צור קשר

*
*
*
checked

פיתוח מנהלים

פיתוח מנהלים - מניהול למנהיגות
פיתוח מנהלים - מניהול למנהיגות

פיתוח מנהלים - רקע


פיתוח מנהלים מטרתו לפתח את היכולת הניהולית של מנהלים על מנת לעמוד באתגריי ויעדיי החברות. בתחילת התהליך מוגדר "המנהל במיטבו" על פי גישת הארגון, הדרג הניהולי והדרג העובר את התוכנית. תוכנית פיתוח מנהלים באה במטרה לגשר את הפער בין המקום בו נמצאים המנהלים משתתפי התוכנית לבין החזון הניהולי לגביהם והייעוד שלהם בארגון.

פיתוח מנהלים - גישת התוכנית


פיתוח מנהלים

 מבוסס על עבודה משולבת על חמישה עולמות תוכן, לאורך כל המפגשים: תפיסת התפקיד, מודעות, פיתוח תחושת מסוגלות, ידע ומיומנות. שילוב זה מסייע להטמעה של התכנים הנלמדים וליישומם בחיי העבודה שמעבר לתוכנית.

תפיסת תפקיד: תפקיד "המנהל במיטבו". במסגרת זו מגבש הארגון ומגבשים משתתפי הקבוצה את האופן בו הם תופסים את תפקיד המנהל, את מסגרת הסמכות והאחריות.
מודעות: על פי גישת התוכנית, מפתח לפיתוח אישי הוא היכולת להכיר את החוזקות והחולשות האישיות. זאת תוך כדי הסתכלות גם על התהליכים הסמויים מהעין ולהרחיב את טווח המודעות האישית על חשבון "מרחב העיוורון" האישי.
פיתוח תחושת מסוגלות: הניסיון הארגוני, הניהולי והפסיכולוגי מראה כי עובדים בכלל ומנהלים בפרט צומחים דרך חוויות של הצלחה. במסגרת התוכנית לפיתוח מנהלם יחוו המנהלים חוויות של הצלחה מתוך מטרה להתפתח ולהצליח במסגרת תפקידם כמנהלים.
ידע: במסגרת התוכנית יועבר ידע למשתתפים הלקוח ממחקרים, תיאוריות וניסיון ניהולי, הן של המערכת הארגונית בכללה והן של המנחה. הידע מהווה נדבך נוסף בתהליך הפיתוח של המנהל ובמקרים רבים בסיס לרכישת המיומנות הניהולית.
מיומנויות: משתתפי תוכנית פיתוח מנהלים ירכשו ויתרגלו מיומנויות ניהוליות מגוונות. התוכנית תהווה ארגז כלים ניהולי למנהל וכן יכולת להתמודד בצורה אפקטיבית עם האתגרים והמשימות העומדות בבסיס מטרות התוכנית ומטרות הארגפיתוח מנהליםון.
 


פיתוח מנהלים

 שם את המנהל במרכז כולל התהליכים הפסיכולוגיים שהוא עובר ואיתם מתמודד. בתוכנית ישנה משמעות מהותית לקבוצה כמסגרת של למידה. בתוכנית פיתוח מנהלים הקבוצה היא ההקשר: על פי גישה זו תהליכים אשר קורים בקבוצה יקרו אף במציאות וניתוחם מהווה בסיס של פיתוח אישי והעצמה.


פיתוח מנהלים - איבחון


פיתוח מנהלים תחילתו באבחון אשר מטרתו לאבחן את "המנהל במיטבו" על פי  תפיסת הארגון.  האבחון המקדים מעלה מספר נושאים נפוצים בהם מתמקדות תוכניות של פיתוח מנהלים. נושאים המועברים בתוכנית הינם כאמור הרלוונטיים והמתאימים לארגון הספציפי.


 


מבין הנושאים הנפוצים בתוכניות פיתוח מנהלים: • תפיסת תפקיד המנהל.
 • מנהיגות ניהולית וסגנון ניהולי.
 • הנעת עובדים.
 • הערכה ומשוב.
 • ראיון עובדים.
 • ניהול זמן ומשימות.
 • ניהול ישיבות ודיונים.
 • תקשורת בינאישית.
 • פתרון קונפליקטים.
 • עבודת צוות.
 • שכנוע והשפעה וניהול ממשקים ארגוניים.
 • ניהול משא ומתן.
 • יצירתיות וחדשנות בניהול.
 • פרזנטציה ומצגת אפקטיבית.
 • שירות ללקוחות פנים וחוץ.
 • מכירות.

תוכנית פיתוח מנהלים מתגבשת סופית לאחר האבחון בעבודה משותפת בין הנהלת הארגון לבין מנהל התוכנית. פיתוח מנהלים מתבצע באמצעות עבודה סדנאית, עבודה בקבוצות עבודה, אימון אישי למנהלים, פיתוח מנהלים זוטרים באמצעות מנהלים בכירים, סיורים ועוד. כל זאת על פי הנדרש על מנת לקדם את המנהלים המשתתפים בתוכנית פיתוח מנהלים אל "המנהל במיטבו".

בפתיחת קורס פיתוח מנהלים, מציג עופר רשף את תכני הקורס ואת ניסיונו בייעוץ והדרכה ואת ניסיונו הניהולי הפרקטי במסגרת תפקידים ניהוליים בכירים בסקטור הציבורי והפרטי.

 


עופר רשף מתוך ראיון בערוץ 10 על מנהיגות כמפתחת אנשים

משובי לקוחות מתוכניות, קורסים וסדנאות של פיתוח מנהלים


הדרכת צוות ניהולי בכיר בסיעוד

עופר יקר! רציתי להודות לך מאד על הנחייה והדרכת צוות ניהולי בכיר
בסיעוד! 6 מפגשים וכל מפגש היה מדהים, סופר- מקצועי! חוויה! אתה פשוט אלוף!!!!
ממליצה בחום לכל מי שרוצה להקנות למנהלים שלו כלים אופרטיביים!


 אנג'לה עירוני,

מנהלת מוקדים לרפואה מקוונת

קופת חולים מכבי.

 

סדנאות והדרכות בחברת קוקה-קולה

נובמבר 2012

מנהלת מרקום, חברת קוקה-קולה

November 2009


We were very satisfied from Ofer work. Ofer work was comprehensive, fascinating, interesting. The integration he does between lecture to audience participation eas very good during the learning days. his confidence, ambition, knowledge and the contact he create with the people turn the days to something more experiential and fun. We got many good feedbacks from the participants about his work, about ofer as a lecturer. they felt they learn a lot in those days and they enjoy learning. thank!

קרן זו-ארץ


מנהלת מרקום, חברת קוקה-קולה


November 2009


קורסי פיתוח מנהלים לצוותי תנועה - אגד איזור צפון


6.6.2010

לכבוד

מר עופר רשף

רשף ייעוץ והדרכה


הנדון: הוקרה והמלצה על הדרכת קורסי פיתוח מנהלים לצוותי תנועה אגד איזור צפון


הנהלת אגד אזור צפון החליטה לבצע מהלך משולב בתחום ההדרכה לטובת פיתוח איכות הניהול והשירות באזור. הנדבך המרכזי היה קורס פיתוח מנהלים לצוותי התנועה. במסגרת זו, שלוש קבוצות של כ- 20 מנהלים בכול קבוצה, עברו במקביל קורס של 8 פגישות לכול קבוצה, כולל עבודת גמר יישומית, בתהליך כולל של חצי שנה, במהלך החודשים נובמבר 2009 עד אפריל 2010.

הקורס כלל נושאים כגון: תפיסת תפקיד המנהל, מנהיגות והנעת עובדים, שירות ותקשורת בינאישית אפקטיבית, עבודת צוות, מתן משוב, ניהול זמן ומשימות ועוד.

ההדרכות היו ממוקדות תוצאות תוך העברה מיידית של הידע הנרכש ליישום בשטח. במסגרת זו בוצעו בכל קבוצה ובכל מפגש דיונים, סימולציות, גובשו דרכי עבודה ופעולה ועוד.

כבר במהלך הקורס ניתן היה לראות את השינוי בתרבות הארגונית הכוללת באזור הצפון: המנהלים פיתחו תפיסת תפקיד הכוללת אחריות, מנהיגות ותודעת שירות גבוהה, איכות המנהיגות והניהול של המנהלים השתפרה משמעותית, עבודת הצוות בין הסניפים ובתוך עברה למישורים של שיתוף פעולה ועזרה הדדית, נוצרה שפה ניהולית ושירותית זהה בין האנשים, שביעות רצון הלקוחות, הן הפנימיים והן החיצוניים עלתה משמעותית וכן איכות העבודה והתפוקה של כל מנהל עלתה אף היא בשיעור ניכר ועל כך שלוחה לך תודה והערכה כנה על השגת מטרותיו של הקורס מעל לציפיות.

עופר רשף, כמי שגיבש את התכנים, ניהל והעביר את הקורס ידע לפצח את הקיפאון המחשבתי של כל אחד ואחד ובצניעותו ובמקצועיותו הרבה לקח את הקבוצה כולה לאופקים חדשים ומודרניים בתפיסת התפקיד.

אני ממליץ על עופר רשף בחום לכל ארגון החפץ בשינוי ופתוח שדרת הניהול ולכל מי שמעוניין לקלף הרגלים ולגלות מוכנות ופתיחות לעולם הניהול המודרני.


בכבוד רב,

שמעון גולדברג

מנהל איזור צפון

סדנאות והדרכות בחברת יוניליוור

Unilever


עפר רשף תמך ותומך ביוניליוור במספר תחומים מגוונים, כגון:שרות, מכירות, פרזנטצה אפקטיבית ,ממשקים וכו'. כל זאת נעשה במקצועיות, פתיחות ובנועם הליכות מרשים. בטוחני כי עופר ימשיך לעבוד עימנו גם בעתיד, אני ממליצה בחום!!!


ענבל מרטינז


מנהלת הדרכה יוניליוור ישראל


אפריל

2010

סדנאות תקשורת ופתרון קונפליקטים - הנהלת חשבונות ספקים - יוניליוור


בתור מנהלת מחלקת הנהלת חשבונות ספקים ביוניליוור, הזמנתי את עופר לבצע למחלקה שתי סדנאות (בהפרש של שנתיים זו מזו). הראשונה סדנת תקשורת והשנייה סדנת פתרון קונפליקטים, שמטרתה הייתה המשכיות לסדנא הראשונה שהועברה. ברצונילהביע את הערכתי לעופר על המאמץ שהושקע בהכנת קורסים אלו, תוך התאמה מלאה לצרכים של המחלקה והבנה של התהליכים הקורים בה. הקורסים הועברו בצורה מקצועית מאוד עם דוגמאות מוחשיות והרבה ידע מקצועי ובר-ישום שנותן לנו את הכלים להתמודד כמחלקה בחיי היומיום המקצועיים שלנו.
יכולת העברת החומר והירידה לפרטים ראויה לציון, תוך חזרה לנושאי רקע וחידוד ידע קיים ושמירה על כולם בקשב מלא לאורך כל הקורס.
מעבר לכך וחשוב לא פחות, העבודה מול עופר נעימה, מעניקה תחושה של שיתוף פעולה מלא והנאה.


קרן ברקו,


מנהלת מחלקת הנהלת חשבונות ספקים

יוניליוור ישראל

מאי 2010.


הדרכת מכירות, פיתוח מנהלים ופרזנטציה


בעקבות שתי הדרכות מוצלחות, מבקשת להמליץ בחום על עופר רשף להדרכת מכירות, פיתוח מנהלים ופרזנטציה. עופר מעביר את הדברים בצורה ברורה, בקבוצות קטנות וגדולות (שמעתי שהוא עובד גם 1 על 1 עם מנהלים), הוא מלא אנרגיה, יצירתי, מרתק ושנון. האנשים יצאו בתחושה נפלאה והפידבקים בהתאם.גל מור

משאבי אנוש

לשעבר מנהלת משאבי אנוש חברת רשת

ינואר 2010עבודה עם חברת רנואר Renuarאת עופר פגשתי באחת מן הסדנאות שהשתתפתי בהן. מעבר למקצועיות התרשמתי מהכריזמה ומהאמינות שהקרין.לא היה לי ספק כי אני לוקחת אותו איתי כמנחה חיצוני למימוש תהליכים בארגון שלי.

ואכן, עופר הדהים אותי לכל אורך הדרך במידת הסבלנות שלו, ההקשבה, הבנת הצרכים והתאמת התוכן.

ומעל הכל, יכולת הפרזנטציה שלו מרתקת. הוא רותם את המשתתפים להקשבה ולהפנמה בחוויה מעצימה ומרגשת.

עבורי עופר הוא מקצוען אמיתי, אדם מקסים שכייף לעבוד איתו ובעיקר, שותף לכל תהליך מקצועי בתחום שלי החל מהתייעצויות וכלה בתוצאות.ממליצה בחום מעמקי ליבי.

שירה אורון

מנהלת הדרכה

חברת רנואר

יוני 2010.


888 Random Logic סדנאות
It is my pleasure to recommend Ofer Reshef. His work as workshops facilitator and personal coach at Reshef Training & Consulting is characterized by professionalism, high quality and result driven. Ofer has a very good human relations and he is very much appreciate by his executive clients.I recommend Ofer any time without hesitation & would gladly answer any request for further information.


Sharon Cohen


Training Manager, 888 Random Logic


September 2009
אימון אישי והדרכות


I am pleased to write in support of Ofer as a coach in organizations. Ofer brings much knowledge and leadership to group training in various business environments. I am confident that he will assist organizations in creating added value in organizational learning processes.


Sincerely,


Gillie Gabay

Student , Portland State University

August 2009סדנאות מכירה ופרזנטציה


I have known Ofer for over 20 years now as he was my first squad commander in the military service. Ofer's charisma, leadership skills and approach to people has enabled him already then to gain his reports trust and total devotion beyond the military regeim. These qualities also make Ofer a great workshop facilitator. In adition Ofer has a natural gift for presentations and his experience skills are of great value. Ofer has provided sales training and presentation training to 2 different organizations I was working in and in both his work has been highly regarded.


Ran Lev


Director Project Management at Telmap


November 2009


הדרכות וסדנאות במיומנויות ניהול

 

Ofer is a brilliant lecturer and a skilled performer; he reads the audience, adopts the situation and leads the participants through an interesting and exciting route that opens their minds and understanding of the managerial issues. I hearty recommend him as a lecturer and as a mentor in the managerial issues.


Yael Amit


Organizational Consulting


August 2009סדנאות במיומנויות ניהול, תקשורת ופרזנטציה


צפיתי בכמה סדנאות בהנחיית עופר רשף בנושא פרזנטציה ומיומנויות הדרכה בשילוב סרטים. עופר מפגין בהנחייתו ידע ונסיון רב, מקצועיות, נוכחות מרשימה מול קהל, מיומנויות הנחיה והפעלה של קהל, תוך דיאלוג ואינטראקציה נעימה עם המשתתפים. למדתי, השכלתי וקיבלתי כלים פרטייים כמנחה מהשתתפות בסדנאותיו. נוכח ההתרשמות הטובה מהנחייתו, שכרתי את שירותיו של עופר רשף כיועץ וכמנחה סדנאות בכמה תחומים: עבודת צוות, תקשורת בין אישית פנים צוותית ובין צוותית, שפת גוף ככלי לנותני שירות בתחום האבטחה. התרשמתי מאוד לטובה מהשירות שעופר העניק לי וללקוחותיי כבר מראשית התהליך החל מהבנת צרכי הארגון, הבנת מורכבויות פנים ארגוניות, יצירתיות במציאת פתרון הדרכתי הולם, הגשת הצעות הדרכה מפורטות ומקצועיות, הקפדה על לוחות זמנים, גמישות וסובלנות לצרכים המשתנים. לסיכום, ממליצה בפה מלא על שירותיו של עופר רשף.

בהצלחה,

נורית בר

מנהלת ובעלים של חברת "פרח החיים"

אוגוסט 2009


פיתוח עסקיOfer has a wide knowledge and well established experience in the field of his expertise. In competitive market environment, his contribution may be the difference between failure and or success.


Etai Gilboa


business dvelopment director at Haifa life science park


November 2009אימון מנהלים בפרזנטציה ובמכירות


Ofer trained us well, following his training our presentation skills improved tremendously. I believe the money was well spent and definately worthwhile.


Yael Noga


VP Marketing

September 2009


הדפסשלח לחברצור קשר

רשף ייעוץ והדרכה | דוא"ל : office@resheftraining.com | טל' משרד: 03-6337038