צור קשר

*
*
*
checked

  • לרוץ אל האושר

שינוי ארגוני

שינוי ארגוני הוא תהליך כמעט הכרחי בכל ארגון, מהקטן ועד הגדול ביותר. במיוחד כאשר מדובר על ארגונים שכבר פועלים מזה כמה שנים, בהם התנהגות ארגונית מסויימת כבר הונחלה והונחלו גם הרגלים לא בריאים בהכרח. חוסר התפתחות מוביל תמיד לסטגנציה שמובילה לירידה באיכות הביצועים, בתפקוד ובתפוקה ולכן שינוי ארגוני הוא הכרחי במקרים רבים כל כך.

למה מתייחס שינוי ארגוני ?

כמו בחיים, גם בעסקים בשביל לצמוח, להתפתח ולגדול- חייבים לעשות שינוי. שינוי ארגוני הוא שם גנרי ורחב מאוד המתייחס לכל הרבדים והאספקטים הקשורים בארגון. השינוי רלוונטי לתהליכים, לאופן ההתנהלות, לפן הטכני ומעל הכל- להון האנושי שמאכלס את הארגון.

על מנת לבצע שינוי ארגוני מומלץ להכניס גורם חיצוני שיוכל לעשות הערכת מצב, וזאת משום שמבפנים יש דברים שקשה או אפילו בלתי אפשרי לראות. לעומת זאת איש מקצוע חיצוני יוכל לבצע הערכה הרבה יותר אובייקטיבית וחדה ולזהות את נקודות התורפה של הארגון והמקומות שיש לבצע בהם שינוי כזה שיוכל להרים את כל הארגון כלפי מעלה. שינוי ארגוני מתיחס לתהליכים, לשיטות ניהול, לאופני ארגון, לאסטרטגיה ותכנון, לאופני שיווק וניהול- למעשה, ממש כמו במגדל קלפים, כל חתיכה משפיעה על כל היתר- ולכן חשוב לגעת ולהתייחס לכל אספקט של הארגון. שינוי ארגוני הוא תהליך ארוך ומורכב וככל שיותר חלקים מהארגון יהיו שותפים לשינוי כך התהליך יהיה אפקטיבי יותר.

הדפסשלח לחבר

רשף ייעוץ והדרכה | דוא"ל : office@resheftraining.com | טל' משרד: 03-6337038