צור קשר

*
*
*
checked

סדנת הנעת עובדים

סדנת הנעת עובדים - רקע

ביצועי העובד נגזרים מן היכולות שלו מחד ומן הרצון שלו לבצע מאידך. עובד בעל יכולת גבוהה אך רצון נמוך, יהיו ביצועיו נמוכים. כנ"ל עובד בעל רצון גבוה ויכולת נמוכה.
על מנת להגיע לביצועים גבוהים של העובדים עלינו להכשירם, לחנוך אותם ולתת להם כלים לשיפור היכולת האישית שלהם. לצד הגברת היכולת יש לגרום להגברת הרצון, ולבצע כל העת פעולת להנעת עובדים לפעולה.
הנעת עובדים מתחברת כיום לתחומים רבים, אך העיקרי בהם הוא שביעות רצון בעבודה. שביעות רצון בעבודה מתייחסת למחשבותיו, עמדותיו והתנהגויותיו של העובד כלפי מקום עבודתו. מחקרים מורים על קיומו של קשר בין העדר שביעות רצון בעבודה לבין היעדרויות עובדים, איחורים, ניצול ימי מחלה רבים, תפוקה נמוכה בעבודה ושיעור גבוה של תחלופה. לנוכח התוצרים השליליים הללו פותחו תיאוריות פסיכולוגיות שונות המנסות להתחקות אחר הגורמים המניעים את העובד להצטרף לארגון ולהישאר בו, ובגורמים המניעים את העובד בארגון למלא טוב יותר את תפקידו.

מטרת סדנת הנעת עובדים

סדנת הנעת עובדים באה במטרה להקנות, לשפר ולפתח בכל משתתף מיומנות של הנעת עובדים תוך מיצוי הפוטנציאל שלהם והעלאת רמת שביעות רצונם.

קהל יעד

סדנת הנעת עובדים מיועדת למנהלים המנהלים אנשים.
התכנים מתאימים לאנשים עם ניסיון ניהולי שונה המעוניינים לשפר מיומנויות אישיות בניהול ובהנעת עובדים.

תכנים עיקריים

• הדברים שחשובים לי בעבודה.
• תיאוריות בהנעת עובדים ויישומן.
• מנהל X Y ואפקט פיגמליון.
• האצלת סמכויות.
• סימולציות שיחות האצלת סמכויות והנעה.

מסגרת זמן של סדנת הנעת עובדים
הרצאה: בין שעה – 2 שעות.
סדנא: 8  שעות.

סדנת הנעת עובדים מהווה פעמים רבות חלק מתוכנית פיתוח מנהלים

 

סרטונים בנושא

ראיון עם עופר רשףבערוץ 10 על מתן משוב אפקטיבי והעצמת עובדים עופר רשף מציג את העקרונות המרכזיים של מנהיגות על פי מודל ה"טווח הנמלא של המנהיגות"
הדפסשלח לחברצור קשר

רשף ייעוץ והדרכה | דוא"ל : office@resheftraining.com | טל' משרד: 03-6337038