קורס ניהול משא ומתן

מחיר: 1,100 ₪

מחיר: 700 ₪

בחר עד 10 תשלומים בהליך הרכישה

תכולת הקורס: ניהול משא ומתן

יצירת WIN WIN בכל משא ומתן ומיקסום ההצלחה במשא ומתן

לנהל משא ומתן בהצלחה תוך מיקסום הרווח ויצירת win win עם הצד השני.
מגוון כלים פרקטיים, עם ניסיון הצלחה מוכח, בהם כל אחד יכול להשתמש ביום יום.

תועלות קורס משא ומתן

 • שיפור התוצאות העסקיות 
 • הגדלת היקף המכירות 
 • הגברת נאמנות הלקוחות
 • הגדלת מספר הלקוחות החדשים
 • מיצוב גבוה יותר של העסק והמוצרים.
 • צמצום היקף ועוצמת ההתנגדויות בתהליך המכירה והמשא ומתן
 • חסכון בזמן ובאנרגיה  בתהליך המכירה והמשא ומתן.

מה תלמד בקורס?

 • עקרונות בניהול משא ומתן
 • הכנה למשא ומתן
 • פתיחת המשא ומתן
 • טקטיקות במשא ומתן

הפרקים והשיעורים בקורס: ניהול משא ומתן

בחר פרק ולחץ על הצג שיעור
ניהול משא ומתן רשימת שיעורים 13 שיעורים
שיעור 1 – פתיחה הצג שיעור
שיעור 2 – מהו משא ומתן מוצלח ואפקטיבי הצג שיעור
שיעור 3 – הפרד את האנשים מהבעיה הצג שיעור
שיעור 4 – התמקד באינטרסים ולא בעמדות הצג שיעור
שיעור 5 – המצא אופציות לרווח עתידי הצג שיעור
שיעור 6 – הכן אלטרנטיבה לכישלון במשא ומתן הצג שיעור
שיעור 7 – הכנה למשא ומתן הצג שיעור
שיעור 8 – השלב המקרב הצג שיעור
שיעור 9 – השלב המברר הצג שיעור
שיעור 10 – טקטיקטות בשלב הפתיחה הצג שיעור
שיעור 11 – טקטיקטות בשלב האמצע הצג שיעור
שיעור 12 – טקטיקות בשלב הסיום הצג שיעור
שיעור 13 – סיכום הצג שיעור
זה יכול לעניין לדעתך מישהו נוסף?
ניתן, רצוי ואף מומלץ לשתף 
 

מה זה משא ומתן?

ניהול משא ומתן בהגדרתו הוא לנהל דיון בו שני הצדדים בסופו של דבר מסכימים על דבר משותף היכול להיות עיסקה, מחלוקת וכדומה. כמה פעמים הרגשתם שהסכמתם להליך מסויים בלית ברירה? אומנם הסכמתם אבל הרגשתם שאתם יכולים להוציא יותר?

בין אם אתם מודעים לזאת או שלא, אתם מנהלים משא ומתן במהלך חייכם הרבה פעמים ואפילו מספר פעמים ביום. עם הילדים, בני הזוג, חברים וכמובן בעסקים. לרוב בניהול משא ומתן, האחד שהכח, הידע והיכולות נמצאים בידו ינצח. אך משא ומתן אינו אבסולוטי וחד צדדי כלפי הצד החזק. גם אם האינטואיציות שלכם, התחושות והביטחון שלכם מסמנים לכם אחרת ושהסיכויים שלכם להצלחה נמוכים , ישנם דרכים יעילות לשנות את כיוון המשא ומתן וליצור win win או לשנות אותו לגמרי לטובתכם. לפעמים, מילה אחת בלבד יכולה להחזיר את השליטה לידכם בעת מו”מ.

מה לומדים בקורס ניהול משא ומתן?

בעולם עסקי ותחרותי, נדרשת יכולת גבוהה לניהול משא ומתן על מנת למקסם תוצאות עסקיות. זאת תוך כדי שילוב מיומנויות של תכנון מדוקדק, תקשורת בינאישית מפותחת, ניהול נקודות עוצמה ושימוש בטקטיקות שונות. הקורס נותן מענה לפיתוח מיומנויות אלה.

מהם 5 העקרונות עליהם מתבסס משא ומתן אפקטיבי?

התמקדות באינטרסים ולא בעמדות

עמדות הן התוצר המילולי של אינטרסים. משא ומתן המתמקד בעמדות לא מתנהל על הנושאים המהותיים שהם האינטרסים של שני הצדדים, אלא מתמקד על העמדות, האופן בו שני הצדדים מביעים את האינטרסים מתאפיין בתחרותיות, מתמקד על הרצון להנחיל את העמדה ומפחית את הסיכויים להשגת הסכם מוצלח. במקרים אלה הופך המשא ומתן פעמים רבות על למאבק על כבוד (האגו שלך נעשה מזוהה עם העמדה שלך).

ניהול מו”מ שמתמקד רק בעמדות, ברוב הפעמים יוביל לפשרה ולא להסכם של WIN\WIN. במצבים אחרים הוא עלול להתפוצץ ולא יצליח להסתיים בהסכם.

העמדה מייצגת את מה אני רוצה. עמדה מייצגת הדרישות המוחשיות שלי –כסף תנאים, זמן מקום.

צריך לעבור לדיון באינטרסים – למה אני רוצה את זה. העמדה היא אישית, האינטרס הוא מה שעומד מאחוריה, הצורך שבו. למה אני רוצה את הסכום הזה? מה עומד מאחורי הבחירה שלי? לכל אינטרס אפשר לקשור כמה עמדות שיספקו אותו. בד”כ אנשים מאמצים את העמדה הברורה להם. לכל עמדה יש כמה אינטרסים, כשהמטרה להגיע להסכם טוב יותר.

התבססות על קריטריונים אובייקטיביים

הסכמה לגבי קריטריונים של משא ומתן מסייע מאוד לנהלו ולהגיע להצלחה. זאת בשל העובדה כי קריטריונים הם אובייקטיביים ולא מזוהים עם אף צד. יש סיכוי גבוה להסכמה לגבי הקריטריונים וכך ישנו סט של קריטריונים ומדדים אובייקטיביים. הם למעשה חיצוניים למשא ומתן.

ניתן לסכם קריטריונים הנוגעים לנוהלי המשא ומתן כגון: לוח זמנים נוח לכולם הכולל מועדי הישיבות ומשכן, משתתפי הישיבה, רוטציה בתפקיד היו”ר, סנקציות ברורות והגנות לחוסר תגובה להצעה וכו’. כאשר עולה בעיה או קושי בתהליך המשא ומתן, כדאי להתייחס לנושא קודם כל מבחינת תהליך ההתייחסות: הפתרון המסוכם יהיה לפי תוצאות מסוימות, תוך לוח זמנים מוגדר, עם המאפיינים הבאים…וכו’.

בניית אלטרנטיבה  – מחפשים אסטרטגיות? הכירו את ה-BATNA החלופה הטובה ביותר להסכם שיושג במשא ומתן.

BATNA – Best Alternative To A Negotiated Agreement

ה- BATNA היא למעשה האלטרנטיבה שיש למצב שבו אין הצלחה להגיע להסכם במשא ומתן. לא תמיד ישנה אלטרנטיבה.לעתים אנו באים למשא ומתן ללא BATNA. לעיתים אנו באים עם מספר BATNOT. גם כשישנן מספר BATNOT אפשר לדרג אותן לפי סדר עדיפות. ה- BATNA משמשת עבורנו כלי להעריך את התנהלות המשא ומתן ואפקטיביות ההסכם המתגבש.

אחד הדברים החשובים לגבי ה- BATNA שהיא אינה תלויה באף צד במשא ומתן. היא עומדת מחוץ למשא ומתן. ניתן לממשה ללא המשא ומתן.

חשוב לפתח ולחזק את ה-BATNA שלך. צריך לעבוד עליה ולהכין אותה. צריך לעשות מאמצים שהיא תהיה קונקרטית, ברת השגה, ניתנת למימוש ואטרקטיבית.

המצא אופציות לרווח הדדי

המשמעות של חלופות לרווח הדדי, היא הגדלה העוגה. לעיתים הפתרון מצריך חשיבה יצירתית וראיה כיצד אנו מגדילים את העוגה וכך מצליחים היכן שלא נצליח במשא ומתן קונקרטי. חשיבה זו יכולה להצליח רק אם אנו פועלים מתוך גישה של win/win .חשיבה יצירתית למעשה דורשת מאיתנו לשנות את מסגרת החשיבה שלנו. להסתכל על הדברים באור אחר, לנסות לתת לדברים משמעויות נוספות. הדרך שבה אנו רואים הבעיה אינה הדרך היחידה לראות אותה. יכול להיות שאם נשנה את מסגרת ההתייחסות שלנו, היכולת להגיע להסכמים אפקטיביים תהיה משמעותית יותר. כמובן ששינוי מסגרת החשיבה משפיע לא רק על החשיבה אלא גם על ההתנהגות במשא ומתן.

הפרד את האנשים מהבעיה

הצלחה של משא ומתן מותנית במידה רבה ביכולת שלנו להפריד בין האנשים לבעיה. תקשורת בריאה בין אנשים עם אינטרסים שונים היא מפתח להצלחה במשא ומתן. אינו בוחרים בדרך כלל את האנשים איתם ננהל משא ומתן וחשוב כי התהליך יתבצע מתוך מקום של כבוד, הערכה, אמינות ופתיחות.

יש אלה החושבים כי לא ניתן ללמוד לנהל בהצלחה משא ומתן בקורס או בסדנה. באמצעות קורס מו”מ דיגיטאלי, לימודים באינטרנט. ניסיוני מראה אחרת. הנחתי אין ספור סדנאות ואימנתי מנהלים רבים. ראיתי כיצד ניתן ללמד את הכלים. כיצד ניתן להצליח ליישם את הכלים ולהצליח יותר, להרוויח יותר.  אין ספק כי לעבודה צמודה עם מנהלים יש יתרון על לימוד נושא ניהול המשא ומתן באמצעות קורס מו”מ אינטרנטי, ובכל זאת הכלים שמקבלים בקורסים שהכנתי, שמועברים כקורסים און ליין, מועברים בצורה ברורה וקלה ליישום. 

ניתן כמובן להמשיך לייעוץ של המנחה המלווה את המנהל ומסייע לו להטמיע את הכלים ולהצליח. ייעוץ וליווי זה יכול להתבצע גם כן, גם בפגישות פרונטאליות פנים אל פנים וגם בשיחות ועידה, שיחות זום או בכל פורמט של הדרכה דיגיטאלית והדרכה מרחוק.

קיימת אפשרות להמשיך את הקורס הדיגיטאלי במפגש פרונטאלי עם מספר מנהלים על מנת ליצור קבוצת למידה ויישום של הכלים וכן ללוות מספר משתתפים אשר רכשו את הקורס בפורמט של שיחת ועידה או הדרכה דיגיטאלית על מנת לסייע להם להצליח ליישם את הכלים.

קורס ניהול משא ומתן חשוב מאוד להשגת היעדים ומטרות האירגון. אתם מוזמנים לבקר בדף קורסים דיגיטלים בו יש קורסים מעניינים למנהלים שרוצים לפתח מיומנויות חדשות בתחום הניהול.

אנשים שקנו קורס זה התעניינו גם בקורסים הבאים:

קבלו פרטים על הסדנאות וההרצאות

הזדמנות מיוחדת להתפתחות אישית ומקצועית! הצטרפו עכשיו לסדנאות והרצאות מרתקות שתוכלו להעניק לצוות שלכם, ותפתחו את הפוטנציאל העסקי והארגוני.