהלים וכיצד ניתן להשתמש בו כאמצעי לייעול בית העסק?

אימון מנהלים הוא אימון עסקי לכל דבר ועניין, אשר באפשרותו להנחות ולהנחיל למנהלים, זוטרים ובכירים כאחד, מגוון כלים אשר יסייעו להם להתמודד עם סיטואציות שונות בהם הם נתקלים במסגרת עבודתם.
לדוגמא, מצב אשר בו אחד מן העובדים מתקשה לבצע את עבודתו בצורה ראויה על אף שבאמתחתו כל הנתונים המתאימים , מצריך התערבות של מנהל אשר יידע כיצד לעודד את העובד להיפתח וכיצד לגרום לו להתקדם ולבצע את המשימות המוטלות עליו כראוי.

רוב המנהלים שייתקלו בסיטואציה כמו זו, סביר שיוותרו על העובד ויישכחו מהפוטנציאל שגילו בו בעת שכירתו לעבודה, אולם מנהל איכותי, אשר רכש מיומנויות ניהול במסגרת מקצועית יוכל להדריך ולקדם את העובד מבחינה מקצועית ואישית כאחד. כך למעשה, אימון מנהלים מסייע לקדם עובדים, רעיונות, פיתוחים ושלל דברים נוספים אשר עשויים לגרום להגדלת בית העסק, פעילותו וכמובן רווחיו הכלכליים.
מעבר לתרומה של אימון מנהלים לחיים המקצועיים של המנהל העובר אותו, חשוב להבין כי אימון מנהלים מנחיל כלים ותכונות אשר עשויים להשפיע רבות גם על חייו הפרטיים של המנהל. כושר שכנוע, יכולת ניהול משא ומתן, כושר מנהיגות וכדומה אומנם נתפסות כתכונות עסקיות, אל אל לנו לשכוח כי גם בחיי היום יום שלנו אנו נתקלים בשלל מצבים אשר מצריכים מאיתנו לשכנע, להוביל ולעיתים גם למכור רעיון או מחשבה על מנת להשיג את מבוקשנו ולהגשים את שאיפותינו במהירות רבה.

אילו מנהלים מתאימים לסדנת אימון מנהלים?

אימון מנהלים הוא אימון אשר מתאים למגוון רחב מאוד של מנהלים, ללא קשר ישיר לתחום עיסוקם הספיציפי ולכמות האנשים עליהם הם ממונים, שכן הוא עוסק בהקניית מיומנויות ניהול וכלים אנושיים לתפעול מצבים, ואינו קשור בשום אופן להקניית ידע מקצועי מכל סוג.
לרוב, במסגרת אימוני מנהלים ניתן למצוא מנהלים זוטרים אשר קודמו מתפקיד שטח לתפקיד ניהולי ולכן חסרי ניסיון בהתמודדויות עם מצבים עסקיים שונים, אך חשוב לציין כי גם מנהלים ותיקים ומנוסים נעזרי ברזי האימון העסקי, במקרים בהם מיומנויות ניהול מסוימות כמו ניהול משא ומתן או כושר שכנוע נדרשות לתפקידם, ואינן באות לידי ביטוי בשטח.

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »