פרזנטציה מנצחת

פרזנטציות, או מצגות, הן חלק בלתי נפרד מהנוף העסקי של העולם המודרני, בין אם מדובר על עולם ההייטק, פיננסים, עולם הפרסום או האקדמיה- פרזנטציות הן הדרך הנפוצה והמקובלת ביותר להעברת רעיונות, סיכומים, ביצוע מכירות והובלה של תהליכים שונים.

לקיחת תוכן והפיכתו להרצאה כובשת שסוחפת איתה את קהל היעד זה לא דבר פשוט ואתגר לא קטן אבל זה לגמרי אפשרי. פרזנטציה מנצחת מחייבת תכנון מוקדם ומוצלח ומחייבת הלימה בין התוכן שאותו רוצה להעביר הדובר לבין איך שהוא משדר את הדברים, זאת כדי שקהל היעד יאמין לדברים שנאמרים ולמוצג בפניהם.

איך בונים מצגת מנצחת ?

פרזנטציה מנצחת יכולה לסייע לכם לממש את היעד שלכם ולהגיע למטרה שהצבתם בפניכם ולכן, יש לדעת איך להתכונן ולבנות את המצגת בצורה נכונה שתציג אתכם ו/או את המוצר שלכם בצורה נכונה. לפניכם כמה טיפים חשובים להעברת פרזנטציה בשיטת עופר רשף:
  1. הפגינו תשוקה והתלהבות למסר המוצג.
  2. השתמשו בקול שלכם בצורה נכונה, אם במהירות הדיבור, הטון והעוצמה שלו והסתייעו בו כדי להדגיש נקודות במהלך הפרזנטציה, להביע תחושות ולהשיג את תשומת לב הקהל שלכם.
  3. כך גם השתמשו בגוף שלכם ושמרו על שפת גוף חיובית ונינוחה עם תנועות גוף פתוחות המשדרות ביטחון עצמי, זהו אחד המרכיבים המהותיים ביותר להעברת המסר בצורה מוצלחת.
  4. צרו קשר עין וחייכו לקהל שלכם, כך תבנו מערכת יחסים המושתתת על אהדה והבנה אשר תסייע לכם להיות מתוחים פחות ולהרגיש שאתם עומדים בפני אנשים מוכרים לכם.
  5. פתיחת הפרזנטציה שלכם היא הרגע החשוב ביותר, תדאגו לרתק את הקהל אליכם כבר מהרגע הראשון.
  6. נסו להכניס לפרזנטציה שלכם דוגמאות מחיי היום-יום. אנשים מתחברים לסיפורים מציאותיים אשר לוכדים את תשומת לבם וגורמים להם להיות מעורבים יותר.
  7. תתמקדו בהעדפות ובצרכי הקהל שלכם כדי שהפרזנטציה תיגע בקהל ותבטיח שהוא יקבל את המסר ואת הרעיונות שלכם כפי שאתם מעוניינים שיקבל.
  8. תתמקדו במסר העיקרי שאתם מעוניינים שהקהל שלכם יפנים כדי שהפרזנטציה שלכם תהיה עניינית וקצרה וותרו על דברים שוליים.
  9. הכי חשוב – תנשמו, תירגעו ותיהנו.

החשיבות של הפרזנטציה מנצחת

רוצים לדעת יותר איך ליצור פרזנטציה מנצחת? אתם מוזמנים להכיר וללמוד את קסמיה של פרזנטציה מנצחת- החל משלב הגדרת המטרות, דרך איסוף המידע ועד לשליטה על שפת הגוף בעת הצגת הנושא- כך שתוכלו למקסם את מלוא הפוטנציאל שטמון בהזדמנות שכבר ניתנה לכם להציג את הרעיון או הנושא שלכם. העניקו לעובדים ולמנהלים שלכם הזדמנות אמיתית לצמוח!

סרטונים
עופר רשף – ניהול אפקטיבי של עקומת הקשב של הקהל
עופר רשף פרזנטציה אפקטיבית להיות מנהיג החדר
עופר רשף פרזנטציה אפקטיבית להביא את כל כולך לפרזנטציה

פוסטים נוספים

הרצאות לחברות הייטק

הרצאות לחברות הייטק

חברות הייטק נושאות במקרים רבים את הדגל לאופן הניהול הנכון של החברה הן מול גורמים חיצוניים והן מול העובדים. הסיבה לכך היא שמנהלי החברה כל

קרא עוד »