אימון אישי ועסקי

התחושה כי איננו נמצאים על המסלול הנכון- בין אם מבחינה אישית ורגשית ובין אם מבחינה מקצועית, היא תחושה שאינה זרה לרבים מאיתנו. חשש מכישלון הוא חשש שמנחה באופן טבעי בני אדם רציונליים שמעוניינים לנהל את חייהם או את העסק שלהם באופן הנכון ביותר, דבר שמפנה אותם לעיתים קרובות לקבלת עזרה מקצועית לגיטימית.
בין בעלי המקצוע הלגיטימיים אשר באפשרותם לסייע בהגשמת מטרות ובתכנון הדרך אליהם, ניתן למצוא את המאמנים האישיים או העסקיים (בהתאם לצורך, כמובן)

אימון אישי

אין זה סוד כי החיים טומנים בחובם הרבה מאוד הפתעות ואתגרים שעשויים לגרום לנו לעיתים קרובות להרגיש חוסר ביטחון, רגשי נחיתות ועוד.
אחת הדרכים הנפוצות ביותר בעת האחרונה שיכולות לסייע לנו להתמודד עם מצבים כאלו ואחרים ועם תחושות לא נעימות שמתחוללות עמוק בתוכנו, ובעצם לפתוח דלת לחיים חדשים וטובים יותר, הוא האימון האישי.
אימון אישי מתחלק לשני חלקים, כאשר ניתן לשלב בין שניהם או לחילופין לבחור באחד מהם שיהווה את עיקר האימון.
החלק הראשון באימון אישי מתמקד ברגש המטופל ובעיצובו. אימון זה מתאים ברוב המקרים לאנשים שחיים את חייהם בהתאם לציפיות הסביבה, לאנשים חסרי ביטחון, לאנשים שלא מרגישים נוח עם עצמם מבחינות שונות או מסוימות וכדומה. במסגרת אימון זה, עוברים אנשים אלו תהליך שעוזר להם לבחון את עצמם מבחינה אובייקטיבית ולשנות גישה מבפנים ובאופן רצוני.
החלק השני בו מתמקד אימון אישי הוא השגת מטרות. לא מעט אנשים רואים את עצמם בנקודה מסוימת בעוד X שנים (נקודה זו, חשוב לציין, יכולה לגעת במגוון תחומים כמו זוגיות, משפחה, מקצוע ועוד) ולא יודעים כיצד לפעול ומאיפה להתחיל על מנת להגשים את מטרתם ואת חזונם. במסגרת אימון אישי המתמקד בהגשמת מטרות, ייבנה המטופל בצוותא עם המאמן האישי תוכנית מפורטת על פיה עליו לפעול, ובמקביל יונחלו מיומנויות שיסייעו לו להגשים את חזונו ולפעול על הצד הטוב ביותר.

אימון עסקי

אימון עסקי, הידוע בשמות נוספים כמו אימון מנהלים, ייעוץ ארגוני ועוד, הוא אימון הנוגע בעיקר למיומנויות ניהול על פיהן מנהלים בכירים אמורים לפעול על מנת לסחוף ולהוביל את הארגון בראשו הם עומדים למקום של שגשוג כלכלי, הצלחה וגדילה.
במסגרת אימון עסקי, מונחלים למנהלים ולאנשי מפתח בחברה כישורים חברתיים ועסקיים שמתאימים לשלל סיטואציות שעשויות להופיע במהלך החיים. בין היתר, במסגרת אימון עסקי ניתנים כלים התורמים לשיפור יכולות מסוימות של המאומן כמו יכולת שכנוע, יכולת הנעת עובדים ויכולת ניהול משא ומתן לגיטימי ונכון. בנוסף, אימון עסקי מתמקד גם במתן כלים שיסייעו למנהלים לנהל תקשורת נכונה עם עובדים ועמיתים בארגון או מחוצה לו.

פוסטים נוספים

להטיס את הפרפרים במבנה מהדורה חדשה מעודכנת ומקיפה

'להטיס את הפרפרים במבנה'

ספר מקצועי במהדורה חדשה, מעודכנת ומקיפה
יוצא לאור!
אם חשוב לך להפוך למנהיג הפרזנטציה זה הזמן לקחת חלק בהוצאה לאור של הספר אשר ממתין להדפסה ♡