צור קשר

*
*
*
checked

סדנאות ניהול ומנהיגות

 

סדנת מנהיגות


מנהיגות: "הנעת אנשים לביצוע משימות, ייזום וניהול שינויים לאורך זמן, תוך מיצוי אמצעי הנעה וללא כפיה" (Koter, 1990). מנהלים מובילים את עובדיהם מתוקף סמכותם כמנהלים. ישנם מנהלים אשר מצליחים להוביל מתוקף מנהיגותם. השאלה אשר נשאלת תמיד, האם מנהיגות היא תכונה מולדת או נרכשת. הניסיון המצטבר בארגונים מראה, כי התשובה היא: "גם וגם". היכולת להתפתח מבחינה מנהיגותית היא מפתח ביכולת של מנהל להפוך ממנהל למנהיג וכך להעצים את הישגיו, את התוצאות העסקיות של הארגון והאנשים עליו הוא אחראי וכן את מידת שיתוף הפעולה, הירתמות והנאה בעבודה של הכפופים אליו.


סדנת הנעת עובדים


ביצועי העובד נגזרים מן היכולות שלו מחד ומן הרצון שלו לבצע מאידך. עובד בעל יכולת גבוהה אך רצון נמוך, יהיו ביצועיו נמוכים. כנ"ל עובד בעל רצון גבוה ויכולת נמוכה.
על מנת להגיע לביצועים גבוהים של העובדים עלינו להכשירם, לחנוך אותם ולתת להם כלים לשיפור היכולת האישית שלהם. לצד הגברת היכולת יש לגרום להגברת הרצון, להניע אותם לפעולה.
הנעת עובדים מתחברת כיום לתחומים רבים, אך העיקרי בהם הוא שביעות רצון בעבודה. שביעות רצון בעבודה מתייחסת למחשבותיו, עמדותיו והתנהגויותיו של העובד כלפי מקום עבודתו. מחקרים מורים על קיומו של קשר בין העדר שביעות רצון בעבודה לבין היעדרויות עובדים, איחורים, ניצול ימי מחלה רבים, תפוקה נמוכה בעבודה ושיעור גבוה של תחלופה. לנוכח התוצרים השליליים הללו פותחו תיאוריות פסיכולוגיות שונות המנסות להתחקות אחר הגורמים המניעים את העובד להצטרף לארגון ולהישאר בו, ובגורמים המניעים את העובד בארגון למלא טוב יותר את תפקידו.

סדנת שכנוע, השפעה ורתימה למנהלי פרוייקטים


מנהלי פרויקטים, נדרשים, על מנת להצליח בניהול הפרויקט ולהצליח להביאו לגמר מוצלח, להפעיל כישורים שונים תוך שימוש במיומנויות רכות רבות ומגוונות. במסגרת זו נדרשים מנהלי הפרויקטים לתקשר באופן אפקטיבי עם בעלי העניין השונים בפרויקט ולהפעיל בהצלחה מיומנויות של שכנוע והשפעה, האצלת סמכויות ופתרון קונפליקטים.
סדנה זו באה במטרה לצייד את מנהלי הפרויקטים במיומנויות אלה.


סדנת ניהול זמן ומשימות


בעולם עסקי ותחרותי נדרשים מנהלים ועובדים לנהל את המשאב היקר של הזמן ביעילות ואפקטיביות. לשם כך קיים הצורך גם לפתח את היכולת לקבוע סדרי עדיפויות, לחלק את הזמן באופן אפקטיבי על פי סדרי העדיפויות ולהתמודד ביעילות עם "בזבזני זמן" .
מנהלים ועובדים רבים חשים כי הם פועלים על פי עקרונות אלה. במהלך הסדנא מגיעים המשתתפים לתובנות רבות ורוכשים כלים יישומיים לניהול אפקטיבי של הזמן והמשימות שלהם.


סדנת ניהול ישיבות ודיונים


מנהלים נדרשים לנהל ישיבות כל העת. זאת במטרה להציב יעדים לאנשיהם, להנחות, לנהל ולקדם תהליכי עבודה. מנהלים רבים נתקלים בקושי לנהל ישיבה באופן אפקטיבי והם עצמם וכן עובדיהם חשים כי הישיבות אינן אפקטיביות, גוזלות זמן ומשאבים ואף מקשות לנהל ולבצע את העבודה השוטפת. המיומנות לנהל ישיבה באופן אפקטיבי היא מיומנות הכרחית לכל מנהל ומרכיב משמעותי ביכולתו של ארגון להתנהל בצורה מקצועית, ואפקטיבית.

סדנת הערכת עובדים ומתן משוב אפקטיבי


מנהלים, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטים נדרשים לבצע הערכת עובדים תקופתיות ולתת משוב לעובדיהם על ביצועיהם, עמידה ביעדים, תפוקות ועל התפקוד הכולל שלהם. מטרת ההערכה והמשוב היא לאמן וללמד את העובד תוך חיזוק נקודות החוזק אותן יש לשמר מחד והתמקדות בנקודות החולשה תוך מתן פתרונות והנחלת דרכי התמודדות.
הערכות עובדים ומשובים רבים ניתנים באופן אמוציונאלי וללא תורה סדורה וללא הכנה מצד נותן ההערכה והמשוב. הערכת עובדים אפקטיבית, מתן משוב אפקטיבי, מעצים את המנהל כמנהיג, מקדם תוצאות עבורו, עבור העובד ועבור הארגון כולו.

סדנת מתן משוב אפקטיבי - המנהל כחונך


מנהלים, ראשי צוותים ומנהלי פרויקטים נדרשים לקדם את איכות הביצוע של עובדיהם ועמיתיהם ואת היכולות שלהם. מתן משוב לביצועים בתהליך העבודה עצמו, הוא דרך אפקטיבית ביותר לבצע זאת. מטרת המשוב היא לאמן וללמד את העובד תוך חיזוק נקודות החוזק אותן יש לשמר מחד והתמקדות בנקודות החולשה תוך מתן פתרונות והנחלת דרכי התמודדות. משובים רבים ניתנים באופן אמוציונאלי וללא תורה סדורה וללא הכנה מצד נותן המשוב. מתן משוב אפקטיבי, מעצים את המנהל כמנהיג, מקדם תוצאות עבורו, עבור העובד ועבור הארגון כולו.

סדנת פתרון קונפליקטים


העולם העסקי והניהולי של היום מורכב ביותר. מנהלים ועובדים נדרשים לעבוד ולתקשר עם אנשים בדרגי ניהול שונים, בממשקים מגוונים, אנשים עם אינטרסים שונים ובמגוון צורות תקשורת. מורכבות זו בהכרח טומנת בחובה קונפליקטים שונים. המיומנות לנהל את הקונפליקטים באופן אפקטיבי ולהגיע לעבודה מתוך שיתוף פעולה, הכרחית על מנת לעמוד ביעדים העסקיים, הניהוליים ובמשימות של כל מנהל ועובד ולעבוד באווירה נעימה ותומכת.סדנת ניהול ממשקי עבודה


בכל ארגון עובדות יחידות ארגוניות שונות אשר עובדות בממשקי עבודה אחת עם השנייה. הממשקים עובדים על שלושה ערוצים עיקריים: מבנה הממשק, איכות ערוצי התקשורת בממשק, ממדי ואיכות התקשורת הבינאישית בין האנשים הפועלים בממשק. לעיתים קרובות בשל עבודה לא יעילה של אחד הערוצים, עבודת הממשקים הופכת ללא אפקטיבית, יוצרת אווירה עכורה בין מרכיבי כל ממשק ופוגעת ביעדים העסקיים של היחידות השונות והארגון. אבחון של עבודת הממשקים בשלושה ערוצים אלה תוך עבודה על כלל המרכיבים יכולה לשפר את עבודת הממשקים ולהפכה יעילה, נעימה ואפקטיבית.סדנה - חשיבה יצירתית


העולם של היום משתנה ומתפתח בקרב מהיר. התחרות העסקית קשה יותר ויותר, האתגרים הניהוליים והאישיים גדלים והתמודדויות של כול עובד בארגון מגוונות יותר. חשיבה יצירתית מאפשרת לארגונים להתמודד עם אתגרים אלה בצורה טובה יותר. חשיבה יצירתית היא תכונה מולדת, יחד עם זאת היא תכונה אשר מושפעת המלך רוח, מגישה, מסביבה וממיומנות. סדנה זו עוסקת במרכיבים השונים של חשיבה יצירתית ונותנת כלים להפעילה בצורה אפקטיבית במהלך העבודה בארגון.

עבודה מתוך הנאה: פילוסופיית Fish!


עובדים ומנהלים רבים רואים במקום העבודה שלהם מקום שאינו נותן להם השראה, הנאה וסיפוק. פילוסופיית Fish! אשר יושמה לראשונה בשוק הדגים בסיאטל מציגה דרך מוכחת על מנת להפוך את מקום העבודה למקום שמח, מאושר ומספק הרבה יותר.

רשף ייעוץ והדרכה | דוא"ל : office@resheftraining.com | טל' משרד: 03-6337038