צור קשר

*
*
*
checked

  • לרוץ אל האושר

טיפול בהתנגדויות

כל מי שעוסק בניהול, בין אם זה ניהול של מחלקה בתוך חברה גדולה ובין אם זה ניהול של החברה כולה, יודע שזה לא באמת פשוט להיות מנהל. לעיתים מהצד נדמה לנו שניהול זה עניין של תענוג, כי מקבלים בו הרבה כבוד, אבל האמת היא שזה לא רק עניין פשוט. לי באופן אישי לא היה ברור עד כמה זה מורכב, אך אני חייבת לציין שכבר ביום הראשון בתפקיד הניהול שלי, הבנתי שזה לא הולך להיות תענוג כל כך פשוט. אחד הדברים שהיו לי יותר מסובכים כבר מהרגע הראשון, היו הנושא של טיפול בהתנגדויות, ולא כל כך ידעתי מה לעשות כדי להתמודד עם זה בצורה טובה.

טיפים על טיפול בהתנגדויות

כבר ביום הראשון של הניהול שלי ראיתי שלא כל העובדים יסכימו איתי על מה שאני עושה, והיה לי ברור שטיפול בהתנגדויות שלהם יהיה חלק מהעבודה שלי. בהתחלה לא לקחתי את הנושא יותר מידי ברצינות, כי תיארתי לעצמי שעם נחמדות אוכל לטפל בהתנגדויות שלהם בצורה טובה מספיק. יחד עם זאת, ככל שחלף הזמן התחלתי להבין יותר ויותר כי טיפול בהתנגדויות זה עניין רציני שצריך ללמוד אותו וצריך לקבל עליו כמה טיפים חשובים מאנשים שיש להם ניסיון. נכנסתי לאתרים באינטרנט שעסקו בנושא של טיפול בהתנגדויות, וגיליתי שאני ממש לא המנהלת היחידה שנאלצת להתמודד עם כאלה התנהגויות לא נעימות. גיליתי שטיפול בהתנגדויות זה משהו שרוב המנהלים הצעירים צריכים להתמודד איתו, כי מה שעושים רוב העובדים כאשר רק מגיע מנהל חדש, הוא להתנגד לו, וגיליתי שזה גם טבעי. קראתי הרבה על הנושא, וככה הצלחתי לקבל כל מיני טיפים טובים שעזרו בהתמודדות עם הטיפול בהתנגדויות של העובדים השונים.

 

העובדים בעדי

היום בדיעבד, אחרי שעבר כבר לא מעט זמן, אני חושבת שהתמודדתי לא רע עם ההתנגדויות של העובדים שלי. אני חושבת שאת רובם הצלחתי לשכנע בדרכים שונות שאנחנו עובדים ביחד ולא אחד נגד השני. אין ספק שטיפול בהתנגדויות זה נושא מאתגר, ואין הרגשה טובה יותר מאשר לראות שכל מי שהתנגד לך בהתחלה עובר להיות בצד שלך אחרי שהצלחת להתמודד עם ההתנגדות הראשונית שלו. כיף לי לנהל היום את המקום שאני מנהלת, וכיף לי לראות שהעובדים שלי כן מבינים שאני רוצה בטובתם. אני משתדלת לתת להם הרגשה טובה ולהקשיב לצרכים שלהם, וככה ההתנגדויות שלהם בכל פעם כמעט נעלמות כליל.

הדפסשלח לחבר

רשף ייעוץ והדרכה | דוא"ל : office@resheftraining.com | טל' משרד: 03-6337038